Cena mainkuna

Wybór kociaka, przygotowanie domu, adaptacja

Moderator: Kocurowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Papulcia1988
Kontakt:

Post autor: Papulcia1988 » czw gru 06, 2012 8:45 am

Dla mnie cena za kociaka do kochania ok. 1500 zł nie jest wygórowana tym bardziej, że hodowca przez 3 m-ce musi pokryć koszty dobrej karmy, żwirku, wizyt u weta...no nie liczę tutaj kosztów utrzymania samej mamusi :shock: i oczywiście czasu poświęconego kociakom.....co uważam za bezcenne! :D
Nie zmienia to jednak faktu, że część ludzi uważa, że za darmo najlepiej oddawać maluszki :roll: Na wystawie w Łodzi doszedł do nas facet i pytał się po ile koty? Powiedziałam mu, że nie posiadam na sprzedaż kociaków bo moja Kirusia jest za malutka i na chwilę obecną chyba oczywistym jest, że cieżko powiedzieć "za ile będą koty"..........Ale facet był uparty więc powiedziałam, że generalnie cena kształtuje się ok. 1500 zł, po czym stwierdził Łooooooo matko aż tyle????????? :shock: I dopytywał się z czego to wynika przeciez miałkunków było najwięcej na wystawie to powinny chodzić za "grosze"..... Można się załamać takimi tekstami........ :?

ewak
Kontakt:

Post autor: ewak » czw gru 06, 2012 13:16 pm

Papulcia1988 pisze: Ale facet był uparty więc powiedziałam, że generalnie cena kształtuje się ok. 1500 zł, po czym stwierdził Łooooooo matko aż tyle????????? :shock: I dopytywał się z czego to wynika przeciez miałkunków było najwięcej na wystawie to powinny chodzić za "grosze"..... Można się załamać takimi tekstami........ :?

Mercedesów czy też innych luksusowych aut tez obfitość, ale czy z tego powodu są sprzedawane za grosze?

Awatar użytkownika
Papulcia1988
Kontakt:

Post autor: Papulcia1988 » pt gru 07, 2012 12:50 pm

ewak pisze: Mercedesów czy też innych luksusowych aut tez obfitość, ale czy z tego powodu są sprzedawane za grosze?
Racja! :D Jak spotkam dziada to mu to powiem 8--)

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » pt gru 07, 2012 13:13 pm

ewak pisze: Mercedesów czy też innych luksusowych aut tez obfitość, ale czy z tego powodu są sprzedawane za grosze?
Dobre! :thumbleft:

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » ndz gru 09, 2012 12:24 pm

Papulcia1988 pisze:(...) Na wystawie w Łodzi doszedł do nas facet i pytał się po ile koty? Powiedziałam mu, że nie posiadam na sprzedaż kociaków bo moja Kirusia jest za malutka i na chwilę obecną chyba oczywistym jest, że cieżko powiedzieć "za ile będą koty"(...)
czyżby hodowla się kroiła :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
Papulcia1988
Kontakt:

Post autor: Papulcia1988 » ndz gru 09, 2012 13:40 pm

sunshain pisze:
czyżby hodowla się kroiła :?:
Kircia jest kotką hodowlano - wystawą :D Ale teraz to jeszcze dziecko :) Dłuuuugo szukaliśmy naszej pierwszej koteczki do hodowli :roll:
Po nowym roku zamierzamy zarejestrować przydomek i zrobić stronkę :shock:

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » ndz gru 09, 2012 16:13 pm

oceniasz te kotke jako wystawowo-hodowlaną?
dlaczego zdecydowałas sie hodować??
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Papulcia1988
Kontakt:

