RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Koty
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 7
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Ideał Maine Coon'a
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Jaki jest ideał MCO? Które koty łamią serca a które nie...juz trochę jestem na tym forum, ale nadal nie umiem tego rozróżnić... Myslałam właśnie, ze te rude są pożądane ale skoro Acapulco nie łamnie serca, to juz nie wiem...Co musi mieć pożądany idealny przedstawiciel rasy??

Pytam bo bardzo mnie to interesuje Razz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Jaki jest ideał MCO? Które koty łamią serca a które nie...juz trochę jestem na tym forum, ale nadal nie umiem tego rozróżnić... Myslałam właśnie, ze te rude są pożądane ale skoro Acapulco nie łamnie serca, to juz nie wiem...Co musi mieć pożądany idealny przedstawiciel rasy??

Pytam bo bardzo mnie to interesuje Razz

Kolor nie ma znaczenia w ideale rasy, wzorzec określa ideał, ale każdy hodowca ma swoje cele do których dąży... zwykle liczą się duze i wysoko osadzone uszy, stop, lekko okrągłe czoło, wypukły top główki, mocna kwadratowa kufa, broda równa lustrem nosa ,długi, ogon ma sięgać do łopatek, pożądane są pędzelki i dość długa sierść. Tak mniej więcej Razz

To u takich maluchów juz można takie rzeczy zauważyć? Ja u malców widzę tylko kolor sierści Very Happy

Jak tak czytam co napisałaś Meri to od razu porównuje to z twoim kotem na zdjęciu ponizej....chyba ma wszystko co idealny kot mieć powinien? Wszakże nie wiem co to stop czy broda równa lustrem nosa, ale reszta sie zgadza Very Happy Chyba ciężko znaleźć kota idealnego, ale dla mnie ważniejszy jest charakter, a kupując kota chyba ciężej trafić w idealny charakter niż wygląd?

Acapulco jest słodkim rudzielcem i napewno znajdzie szybciutko kochany dom
Smile

Odpowiedz z cytatem
Widać u takich maluchów Smile ja mojego Haru znalazłam jak miał 23 dni... . Mój Haru rzeczywiście ma wszystkie cechy, chociaż mógłby mieć lepszą brodę, troche bardziej okrągłe czoło no poza tym ideały nie istnieją, ale można powiedzieć, że jest ładnym przedstawicielem rasy Razz ale charakter ma jeszcze lepszy! Dużo zależy od hodowli jaki kociak będzie miał charakter. Smile

ja nie dbam o to czy mój Alex jest w typie czy nie, czy ma coś nie tak, bo dla mnie to IDEAŁ-NAJKOCHAŃSZY KOT NA ŚWIECIE !!!! Ma wspaniały charakter, lepszy od psa którego kiedys miałam, nigdy w życiu nie pomyślałabym, że MCO to takie cudowne koty, jedyne w swoim rodzaju i ciesze sie, że trafiłam właśnie na niego Smile
to mój KRÓL LEW Smile

Oczywiscie,że tak powinno być, jednak po to jest wzorzec,żeby rozmnażać tylko najlepsze osobniki w rasie, żeby dana rasa miała dane cechy, dla nas zawsze nasz zwierzak będzie najwspanialszy i to jest oczywiste Smile.

alladyn, Twój kot jest ideałem ideału. Wychowałam niewiele, bo dopiero 4 mioty(16 kociąt). W każdym z miotów miałam swojego ulubieńca. Kociakiem kociaków został dla mnie Dexter - miłość mojego życia. mieszka sobie teraz w nowym domku, ale ja zawsze patrząc na MCO n23 widzę mojego Dexia. Może nie był idealnym MCO, ale idealnym przyjacielem.

To ten mały tygrysek.

A tu już większy.
Przepraszam, ze to w twoim wątku, ale to dla zoobrazowania.

Ostatnio zmieniony przez Basia z Narnii dnia Pon Sty 07, 2013 23:05 pm, w całości zmieniany 1 raz

śliczny , podobny do Alexa jak był małyVery Happy

No , to w końcu rodzina. Smile

to chyba pokrewieństwo ze strony mamy prawda?

Mnie także zawsze zastanawiało jak to jest z tym ideałem. Podziwiam tych hodowców którzy już u maluchów widzą że któryś jest lepszy w typie od reszty rodzeństwa- fakt jak sam przeglądam mioty z różnych hodowli to zauważam u takich 8-12 tygodniowych maluchów jakieś tam różnice np w rozstawieniu uszu czy też w budowie pysia ale wydaje mi się że jako nowicjusz to zauważam jedynie te różnice wizualne a nie jestem w stanie powiedzieć które z kociąt jest najlepsze w typie Laughing Gdy zobaczyłem moją Felice na zdjęciach to się po uszy zabujałem i wydaje mi się że wówczas nie patrzyłem na standard rasy ale na ogólne wrażenia wizualne Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz z cytatem
Basia dziękuje Very Happy Dexter jest super!! Razz
Menonauta wiem o czym piszesz, miłość to miłość i wtedy żadne standardy rasy sie nie liczą Very Happy
Meri z tym rozmnażaniem tylko najlepszych osobników w rasie to jakos nie jestem przekonana Rolling Eyes kiedyś pewien facet miał podobne pomysły.... tyle ze z ludzmi Wink
Dwoje idealnych rodziców nie koniecznie będzie miało idealne dzieci...właściwie najładniejsze dzieci rodzą sie z nie najpiękniejszych rodziców Laughing

Odpowiedz z cytatem

Tylko,że chodzi o to zeby koty danej rasy były do siebie podobne,a nie każde inne, więc po to rozmnaża się koty o okreslonych cechach rasy, żeby i takie potomstwo się rodziło...

Poza tym nie róbmy z kotów ludzi, jeżeli ktoś kupuje MCO to chyba z powodu jakiś cech, wybieramy kociaki po wyglądzie zwykle, rzadko ktoś jedzie i wybiera tego który ma najfajniejszy charakter, a potem wpłaca zaliczkę... Wink

Ostatnio zmieniony przez Meri dnia Wto Sty 08, 2013 17:48 pm, w całości zmieniany 1 raz

meri wiem o co chodzi, ale w takim wypadku eliminuje sie przypadek, a z przypadku czasem wychodzą najlepsze sztuki Very Happy

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 7
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny