RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Koty
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny
Nowy członek rodziny :)
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Nowy członek rodziny :) 
Moja rodzinka orzekła, że naszej koci jest na pewno bardzo smutno, że jest tylko jedna, więc czas się "dokocić". Ja nie jestem o tym tak bardzo przekonana.....nie chce,żeby była zazdrosna czy było jej przykro,że teraz czas trzeba dzielić na dwa kociaki a nie tylko na nią. Głupie podejście?
Ale szukam patrzę, przeczytałam wszystko co napisaliście o rodowodach, hodowlach, przygotowaniach na przyjęcie nowego kociaka...ale mam pytanie kociaki, które mi się podobają (a właściwie się zakochałam) są wieku mojej Kleo ( 6-7 miesięcy) czy powinnam wybrać młodszego kociaka, żeby łatwiej im było się zaprzyjaźnić? czy to raczej nie ma znaczenia i zależne jest tylko od charakterów kotów?
I jeszcze jedno - pisałam w przywitaniu skąd jest mój rudzielec- martwi mnie to,że jak jestem np u weta i pojawi się inny kot moja pociecha strasznie się trzęsie i chowa, wręcz wyrywa się z rąk...czy Wasze też tak reagują na obce koty? Czy może wynikać to z przebywania na "znienawidzonym" terenie a w domu zareaguje inaczej?
Nie chce mojemu maluchowi zrobić krzywdy Sad
Z góry dziękuje za rady:)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Witaj Wink Mi się wydaje, że to zależy od charakteru kota a nie od wieku. Między moimi futrami jest rok różnicy, w dodatku wprowadzaliśmy starszego kota jako drugiego. Na początku było ciężko, teraz po paru miesiącach jest coraz lepiej. Kociaki śpią razem, bawią się, jedzą z jednej miski Very Happy Potrzeba tylko trochę cierpliwości. A co do weterynarza to mój Gizmo zachowuje się podobnie. Wet nie kojarzy mu się najlepiej i najchętniej schowałby się gdzie tylko się da Wink Ja tam osobiście jestem za tym żeby koty wychowywały się parami. Ale ja się nie znam Wink

Odpowiedz z cytatem
a powiesz mi co to znaczy,że było ciężko?Smile

Odpowiedz z cytatem
Oj na początku było buczenie i ogólne niezadowolenie Laughing Mój Gizmo to diabeł wcielony ale wtedy był jeszcze małą puchatą kulką Very Happy Miał jakieś pięć miesięcy kiedy postanowiliśmy adoptować o rok starszą kotkę. I oboje z chłopakiem byliśmy w szoku jak ten mały gamoń zareagował na Enyę. Przez pierwsze trzy dni kotka nie wychodziła spod sofy bo ten gad cały czas na nią fukał, prychał, buczał i wydawał z siebie całą masę dziwnych dźwięków strosząc przy tym sierść i wyglądając jak jeżozwierz Laughing Po trzech dniach Enya doszła chyba do wniosku że gówniarz nie będzie na nią buczał i się mu postawiła. Nasyczała na niego tak że poleciał do drugiego pokoju Very Happy I przez jakiś czas były takie przepychanki. Ale to minie. Koty muszą się poznać. Zaakceptować to, że na ich terenie pojawił się ktoś obcy.

Odpowiedz z cytatem
a jak wychodziliście z domu zamykaliście "stwory" w osobnych pomieszczeniach?

Odpowiedz z cytatem
Nie koty były cały czas razem. Chcieliśmy, żeby jak najczęściej się oglądały. Poza tym Gizmo był mały i nie mógł jej zrobić krzywdy. Ogólnie obyło się bez łapoczynów Laughing Teraz się tłuką czasem. Ale to wszystko dlatego, że mają zupełnie inne charaktery. Gizmo to mały trol z nadmiarem energii, który zawsze chce się gonić i bawić a Enya to już poważna kocica w dodatku księżniczka i takie zabawy są poniżej jej godności Laughing Co wcale nie przeszkadza gamoniowi w atakowaniu jej. Zazwyczaj kończy się tym, że Gizmo jeszcze jej nie dotknie a ta się już wydziera, że mordują Laughing

Odpowiedz z cytatem
Dziękuje jestem trochę spokojniejsza, co prawda żadnego cuda jeszcze " nie zaklepałam", ale stawiam na to,że "dokocenie" nastąpi bardzo szybko i chce się psychicznie jak najlepiej przygotowaćSmile

Odpowiedz z cytatem
Ja jestem zwolenniczką dwóch kotów w domu. Gizmo bardzo dużo się nauczył od swojej starszej koleżanki Wink A taki widok jest warty tego, żeby się pomęczyć:

Głowa do góry. Będzie dobrze Very Happy

Odpowiedz z cytatem
jeszcze raz dziękuje:) mi też się wydaje, że jak parka to im lepiej, bo mogą się pobawić ze sobą a nie tylko ze mną.
A inni posiadacze mnogich rodzinek nie mieli ciężej?

Odpowiedz z cytatem
Ależ nie ma za co Very Happy To już musisz pytać innych posiadaczy Wink Ale biorąc pod uwagę to, że większość osób odwiedzających forum ma po dwa koty albo i znacznie więcej to nie może być chyba aż tak źle Wink

Odpowiedz z cytatem
Czy Twoja kotka to MCO? w moim przypadku ,mam długowłosą kotkę domową (mieszaniec) Sare 7 lat i kiedy ona miała 5lat dokociłam się 4-miesięcznym kocurkiem MCO. Nie było łatwo,ale na forum jest temat jak wprowadzać nowego kota do domu w którym jest już rezydent.Ważne jest aby na początku nowy kotek miał swój zamknięty pokój by przez kilka dni przyjmował tylko pieszczoty swoich ludzi i spokojnie przyzwyczajał się do nowych zapachów.Natomiast opiekunowie powinni jak najczęściej zapoznawać kota rezydenta z zapachem "nowego''.Głaszczemy nowego po bokach pysia i po wyjściu z pokoju tą samą ręką drapiemy rezydenta tak jak lubi najbardziej by nowy zapach kojarzył mu się dobrze.Potrzeba dużo cierpliwości , spokoju ,opanowania,ale często się zdarza ,szczególnie przy MCO ,.że koty dogadują się w ciągu kilku godzin i kochają się od pierwszego wejrzenia Laughing A pomyślałaś o dokoceniu się dwoma kotkami (rodzeństwem ,przyjaciółmi z hodowli) było by im na pewno łatwiej.

Odpowiedz z cytatem
Mam nadzieję,że nie walnę jakiejś gafy, ale mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś z Was moi drodzy zna hodowlę Aldona's Gift i Mageli *PL?

Odpowiedz z cytatem
Sara - moja kotka nie ma rodowodu, chociaż znalazłam jej matczyną hodowlę w spisie...pozostaje jednak "typu"
Dziękuje rady wykorzystam:) O nie dwa nie, za małe mieszkanie...za małe zdecydowanie.

Odpowiedz z cytatem
Oj tam Wink Mój TŻ ostatnio zaczął rozmowę. Idziemy sobie spokojnie przez miasto a on do mnie, że szkoda, że mamy takie małe mieszkanie bo moglibyśmy wziąć trzeciego MCO Laughing

Odpowiedz z cytatem
ja już myślę gdzie ustawić 2 kuwetę i następne miski ehhh:) cieszę się na nowego mieszkańca a jak pewnie,że się cieszę Smile
Pisaliście już o tym na forum...MCO to choroba:)

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny