Kocia szkoła fotografowania.

Jak się zmieniają nasze słodziaki

Moderatorzy: Teba, Kocurowa

Tomko

Post autor: Tomko » śr paź 25, 2006 10:16 am

Frotko - "panami od grafiki " się nie przejmuj :D . Jeśli bawisz sie cyfrówką - zajrzyj na jakąś stronę o foto cyfrowej -> forum; oprócz tłumu krytykantów zawsze znajdzie się grupa ludzi którzy powiedza Ci gdzie tkwi błąd ( cyfraki to bardzo himeryczne ustrojstwa :wink: ) Na NASZYM forum na pewno też są (to widać po fotach) osoby robiące extra zdjęcia - więc pomoc masz zapewnioną \:D/ . A więc pstrykaj, baw się ustawieniami ........, a za jakiś czas "pan od grafiki" będzie tak wyglądał : :tongue9:

Frotka
Kontakt:

Post autor: Frotka » śr paź 25, 2006 10:19 am

Tomko, bardzo Ci dziękuję za podtrzymanie mnie na duchu :) Wieczorem zaczynam ćwiczenia z aparatem i ...kotami. Przeslę parę fotek zrobionych ostatnio - może coś bedzie na nich widać :D

Tomko

Post autor: Tomko » śr paź 25, 2006 10:33 am

Drobiazg, ja po "pierwszym razie z cyfrówką " zawyłem i powiedziałem że to ..... i ...... i wolę robić zdjęcia tradycyjne :oops: . Dopiero teraz zaczynam łapac i to bardziej mniej niż więcej o co w tym wszystkim chodzi :wink: Jeśli Ci to coś pomoże ( i wszystkim zainteresowanym foceniem zwierzat ) to zajrzyj np. tu http://www.fotohobby.art.pl/zwierzeta.html#domowe
Na stronie głównej powinny byc linki do innych stron o f. cyfrowej. Pozdrawiam - Tomek.
PS. A tu jest forum w rozbiciu na poszczególne marki aparatów , warto zajrzeć żeby wiedzieć jakie + i - ma posiadany sprzęt, a doczego sie wręcz nie nadaje :?
http://forum.fotopolis.pl/
Ostatnio zmieniony śr paź 25, 2006 10:42 am przez Tomko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
neferet

Post autor: neferet » śr paź 25, 2006 10:39 am

A może by tak oddzielny temacik zrobić o fotografowaniu naszych kociastych? Napewno każdemu jakieś wskazówki czy dobre rady sie przydadzą :D Można by np dawać fotki do oceny ( co tam w nich się zrobiło źle?), do oceny nie pod względem naszego pięknego koteczka tylko jakości fotografii, co poprawić jak następnym razem robić, by wyszło lepiej itp itd? Co Wy na to?

Tomko

Post autor: Tomko » śr paź 25, 2006 10:45 am

To może się udać :lol: , jestem za :D . Tylko co na to ADMIN :?: :notworthy:

Awatar użytkownika
rudykrolik

Post autor: rudykrolik » śr paź 25, 2006 10:47 am

pomysł świetny, hej hej rudensjo, załóż koniecznie szkółke fotografowania naszych kociastych, wspólnymi siłami dojedziemy do perfekcji
szympansica Koko: "Mój kot dobry"
Obrazek Obrazek

Frotka
Kontakt:

Post autor: Frotka » śr paź 25, 2006 12:02 pm

Tak, tak, bardzo proszę i ustawiam się w kolejce.
Tomko dziękuję, po powrocie do domku wejdę sobie pomyszkować na podanych linkach :D

Frotka
Kontakt:

Post autor: Frotka » śr paź 25, 2006 19:13 pm

Słuchajcie zdjęcia nie chcą mi przejść, bo są za duż, a jak je zmniejsze to nic z nich nie będzie. Rety, ja się załamię :cry: :cry: :cry: co mam zrobić?

Frotka
Kontakt:

Post autor: Frotka » śr paź 25, 2006 19:48 pm

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Frotka
Kontakt:

Post autor: Frotka » sob paź 28, 2006 23:23 pm

Rudensjo, bardzo Cię proszę wypowiedz się odnośnie tych zdjęć :( Frotka

rudensja

Post autor: rudensja » ndz paź 29, 2006 14:18 pm

Wybaczcie mi, że nie było mnie wcześniej, ale nie mogłam wejść na Zakątek.