Post autor: Papulcia1988 » ndz gru 09, 2012 16:38 pm

Hm skoro hodowczyni sprzedała kotkę jako hodowlano - wystawową to chyba oznacza, że taka jest? Oglądaliśmy ją jak miała 4 tyg i hodowczyni uprzedziła nas, że jeśli (np. uszy się rozjadą, tudzież stanie się coś innego co sprawi, że nie powinna być kotką hodowlaną) to nie sprzeda jej jako hodowlanej...Ale na szczęście nic takiego się nie stało i uważam, że jest naprawdę niezłą kotką (co potwierdził m. in. sędzia na wystawie, że zapowiada się bardzo dobrze).
Moi rodzice mieli hodowlę psów, więc wiem z czym liczy się hodowla to nie są same przyjemności, ale jestem na to gotowa.
Mój mąż od zawsze lubował się w kotach i jak wzięliśmy Harcia to wtedy zrodził się pomysł hodowli i zaczęliśmy szukać koteczki - bardzo ciemnej szylkreci i akurat taka pojawiła się w hodowli Fluffy Coons. Mamy nadzieję, że uda nam się dobierać reproduktorów w ten sposób aby udoskonalać tą cudowną rasę. Na razie musimy poczekać co wyrośnie z naszej Kiry :D

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » ndz gru 09, 2012 16:40 pm

Papulcia1988 pisze:Hm skoro hodowczyni sprzedała kotkę jako hodowlano - wystawową to chyba oznacza, że taka jest?
Z tym to nie zawsze tak jest niestety ;) oczywiście nie sugeruję,że tutaj tak było, ale nie wszyscy hodowcy sprzedają tylko najlepsze koty do hodowli....
Obrazek

Awatar użytkownika
Papulcia1988
Kontakt:

Post autor: Papulcia1988 » ndz gru 09, 2012 16:50 pm

Oczywiście, różnie jest z uczciwością hodowców, o czym zdążyłam się przekonać.
Część hodowców pisała podejrzanie niskie ceny, a inni znowu moim zdaniem wygórowane ceny za hm niezbyt specjalne kociaki... :? Przy wyborze Kiry zaważył jej rodowód, jej rodzice i kontakt z hodowcą no i umaszczenie :D

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » ndz gru 09, 2012 16:53 pm

Maja chyba głównie miała na myśli typ jaki preferujesz pytając czy jest dla Ciebie wystawowo hodowlana :P .
Obrazek

Awatar użytkownika
Papulcia1988
Kontakt:

Post autor: Papulcia1988 » ndz gru 09, 2012 17:06 pm

Meri pisze:Maja chyba głównie miała na myśli typ jaki preferujesz pytając czy jest dla Ciebie wystawowo hodowlana :P .
Jeśli chodzi o typ to chyba skłaniam się bardziej ku "staremu" ponieważ podoba mi się to mrożące krew w żyłach spojrzenie i ogólnie bardziej dziki wygląd.

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » ndz gru 09, 2012 17:26 pm

Papulcia1988 pisze:
Meri pisze:Maja chyba głównie miała na myśli typ jaki preferujesz pytając czy jest dla Ciebie wystawowo hodowlana :P .
Jeśli chodzi o typ to chyba skłaniam się bardziej ku "staremu" ponieważ podoba mi się to mrożące krew w żyłach spojrzenie i ogólnie bardziej dziki wygląd.
czyli następny kot w hodowli będzie w starym typie bo obecne nie są
Obrazek

Awatar użytkownika
Papulcia1988
Kontakt:

Post autor: Papulcia1988 » ndz gru 09, 2012 17:35 pm

Wiem :lol: W nowym typie podobają mi się wielkie gackowate uszyska :D
Może jak się zdecyduję na kocura to będzie on w starym typie :)
Widziałam parę stron hodowli, gdzie były koty w starym typie ale wszystko w Niemczech :? I do tego nie sprzedają do początkujących hodowli, więc nie miałam za dużego wyboru jeśli chodzi o stary typ... :(
Ale nie żałuję bo moje kociaste bardzo mi się podobają i kocham je nad życie :D

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » ndz gru 09, 2012 17:38 pm

Aj tam nowy typ czy stary, byleby były dobre w typie :P nie popadajmy w skrajności...
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślimy o nowym mainkunie”