Ideał Maine Coon'a

Wybór kociaka, przygotowanie domu, adaptacja

Moderator: Kocurowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alladyn

Post autor: alladyn » pn sty 07, 2013 17:10 pm

Jaki jest ideał MCO? Które koty łamią serca a które nie...juz trochę jestem na tym forum, ale nadal nie umiem tego rozróżnić... Myslałam właśnie, ze te rude są pożądane ale skoro Acapulco nie łamnie serca, to juz nie wiem...Co musi mieć pożądany idealny przedstawiciel rasy??

Pytam bo bardzo mnie to interesuje :P

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » pn sty 07, 2013 17:13 pm

alladyn pisze:Jaki jest ideał MCO? Które koty łamią serca a które nie...juz trochę jestem na tym forum, ale nadal nie umiem tego rozróżnić... Myslałam właśnie, ze te rude są pożądane ale skoro Acapulco nie łamnie serca, to juz nie wiem...Co musi mieć pożądany idealny przedstawiciel rasy??

Pytam bo bardzo mnie to interesuje :P
Kolor nie ma znaczenia w ideale rasy, wzorzec określa ideał, ale każdy hodowca ma swoje cele do których dąży... zwykle liczą się duze i wysoko osadzone uszy, stop, lekko okrągłe czoło, wypukły top główki, mocna kwadratowa kufa, broda równa lustrem nosa ,długi, ogon ma sięgać do łopatek, pożądane są pędzelki i dość długa sierść. Tak mniej więcej :P
Obrazek

Awatar użytkownika
alladyn

Post autor: alladyn » pn sty 07, 2013 17:36 pm

To u takich maluchów juz można takie rzeczy zauważyć? Ja u malców widzę tylko kolor sierści :D

Jak tak czytam co napisałaś Meri to od razu porównuje to z twoim kotem na zdjęciu ponizej....chyba ma wszystko co idealny kot mieć powinien? Wszakże nie wiem co to stop czy broda równa lustrem nosa, ale reszta sie zgadza :D Chyba ciężko znaleźć kota idealnego, ale dla mnie ważniejszy jest charakter, a kupując kota chyba ciężej trafić w idealny charakter niż wygląd?

Acapulco jest słodkim rudzielcem i napewno znajdzie szybciutko kochany dom
:)

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » pn sty 07, 2013 17:38 pm

Widać u takich maluchów :) ja mojego Haru znalazłam jak miał 23 dni... . Mój Haru rzeczywiście ma wszystkie cechy, chociaż mógłby mieć lepszą brodę, troche bardziej okrągłe czoło no poza tym ideały nie istnieją, ale można powiedzieć, że jest ładnym przedstawicielem rasy :P ale charakter ma jeszcze lepszy! Dużo zależy od hodowli jaki kociak będzie miał charakter. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
witamisia

Post autor: witamisia » pn sty 07, 2013 19:31 pm

ja nie dbam o to czy mój Alex jest w typie czy nie, czy ma coś nie tak, bo dla mnie to IDEAŁ-NAJKOCHAŃSZY KOT NA ŚWIECIE !!!! Ma wspaniały charakter, lepszy od psa którego kiedys miałam, nigdy w życiu nie pomyślałabym, że MCO to takie cudowne koty, jedyne w swoim rodzaju i ciesze sie, że trafiłam właśnie na niego :)
to mój KRÓL LEW :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » pn sty 07, 2013 19:45 pm

Oczywiscie,że tak powinno być, jednak po to jest wzorzec,żeby rozmnażać tylko najlepsze osobniki w rasie, żeby dana rasa miała dane cechy, dla nas zawsze nasz zwierzak będzie najwspanialszy i to jest oczywiste :).
Obrazek

Awatar użytkownika
Basia z Narnii
Kontakt:

Post autor: Basia z Narnii » pn sty 07, 2013 22:01 pm

alladyn, Twój kot jest ideałem ideału. Wychowałam niewiele, bo dopiero 4 mioty(16 kociąt). W każdym z miotów miałam swojego ulubieńca. Kociakiem kociaków został dla mnie Dexter - miłość mojego życia. mieszka sobie teraz w nowym domku, ale ja zawsze patrząc na MCO n23 widzę mojego Dexia. Może nie był idealnym MCO, ale idealnym przyjacielem.
Obrazek
To ten mały tygrysek.
Obrazek
A tu już większy.
Przepraszam, ze to w twoim wątku, ale to dla zoobrazowania.
Ostatnio zmieniony pn sty 07, 2013 22:05 pm przez Basia z Narnii, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
witamisia

Post autor: witamisia » pn sty 07, 2013 22:03 pm

śliczny , podobny do Alexa jak był mały:D
Obrazek

Awatar użytkownika
Basia z Narnii
Kontakt:

Post autor: Basia z Narnii » pn sty 07, 2013 22:06 pm

No , to w końcu rodzina. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
witamisia

Post autor: witamisia » pn sty 07, 2013 22:10 pm

to chyba pokrewieństwo ze strony mamy prawda?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mesonauta

Post autor: Mesonauta » wt sty 08, 2013 8:55 am

Mnie także zawsze zastanawiało jak to jest z tym ideałem. Podziwiam tych hodowców którzy już u maluchów widzą że któryś jest lepszy w typie od reszty rodzeństwa- fakt jak sam przeglądam mioty z różnych hodowli to zauważam u takich 8-12 tygodniowych maluchów jakieś tam różnice np w rozstawieniu uszu czy też w budowie pysia ale wydaje mi się że jako nowicjusz to zauważam jedynie te różnice wizualne a nie jestem w stanie powiedzieć które z kociąt jest najlepsze w typie :lol: Gdy zobaczyłem moją Felice na zdjęciach to się po uszy zabujałem i wydaje mi się że wówczas nie patrzyłem na standard rasy ale na ogólne wrażenia wizualne :lol:

Awatar użytkownika
alladyn

Post autor: alladyn » wt sty 08, 2013 11:10 am

Basia dziękuje :D Dexter jest super!! :P
Menonauta wiem o czym piszesz, miłość to miłość i wtedy żadne standardy rasy sie nie liczą :D
Meri z tym rozmnażaniem tylko najlepszych osobników w rasie to jakos nie jestem przekonana :roll: kiedyś pewien facet miał podobne pomysły.... tyle ze z ludzmi :wink:
Dwoje idealnych rodziców nie koniecznie będzie miało idealne dzieci...właściwie najładniejsze dzieci rodzą sie z nie najpiękniejszych rodziców :lol:

Awatar użytkownika
witamisia

Post autor: witamisia » wt sty 08, 2013 12:10 pm

alladyn mamy podobne kojarzenie B-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » wt sty 08, 2013 16:42 pm

Tylko,że chodzi o to zeby koty danej rasy były do siebie podobne,a nie każde inne, więc po to rozmnaża się koty o okreslonych cechach rasy, żeby i takie potomstwo się rodziło...

Poza tym nie róbmy z kotów ludzi, jeżeli ktoś kupuje MCO to chyba z powodu jakiś cech, wybieramy kociaki po wyglądzie zwykle, rzadko ktoś jedzie i wybiera tego który ma najfajniejszy charakter, a potem wpłaca zaliczkę... ;)
Ostatnio zmieniony wt sty 08, 2013 16:48 pm przez Meri, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
alladyn

Post autor: alladyn » wt sty 08, 2013 16:47 pm

meri wiem o co chodzi, ale w takim wypadku eliminuje sie przypadek, a z przypadku czasem wychodzą najlepsze sztuki :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślimy o nowym mainkunie”