Tylko nie wymagajcie ode mnie za dużo, już dawno nie miałam „kontaktu” z teorią i wiele rzeczy wypadło mi z głowy. :oops:

Frotko, przede wszystkim za bardzo się spieszysz robiąc zdjęcia, przez co wychodzą nieostre.
Pierwsze zdjęcie jest ok., tylko widać „czerwone oczy”, ale to zdarza się bardzo często, jeśli robimy zdjęcia z lampą błyskową, nawet, kiedy używamy redukcji czerwonych oczu.
Co do trzeciego zdjęcia nie mam żadnych zastrzeżeń.
Zdjęcia 4, 5 i ostatnie są za ciemne (pewnie robiłaś je wieczorem bez lampy błyskowej lub przy słabym oświetleniu), ale to najczęściej można poprawić w prostych programach jak np.Microsoft Photoeditor.

Najczęstszym popełnianym przez Ciebie błędem jest pośpiech i to, że stajesz między kotem a światłem (np. lampą ścienną, jeśli robisz zdjęcia wieczorem), przez co zdjęcia są ciemne lub nieoświetlone tak jak zdjęcie nr 8.

Często też robiąc zdjęcia w domu w dzień popełniamy błąd używając lampy błyskowej, przez co zdjęcia tracą kolory, wychodzą w odcieniach pomarańczy.

Jeśli fotografujemy w dzień w domu to powinniśmy unikać używania lampy błyskowej i nie „zasłaniać kotu słońca”.

Robiąc zdjęcia wieczorem trzeba zadbać o dobre oświetlenie i nie zapominać o lampie błyskowej.

Musimy też pamiętać o tym, że nie wszystkie zdjęcia naszych pociech, które nam się podobają muszą podobać się również innym, ponieważ my jesteśmy związani emocjonalnie i często robiąc zdjęcia wyobrażamy sobie, co chcielibyśmy sfotografować a nie fotografujemy tego, co widzimy.

Ogonki są rewelacyjne. :D :D :D

Życzę wszystkim powodzenia.
Obrazek

Frotka
Kontakt:

Post autor: Frotka » ndz paź 29, 2006 20:37 pm

No cóż, Rudensjo, dzięki za słowa krytyki.Na to właśnie czekałam. Nie wiem czy kiedykolwiek będę w stanie zrobić dobre zdjęcie. Cały czas próbuję, ale...bez rezultatu. To straszne. Rudensjo, a czy może znasz jakiego profesjonalnego fotografa, który robi zdjęcia coonkom i nie tylko? Chyba już wolę zapłacić.Pozdrowionka i dzięki za porady - Frotka

maja

Post autor: maja » ndz paź 29, 2006 20:45 pm

Frotko
nie łam się ,ja też nie umiem robic zdjęć ,może z jedno na wszystkie zrobione w zyciu mi wyszło...
nawet nie mam co na strone wrzucić ,bo takie foty beznadziejne robię . :twisted:

Frotka
Kontakt:

Post autor: Frotka » ndz paź 29, 2006 21:35 pm

Maju, nie wierzę! Nikt nie robi tak beznadziejnych zdjęć jak ja. Mało co mi wychodzi i tyle. No cóż.Nie poddam się ponieważ chcę, umieścić fajne zdjątka. Nie mówię kiedy, bo to może być nawet za 10 lat, jak aparaty same będą robić zdjęcia. Pozdrawiam, Frotka

rudensja

Post autor: rudensja » pn paź 30, 2006 8:14 am

Frotko, nie poddawaj się :cry:

Na pewno Twoje kociaki sypiają w dzień, więc podejdź do któregoś po cichutku nastaw ostrość w aparacie tzn. bądź przygotowana do pstryknięcia fotki (bez lampy błyskowej) i zawołaj kociaka, żeby otworzył oczy, ale nie wstawał i jak tylko otworzy oczęta, pstrykaj zdjęcie.

I to nie prawda, ze nie potrafisz robić zdjęć 8)

Ja tam super zdjęć nie potrafię robić, ale bardzo to lubię więc szkoda, że nie jesteś ze Śląska albo Trójmiasta bo mogłabym wpaśći pomóc Ci, pokazać co i jak :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koci album”