Wyjście na mały ogródek przed blokiem

Jak nie traci nerwów i włosów z głowy, że nasz nowy mebel nie sprawdza się podczas codziennego użytkowania przez koty

Moderatorzy: Meri, Teba

aw

Wyjście na mały ogródek przed blokiem

Post autor: aw » śr paź 02, 2013 21:44 pm

Mam mieszkanie na parterze - z podwójnymi drzwiami balkonowymi wychodzącymi na mały "taras" z ogródkiem, niestety ograniczonym tylko niskim płotkiem :(. Zastanawiam się jak zabezpieczyć takie wyjście przed kotem? Siatka nie uśmiecha się mi - po to mam ogródek żeby wychodzić do niego.

Sąsiadka wpadła na pomysł i przywiązuje koty na smyczy do tego niskiego ogrodzenia. Ale jak dla mnie to nie wygląda za dobrze - w okolicy są domy z których koty które przechodzą na nasze osiedle. Boję się że mogą przenosić choroby. Poza tym czasem widzę jak specjalnie drażnią koty sąsiadki.

Macie może jakiś pomysł na zabezpieczenie takiego ogródka? Niestety wysokie ogrodzenie przynajmniej na razie nie wchodzi w grę. Ale może jakiś płotek wiklinowy? Tylko czy coś to pomoże? Poza tym byłbym pierwszym sąsiadem który się tak zamyka...

Awatar użytkownika
Ms.Frog

Re: Wyjście na mały ogródek przed blokiem

Post autor: Ms.Frog » śr paź 02, 2013 22:06 pm

Wpadło mi do głowy małe rozwiązanie, odnośnie obcych kotów na terenie twojego ogródka. Istnieje taka roślina, zwie się "Ruta zwyczajna". Zapach tej rośliny "odstrasza" koty z pobliskiego terenu. Wiem, bo na moich działkach ludzie stosują tą metodę, chociażby po to, by koty nie rozgrzebywały grządek itd. ;)

Awatar użytkownika
Mesonauta

Post autor: Mesonauta » czw paź 03, 2013 8:09 am

Wystarczy postawić nawet przenośne rusztowanie i na nim pociągnąć siatkę- nie są widoczne z daleka i problem niechcianych kontaktów naszego kota z innymi załatwiony. Ja mieszkam na 1 szym piętrze i póki nie wykmninię jak założyć siatkę w taki sposób aby ją podnosić i opuszczać jak rolety to kot wychodzi na balkon tylko w obecności człowieka, gdy balkon będzie po sufit osiatkowany wówczas kot będzie mógł na nim pozostawać bez nadzoru- póki co zostało wychodzenie z kotem :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
A_Kostyra
Kontakt:

Post autor: A_Kostyra » czw paź 03, 2013 8:33 am

Obrazek
psedo rasowy + mandat = rodowodowy
900 zł + 500 zł = 1400zł

aw

Post autor: aw » czw paź 03, 2013 8:33 am

Mesonauta pisze:Wystarczy postawić nawet przenośne rusztowanie i na nim pociągnąć siatkę- nie są widoczne z daleka i problem niechcianych kontaktów naszego kota z innymi załatwiony. Ja mieszkam na 1 szym piętrze i póki nie wykmninię jak założyć siatkę w taki sposób aby ją podnosić i opuszczać jak rolety to kot wychodzi na balkon tylko w obecności człowieka, gdy balkon będzie po sufit osiatkowany wówczas kot będzie mógł na nim pozostawać bez nadzoru- póki co zostało wychodzenie z kotem :wink:
Pomysł nie jest zły. Muszę poszukać gdzie takie cos kupić. Tylko zastanawiam się czy kot nie wyjdzie po tej siatce do góry albo jej nie wygryzie?

aw

Post autor: aw » czw paź 03, 2013 8:36 am

A_Kostyra pisze:https://www.facebook.com/agata.kostyra/ ... 025&type=3

Ja mam to tak zrobione
Wiesz nie otwiera się mi ten link, w którym albumie to jest?

Awatar użytkownika
A_Kostyra
Kontakt:

Post autor: A_Kostyra » czw paź 03, 2013 8:41 am

już powinno działać
Obrazek
psedo rasowy + mandat = rodowodowy
900 zł + 500 zł = 1400zł

aw

Post autor: aw » czw paź 03, 2013 9:18 am

A_Kostyra pisze:już powinno działać
Masz piękny ogród :-) jak koty wybiegły to widać było błyski szczęścia w oczach :-)
Natomiast ja mam w zasadzie ogródek, wielkości pokoju, nie ma na tyle miejsca - po za tym okna wychodzą na niego, więc jesli bym postawił taką konstrukcje to nadto zaciemniłoby mi to pokój.

Awatar użytkownika
shedoro
Kontakt:

Post autor: shedoro » czw paź 03, 2013 15:36 pm

zobacz:
http://www.katzenallerlei.de/katzensich ... sse-2.html
pare slupkow, siatka kocia....polecam czarna, bo najmniej wpada w oko
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.

Awatar użytkownika
Mesonauta

Post autor: Mesonauta » czw paź 03, 2013 21:17 pm

A robił ktoś już coś jak siatka opuszczana i podnoszona jak rolety ? mi takowe rozwiązanie mega na rękę by było gdyż każdego roku mamy na balkonie(malutki balkonik a skubany pojemny) MASĘ kwiatów-taki kwitnący i pachnący balkonik, więc boki i przód musiałby być chociaż do polowy wysokości podnoszony/opuszczany. Brak czasu i kompletnie pomysłu konstrukcji jak to ugryźć zmusza kota do przebywania na balkonie tylko w naszej obecności :? siatka gruba ogrodowa przypięta na dół balkonu (te metalowe pręty) i Feliśka tylko na niej się wyżywa gdy wyjdzie zadowolona że może posiedzieć na powietrzu, ale że jest z grubszego plastiku to może do woli sobie w nią wbijać swoje szpony :wink: moskitierę mam założona w oknie i w ciepłe dni te okno jest otwarte i kot nawet nie próbuje tej siateczki przerwać w pogoni za tłustymi muchami.
pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ewcia98

Post autor: ewcia98 » pt paź 04, 2013 9:47 am

shedoro pisze:zobacz:
http://www.katzenallerlei.de/katzensich ... sse-2.html
pare slupkow, siatka kocia....polecam czarna, bo najmniej wpada w oko
Super rozwiązanie!
A ta siatka jest metalowa czy plastikowa?
Obrazek

Obrazek

aw

Post autor: aw » pt paź 04, 2013 9:55 am

Awatar użytkownika
shedoro
Kontakt:

Post autor: shedoro » pt paź 04, 2013 14:46 pm

siatka najlepiej z wzmocnionego drutem sznurka, specjalna dla kotow
http://www.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_s ... kot/343060
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.

karina99

Post autor: karina99 » wt mar 06, 2018 14:45 pm

Jest wiele sposobów na zakrycie i zabezpieczenie.. Ale może zastanowicie się nad stworzeniem jakiegoś małego ogródka dla kotów z takimi akcesoriami http://www.reasgarden.pl/721-akcesoria/ . Tyle ich swobody.

olgazmo

Post autor: olgazmo » pt mar 09, 2018 17:26 pm

czyliw wiadomo o co chodzi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przystosowanie domu ”