RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Koty
Odpowiedz do tematu Strona 6 z 7
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Ideał Maine Coon'a
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
??? nic z tego nie rozumiem... szukasz kocurka do hodowli, potrzebujesz okreslone cechy, hodowca informuje cie ze twoeich oczekiwan kot nei spelnia a ty go i tak kupujesz a hodowca ci go i tak sprzedaje???[/quote]

Shocked
edit: no tak, jak przeczytałam co wysmarowałam to tez nie zrozumiałabym.

W zeszłym roku pytałam w tej hodowli o kocurka, którego upatrzyłam sobie na zdjęciu. Jednak hodowczyni powiedziała, że nie ma wszystkich cech, które chciałabym widzieć u swojego idealnego kocura hodowlanego.

Po wielu poszukiwaniach i tak wróciłam teraz do tej hodowczyni. I znowu rozmawiamy. Zdjęć jeszcze nie widziałam bo nie ma opublikowanych na stronie. Pani obiecała, że jak zrobi to mi wyśle.

W międzyczasie czytam tutaj o tym, co mówicie: że jak jest renomowana hodowla i wystawia kocięta to wszyscy je bardzo chwalą mimo, że są słabe.

Dalej idąc tym tokiem rozumowania to laik albo początkujący prawdy może dowiedzieć się tylko jeśli zna "starego wyjadacza" i to też nie na ogólnym forum a prywatnie i po cichu.

Mam nadzieję, że teraz napisałam w miarę zrozumiale Embarassed

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
troche wszytsko dziwne i znow sie moja wlasna teoria potwierdza ktorej sie trzymac bede ze poczatkujacym nie dam... Rolling Eyes

I to jest dla mnie naprawdę smutne, ponieważ jak poszukiwałam pierwszego kota to z takim podejściem najczęściej się spotykałam. Dlatego kocura wzięłam od tego, kto mi dał.

Odpowiedz z cytatem
Minojami napisał:
troche wszytsko dziwne i znow sie moja wlasna teoria potwierdza ktorej sie trzymac bede ze poczatkujacym nie dam... Rolling Eyes

I to jest dla mnie naprawdę smutne, ponieważ jak poszukiwałam pierwszego kota to z takim podejściem najczęściej się spotykałam. Dlatego kocura wzięłam od tego, kto mi dał.

no widzisz...i co to za podejscie? co to za "plan hodowlany"?

kazdy z nas zaczynal, jak upatrzylam sobie hodowle gdzie kupilam pierwszego kocura 5x uslyszalam ze NIE, poczatkujacym nie sprzedajemy... ale przekonalam kobiete do siebie i kota (super zreszta) dostalam...

Wtedy moim planem było: mieć maine coona - podejście pragmatyczne. To było dobrych kilka lat temu.

kazdy z nas zaczynal, jak upatrzylam sobie hodowle gdzie kupilam pierwszego kocura 5x uslyszalam ze NIE, poczatkujacym nie sprzedajemy... ale przekonalam kobiete do siebie i kota (super zreszta) dostalam...[/quote]

Z tupetem u mnie na bakier. Jeśli ktoś mi wyraźnie mówi: NIE to przyjmuję to do wiadomości i próbuję pukać w inne drzwi. Niektórzy ludzie tak mają.

Odpowiedz z cytatem

Wtedy moim planem było: mieć maine coona - podejście pragmatyczne. To było dobrych kilka lat temu.

kazdy z nas zaczynal, jak upatrzylam sobie hodowle gdzie kupilam pierwszego kocura 5x uslyszalam ze NIE, poczatkujacym nie sprzedajemy... ale przekonalam kobiete do siebie i kota (super zreszta) dostalam...

Z tupetem u mnie na bakier. Jeśli ktoś mi wyraźnie mówi: NIE to przyjmuję to do wiadomości i próbuję pukać w inne drzwi. Niektórzy ludzie tak mają.

Troszkę nie ładnie to zabrzmiało, PROSZĘ CZYTAJ CO PISZESZ, bo wyszło na to że Minojami ma tupet. A to jest bardzo fajna babka która wiele może Ci pomóc.

Z mojego skromnego doświadczenia wynika że nie zaczyna się hodowli od kocura.
Jest wiele nie za tym że nie kocur
- jeżeli kupisz słabego nieznająca się masz go do wielu kotek, a w przypadku kotki to tylko jedna
- jeżeli kupisz kotę później kocur może mnie problem z akceptacją tej sytuacji. Bo mu wyrośnie RUJA pod nosem Wink

psedo rasowy + mandat = rodowodowy
900 zł + 500 zł = 1400zł
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Odpowiedz z cytatem
może najpierw pokryj na zewnatrz,a potem jak juz bedziesz sie znała na wzorcu to kup ew kocurka
dla dwóch kotek to i tak nie bardzo sie opyla,bo jak zostawisz sobie kotke ,to juz masz córkę z ojcem
raz w roku pokryje,potem blokady,bo wyspiewuje i chce kryć
ja po 7 latach "hodowli" dopiero kupiłam kocurka własnego
teraz tez nie mam i będe kryła na zewnątrz

lepiej odpuścic i poczekac niz kupic byle kupić

a dlaczego chcesz juz teraz kocura ??
musi byc koniecznie?

tym bardziej ze hodowca mówi że kot nie nadaje sie na hodowlanego,to trzeba mu zaufać
bo widzi go na żywo i lepiej oceni niż Ty na zdjeciu
zdjęcie można zrobic takie z e każdy będzie hodowlany Very Happy

Maja z tym kryciem na zewnątrz to raczej kiepsko, wątpię aby jej ktoś udostępnił swojego kocura no chyba, że z jakiegoś ogłoszenia. Wiem po sobie jak szukałam dla sowich kotek kocura na zewnątrz - PORAŻKA Exclamation Exclamation Exclamation

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz z cytatem
lepiej pokryc na zewnątrz niz słabego kupić
chyba ze na 1-2 krycia
Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Odpowiedz z cytatem
Maja z tym kryciem na zewnątrz to raczej kiepsko, wątpię aby jej ktoś udostępnił swojego kocura no chyba, że z jakiegoś ogłoszenia. Wiem po sobie jak szukałam dla sowich kotek kocura na zewnątrz - PORAŻKA Exclamation Exclamation Exclamation

Fakt, znalezienie kocura to nie lada wyzwanie, tylko znajomości, a jak nikt cię nie zna , no bo w końcu jesteś nowy to kiszka. Niedawno dziewczyna od nas z klubu szukała i szczerze mówiąc nie wiem czy coś znalazła

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt
Odpowiedz z cytatem
Maja ale ty nie masz kotki od "wczoraj", bywasz na wystawach, udzielasz się na forach więc nie jesteś taki zupełnie "nikt" w świecie hodowlanym

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt
Odpowiedz z cytatem
Maja ten "nie dla mnie" był w zeszłym roku. Nie jestem w gorącej wodzie kąpana, wiem co mi się podoba i co chciałabym widzieć w swojej hodowli. W tym roku zupełnie nowa historia ale u tego samego hodowcy bo tamte koty uważam za wspaniałe. Nie zamierzam słabego kupować bo takiego już mam.
Ten mój osobisty hodowlany "nietrafieniec" którego mi tu niektórzy"wyrzucają" jest ze mną szósty rok i od tego czasu trochę się wyedukowałam.
A Gocha ma rację: z kryciem na zewnątrz to PORAŻKA. Kocury które mi się bardzo podobają kryją wyłącznie w swoich hodowlach. Z tych moich faworytów prawdopodobnie jeden z Alwaro będzie udostępniany na zewnątrz.

Odpowiedz z cytatem
a z jakiej hodowli masz na oku tego kocura ?? jeśli to nie tajemnica Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz z cytatem
Maja ale ty nie masz kotki od "wczoraj", bywasz na wystawach, udzielasz się na forach więc nie jesteś taki zupełnie "nikt" w świecie hodowlanym

Jak najbardziej trafna uwaga. Co z tego, że siedzę na paru kocich forach jak tylko czytam (na niektórych strach się odezwać Rolling Eyes ) - więc na pewno się nie udzielam, a na wystawy chodziłam do tej pory z dzieckiem a nie kotami, więc traktowana jestem dokładnie jak "nikt".

Odpowiedz z cytatem
Z tych moich faworytów prawdopodobnie jeden z Alwaro będzie udostępniany na zewnątrz.

a któryż to z Alwaro*
bo nie widziałam kocura u nas,tym bardziej takiego kryjącego na zewnątrz

Nie wiem który, ale jesienią zaczepiałam Panią z Alwaro i podała mi taką informację: że urodził się niedawno i prawdopodobnie będzie udostępniany na zewnątrz. Tylko nie pytałam czy do Polski czy tylko zagranicznym bo interesował mnie na własność - a to nie do przeskoczenia.

Odpowiedz do tematu Strona 6 z 7
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny