RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Koty
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny
Ocena kociaka przy odbiorze
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Ocena kociaka przy odbiorze 
Do odbioru kociaka zostały mi jeszcze 4 tygodnie. Zastanawiam się jednak jak laik (czyli ja) może ocenić kociaka przy odbiorze. Trzeba przecież sprawdzić czy kociak nie ma wad. Część rzeczy mogę wyczytać z książek, ok, ale są przecież detale zauważalne tylko dla hodowcy. Na jakie rzeczy w wyglądzie kociaka powinnam zwrócić uwagę? Kociaka wezmę tak czy siak oczywiście, ale w przypadku zauważenia wad mogę renegocjować cenę. 8)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
zalezy do czego kupujesz -jeśli do hodowli to kociak powinien być ''prima sort'' żadnych wad ,badania genetyczne (przynajmniej rodziców) dokumentacja do wglądu..badanie aktualne weta...

jeśli kotek ''na kolanka'' to zdrowy powinien być ,wesoły .
oczka czyste ,bez wydzielinek ,nosek też ..futerko błyszczące .,wad widocznych brak-załomki na ogonku,przepuklinki tez nie powinny mieć ,chyba że sama zgodzisz sie takiego kociaka wziążc -ale musisz być o tych wadach uświadomiona ...i mieć chęć leczenia i opieki...
skóra czysta ,oglądasz brzuszek ,grzbiet ,uszki (np.grzybice ..świerzby i inne)
książeczka zdrowia -szczepienia podwójne ,odrobaczenia ,rodowód

myśle że twój kotek będzie zdrowy jak ryba

Odpowiedz z cytatem
Dokocenie to ważny dzień Laughing w życiu kociarza.
Przy odbiorze kociaka zwróciłabym uwagę również na matkę,rodzeństwo - na ich kondycję zdrowotną , czy u pozostałych kotów w hodowli nie występują problemy z oczami ,uszami ,skórą.
kociak powinien mieć "czysto pod ogonkiem" tj czysty odbyt.-resztę na co zwrócic uwagę wymieniła Maja. 8)
Nic Very Happy tylko życzyć powodzenia i dokonania właściwego wyboru przyjaciela Razz

jeśli kotek ''na kolanka'' to zdrowy powinien być ,wesoły .
oczka czyste ,bez wydzielinek ,nosek też ..futerko błyszczące .,wad widocznych brak-załomki na ogonku,przepuklinki tez nie powinny mieć

Buuu troszke sie wystraszylam.
Bylam dzisiaj w odwiedzinach u mojej zarezerwowanej kotki, ma teraz 9 tygodni, i wszystkie kotki mialy zaropiale oczka Confused
Spytalam co im jest, a babka powiedziala, ze jeszcze nie umieja sie dokladnie sie umyc, a ze ciagle sie bawia i moga dostac po oczach, to oczka im tak lzawia.

Po za tym byly wesole, puchate i caly czas sie bawily (siedzielismy ponad godzine).

Wydawalo mi sie, ze znalazlam dobra hodowle, ale teraz sie martwie.

Zrobilam zblizenia kotki, czy ktos portafi po zdjeciu ocenic, czy wszystko jest ok?

Odpowiedz z cytatem
nie wiem,ale moje kociaki tez sie zawsze bawią ,i byc moze nie myja..ale oczu nie maja zaropiałych czy załzawionych...

nieraz moze sie zdarzyc w czasie zabawy w kuwecie(kociaki lubia tam szalec )ze oczko sie zakurzy...ale zeby az tak Rolling Eyes

odwiedz je jeszcze raz i wtedy zobaczysz ,jak wyglądaja oczka ..

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Odpowiedz z cytatem
wszystkie kotki mialy zaropiale oczka Confused
Spytalam co im jest, a babka powiedziala, ze jeszcze nie umieja sie dokladnie sie umyc, a ze ciagle sie bawia i moga dostac po oczach, to oczka im tak lzawia. [/quote]

co to znaczy "zaropiale"? nawet bawiac sie nie powinny tego miec! !!!
dla mnie byloby to do zastanowienia, co przyczyna?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
No mi to tez dalo do zastanowienia, tylko nie bardzo wiem co z tym fantem zrobic Rolling Eyes
Nastepne odwiedziny za dwa tygodnie, i co jak nadal tak bedzie?
Juz sie nastawilam na te kicie i nie chce z niej zrezygnowac, zaliczka tez wplacona...

Odpowiedz z cytatem
ja osobiscie bym zrezygnowała,,tyle jest kociat w hodowlach ,ze jest z czego wybierac ...

o kocięta trzeba dbac ..a nie zostawiac samopas ,z chorymi oczkami(albo i nietylko) bo kupiec i tak sie znajdzie Rolling Eyes

Odpowiedz z cytatem
A w jaki sposob zarzadac zwrotu zaliczki?

U mnie jeszcze dochodzi problem, ze ja jestem Polka w Wielkiej Brytanii i mam male szanse cos wywojowac

I nie ma wcale takiego wyboru hodowli w okolicy Sad

Odpowiedz z cytatem
Question Ja jestem Polka w niemczech Wink i wszytsko sobie wywojuje.... Powiedz kobiecie, ze to ci sie nie podoba, ze pytalas innych i zaropiale oczka nie sa normalne, ze sie boisz ze mala jest chora.... Zawsze mozesz kontrola weterynaryja postraszyc.... Jezeli choduje, to jest w zwiazku i na pewno wiesz w jakim... Ty sie nie rozmyslasz, bo ci sie kolor nie podoba, tylko bo sie boisz ze z mala cos nie tak Rolling Eyes

Paheli napisał:
Zrezygnowac ... Confused

I nie ma wcale takiego wyboru hodowli w okolicy Sad

Lepiej pojechac 500 km po zdrowego kota, niz sie tylko tym kierowac, ze chodowca jest z "okolicy" Confused

Minojami - sek w tym, ze ta hodowla jest prawie 200km od Cardiff, wiem ze sa w Felis Britannica, wczesniej dokladnie przeszukalam internet, sa organizatorami wystawy w Bristolu, sa w klubie Aristocats itd...
Dlatego jestem zaszokowana, bo liczylam, ze sa porzadni Sad

No i wlasnie sobie przypomnialam, ze czek mozna chyba wycofac, wiec chyba zadzwonie i powiem, ze rezygnuje Crying or Very sad

Czy ktos moze wie jak sie takie ropienie nazywa po angielsku?

A tak wygladal jej braciszek

Odpowiedz z cytatem
oj.... nie zaladnie to wyglada.... ja sie w sumie nie znam jeszcze tak z mlodymi, ale dziwne mi sie to wydaje, ze wszystkie tak maja Rolling Eyes
moze sie wypowiedza kociarze ktorzy maluszki maja...

Dzieki za pomoc dziewczyny.
Dostalam na priva "diagnoze" od Ewak i jesli jeszcze ktos ja potwierdzi ...

Na razie napisze do nich maila i poprosze o ustosunkowanie sie, bo na dyskusje telefoniczna nie czuje sie na silach Confused

Acha, maz teraz dodaje, ze slyszal jak kichaly.
Ja pamietam, ze raz ktorys parsknal, ale maz twierdzi, ze to bylo kilka razy.

Odpowiedz z cytatem
własnie obserwuje moje maluchy które tarzaja sie4 w kuwecie ..i nie słyszalam zeby kichnęły..a juz o zaropiałych oczach nie wspomnę...

nie Paheli..ja bym sie zastanowiła...i poczekała na innego malucha,a i pewnie cena nienajnizsza za szkraba..
moze jakiegos bąbla z Polski sobie wezmiesz? juz jeden leci do Walii ,to i drugi moze Wink

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny