Potrzebne zdjęcia MCO

Futrzak w naszym obiektywie

Moderatorzy: Teba, Kocurowa

rea

Post autor: rea » czw lut 20, 2014 10:12 am

a ja uważam, że to świetny pomysł :) nie widzę powodu dla którego opis wzorca nie miałby być zilustrowany. Czemu większa świadomość w tym zakresie jest czymś złym?

aw

Post autor: aw » czw lut 20, 2014 10:49 am

rea pisze:a ja uważam, że to świetny pomysł :) nie widzę powodu dla którego opis wzorca nie miałby być zilustrowany. Czemu większa świadomość w tym zakresie jest czymś złym?
Powtórze jeszcze raz to porównanie z jazda figurową. Taki wzorzec to jak komponent techniczny w ocenie jazdy łyżwiarza. Natomiast ważny jest też komponent artystyczny. Nie jest niczym złym jeśli Meri opisze te cechy w sposób łatwy do zrozumienia i klarowny. Natomiast kierowanie się tylko i wyłącznie nim jest bez sensu. Z takiego podejścia pojawiają się np. tutaj na forum wątki że tytuł WW dostają słabe koty.

Ja wierzę w pracę sędziów. Podoba się mi że każdy zwraca uwagę na różne rzeczy. Dzięki temu te tytuły są trochę bardziej sprawiedliwe. I jest to jedyna miarodajna dla widza ocena kota. Ktoś kto wcześniej nie widział na oczy MCO, nawet mając instrukcje Meri nie poradzi sobie. Nie będzie umiał wywarzyć wszystkich zalet i wad kota.

Awatar użytkownika
CatDog

Post autor: CatDog » czw lut 20, 2014 11:03 am

Meri masz absolutną rację. Popieram w 100%

ew- "Ja wierzę w pracę sędziów. Podoba się mi że każdy zwraca uwagę na różne rzeczy. Dzięki temu te tytuły są trochę bardziej sprawiedliwe. I jest to jedyna miarodajna dla widza ocena kota. Ktoś kto wcześniej nie widział na oczy MCO, nawet mając instrukcje Meri nie poradzi sobie. Nie będzie umiał wywarzyć wszystkich zalet i wad kota."
Nie zgadzam się z Tobą , sędziowie oceniają naprawdę różnie i nie koniecznie nagradzają najlepsze koty a komuś , kto nie widział nigdy MCO będzie ten wzór zupełnie niepotrzebny. Moim zdaniem skorzystają z niego zainteresowani.

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » czw lut 20, 2014 16:41 pm

Powiem odważnie, tak są BRZYDKIE WW niestety.... ale zdarzają się. :D

Jeżeli naprawdę wierzysz w sędziów to nadejdzie moment taki w Twoim życiu, że zwątpisz i to wiele razy, niejednokrotnie będziesz zdegustowana tym co potrafią wyczyniać.
Obrazek

aw

Post autor: aw » czw lut 20, 2014 21:26 pm

Po pierwsze - każda ocena jest subiektywna, nie wymierna i ZAWSZE będą tacy którym się dana ocena nie podoba. Widać to np. w szkołach gdzie rodzice biegają do nauczycieli z pretensjami dlaczego ich tak zdolne dziecko ma słabe oceny. W każdej dyscyplinie sportowej krytykuje się pracę sędziów. Dla hodowców kot jest jak dziecko i stąd też konflikty gdy ktoś się odważy skrytykować czyjegoś kota.

Po drugie na wystawie zwykle masz możliwość np. powiedzieć że nie chcesz u danego sędziego oceniać kota, a nie wierzę że wszyscy są źli. I owszem nawet jeśli założysz że większość z nich ocenia stronniczo to musisz przyznać że tytuły championów są w zasięgu.

Po trzecie - ja mam dystans do wystaw i nagród. Owszem fajnie jest coś dostać, ale tak naprawdę ja wiem jakie koty się mi podobają i jakie chce mieć w swojej hodowli.

Nie jestem i nie czuję się adwokatem sędziów ani organizacji do której należymy. Po prostu zwróciłem ci uwagę że tak naprawdę to co zrobisz to tylko przyczynek do czegoś takiego jak ocena kota. I fajnie że coś takiego powstanie, ale obawiam się że nie pomoże to osobie niedoświadczonej.

Jeśli mamy rozmawiać konstruktywnie to moim zdaniem lepsze byłoby opracowanie w którym masz parę zdjęć kota pod którym masz napisane jakie są jego wady i zalety. Gdzie masz całościową ocenę kota, a nie same detale. Niestety nie wiem czy jakiś hodowca zgodzi się na umieszczenie zdjęcia swojego kota w takim katalogu.
Ostatnio zmieniony czw lut 20, 2014 21:30 pm przez aw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » czw lut 20, 2014 21:29 pm

Nie wezmę zdjęć, bo zostanę zjedzona żywcem, podpalona i zakopana w ziemi. Ja również jako osoba, która w MCO już te x lat siedzi mam swoje preferencje i mogłabym kogoś obrazić. Owszem mogłabym podać mojego Haru, ale on jest tylko jednym kotem, jak mam na nim ocenić wszystko? To niemożliwe, chcę zrobić coś dla tych MCO, kocham tą rasę ponad życie i serce mi krwawi jak widzę co się dzieję, dlatego nie zamierzam siedzieć i patrzeć, chcę pomóc jakkolwiek się da :P.

Nie jestem sędzią, ba nie jestem jeszcze nawet hodowcą, więc nie mam prawa komukolwiek oceniać kota, nawet jeżeli będę miała rację, bo dostanę tak po głowie, że mi odpadnie. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pt lut 21, 2014 7:30 am

Akurat Meri ma bardzo dobre oko do MCO i wiedza o tym hodowcy podpytując w wyborze kociaka :wink:
Aw jeszcze dużo musisz się nauczyć o zasadach wystawowo-hodowlanych
Obrazek

Awatar użytkownika
Mesonauta

Post autor: Mesonauta » pt lut 21, 2014 8:23 am

Ja tam krytykę mojej małej przyjmuję na klatę- wszak cudem natury ona nie jest(jak i ja) nie obrażam się na złe słowo o kocie bo sam doskonale wiem co ma takiego co można poprawić i wiem czego się nie da poprawić :wink: na wystawach gdy zajmujemy 2 lokatę to gratuluję tym co byli lepsi bo sam widzę że ma to ''coś'' lepsze niż moja :wink: do tej pory jedynie raz nie zgodziłem się z oceną sędziego ale to i inni w porównaniu sami przyznali mi rację ale cóż loteria :D
Obrazek
Obrazek

aw

Post autor: aw » pt lut 21, 2014 9:10 am

Sunshain ależ ja wcale nie mówię że Meri nie ma dobrego oka, tylko zadaje proste ale przewrotne pytanie czy na pewno wie po co to robi :-). Dzięki temu dyskusja staje się ciekawsza :-). A jeśli chodzi o sędziów to przychodzi mi jeszcze jedna uwaga - jak to jest że większość sędziów jest z zagranicy a dalej się ich oskarża o stronniczość :P. Po prostu nie mogę tego zrozumieć, jaki jest sens dla sędziego z Holandii przyjechać do jakiejś małej mieściny w Polsce i kogoś oszukiwać? Tak naprawdę oni tego nie robią nawet dla kasy, tylko po prostu z pasji.

Co innego pomylić się - ale to każdemu może się zdarzyć w końcu jesteśmy TYLKO ludźmi. Natomiast jeśli chodzi o ich wiedzę - to Sunshain pewnie wiesz że sędzią nie jest łatwo zostać, trzeba poświęcić temu naprawdę dużo czasu i wysiłku.

rea

Post autor: rea » pt lut 21, 2014 9:18 am

Ale aw to, że Tobie to niepotrzebne nie oznacza, że inni nie chcieliby skorzystać. Może masz setki znajomych hodowców pod reką, do których możesz jeździć i oni Ci przedstawią przykłady i pokażą co jest fajne a co nie.

Niestety większość ludzi nie ma, są zdani na zwykły opis i zdjęcia, których nie potrafią ocenic. Może nie odczuwasz potrzeby korzystania z czegoś takiego, ale inni mogą myśleć zupełnie inaczej. Zostaw ludziom możliwość wyboru z jakich materiałów chcą korzystać.

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pt lut 21, 2014 9:19 am

aw pisze:(....)

Co innego pomylić się - ale to każdemu może się zdarzyć w końcu jesteśmy TYLKO ludźmi. Natomiast jeśli chodzi o ich wiedzę - to Sunshain pewnie wiesz że sędzią nie jest łatwo zostać, trzeba poświęcić temu naprawdę dużo czasu i wysiłku.
zwłaszcza jak się uczy to biedni stewardzi kursują pomiędzy uczniem a sędzią z "dobrym słowem" :wink:

ech pojeździj, pożyj w tym świecie felinologicznym a potem zobaczysz jak życie Twoje poglądy zweryfikuje :wink:

Każde uprawnienia wymagają wiedzy i doświadczenia szkoda, że nie jest ona weryfikowana egzaminami co kilka lat (kiedyś była dyskusja tutaj i na miau.pl aby sędziowie zdawali egzaminy z wiedzy co kilka lat)
Obrazek

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » ndz mar 09, 2014 10:13 am

Niedługo premiera! :D
Obrazek

rea

Post autor: rea » pn mar 10, 2014 21:27 pm

tzn kiedy? :D

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » pn mar 10, 2014 21:27 pm

Jeszcze 2 pary rysunków są do wykonania, wszystko zależy od pracy rysownika, ale zmierzamy ku końcowi. Może koniec marca/początek kwietnia?
Obrazek

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » sob mar 22, 2014 18:15 pm

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mainkun obiektywny”