KSIĄŻKI

Moderatorzy: Meri, Teba

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin
Posty: 9001
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 15:13 pm
Lokalizacja: ok. Bielska-Białej

KSIĄŻKI

Post autor: sunshain » sob lis 06, 2010 11:40 am

Baker Stephen - Jak żyć z neurotycznym kotem
"Na początku Bóg stworzył puszysty kłębek, który z braku lepszego pomysłu nazwał Kotem. Przyjrzał się Swemu dziełu i pokręcił głową. To nie było dokładnie to, co zamyślił.... Bóg nie był pewien czy ma się śmiać czy płakać. Wiedział oczywiście, że to co właśnie stworzył, trudno zaliczyć do cudów. Ale nie miał już czasu na żadne zmiany - ostateczny termin siedmiu dni był tuż - tuż. No trudno, wzruszył ramionami. Nie wszystko zawsze musi się udać. Kot nie poświęcając ani chwili uwagi swemu pojawieniu się na ziemi, zwinął się w kłębek i znowu zasnął."

Obrazek

Baker Stephen - Jak żyć z właścicielem neurotycznego kota
Wszystko, co zawsze chciałeś wiedzieć o swoim kocie, ale uznałeś, że lepiej nie pytać. Wszystko, co twój kot i tak o tobie wie, nawet nie pytając.

Obrazek

Bartenschlager Eva Maria - Kocięta
"Z reguły poród u kotów przebiega bezproblemowo i kocica nie wymaga pomocy. Wyjaśniono jednak, jak reagować i co robić w razie ewentualnych komplikacji porodowych. Wyjątkowo ważne jest dobre wychowanie kociąt. Młode zwierzęta muszą być od samego początku prawidłowo karmione, odpowiednio szczepione i właściwie traktowane. Tylko wtedy bowiem wyrosną na zdrowych współtowarzyszy domowego ogniska. "

Obrazek

Bessant Claire - Zaklinacz kotów
"Claire Bessant - przewodnicząca Feline Advisory Bureau, słynna brytyjska dziennikarka, znawca genetyki i behawioryzmu kotów opowie Ci jak zrozumieć swojego kota i jak stworzyć z nim najbardziej przyjacielską więź. Przez tysiąclecia te czarodziejskie zwierzęta towarzyszą człowiekowi, lecz czy je rozumiemy? Czy wiemy, co lubią a czego nie lubią? Czy wiemy jak i dlaczego zachowują się w taki a nie inny sposób? Co jest przyczyną nieodpowiedniego dla nas zachowania się kotów i jak jej zmienić? Zgromadzona w tej książce wiedza jest efektem wieloletnich obserwacji zachowań kotów. Przeczytaj tę książkę a dowiesz się więcej o nieznanych drogach, jakimi chadza Twój Kot, a zrozumiesz i docenisz elegancji i tajemniczy koci świat Przeczytaj tę książkę... I zacznij zaklinać swego kota!"

Obrazek

Birr Uschi - Koty
Koty uszczęśliwiają ludzi, a kot może znaleźć u nas szczęście, jeżeli wiemy czego naprawdę potrzebuje. W książce tej opisane jest zachowanie i życie tych tajemniczych i bezszelestnych zwierząt. Czytelnik znajdzie w niej również cytaty z mitów i bajek, koty uwiecznione w sztuce i literaturze, porady jak bawić się z kotami, jak je obserwować i pielęgnować. Może się także zapoznać z najpiękniejszymi kocimi rasami i dokonać wyboru, która z nich najbardziej do niego pasuje

Obrazek

Discovery books
"Ponad 225 kolorowych, rewelacyjnych fotografii, ukazujących fascynujące podobieństwo pomiędzy tym, co udomowione, i tym, co dzikie."
"Pasjonujący wykład o budowie, zmysłach, życiu i zachowaniach kotów."
"Praktyczne rady na temat wyboru i tresury kota oraz krótki kurs weterynarii dla każdego."
"Szczegółowy przegląd 28 najważniejszych kocich ras."
"Przewodnik Twój Kot odkrywa sekrety kociej natury. Przeczytaj i spojrzy innymi oczami na swego kociego pupila!"

Obrazek

Edney Andrew - Mój kot
"Nowoczesny poradnik przedstawiający praktyczne zasady wychowania kota i opieki nad nim. Zawiera porady dotyczące żywienia, pielęgnacji, wychowania, hodowli, opieki nad kociętami i wyboru odpowiedniego kota. Znajdują się w nim opisy wielu chorób występujących u kotów ilustrowane diagramami i praktyczne rady dotyczące opieki nad chorym zwierzęciem. Zawiera opis wszystkich podstawowych metod udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych i innych niebezpiecznych sytuacjach, jak zadławienia, omdlenia, zranienia, pogryzienia, oparzenia i zatrucia."

Obrazek

Grimm Hannelore - Kociak przybywa do domu
Któż nie chciałby mieć rozbawionego, milutkiego kociaka? Ten poradnik ułatwi utrzymanie kota jego pielęgnację oraz opiekę nad nim. Książka przeznaczona jest dla osób, które po raz pierwszy są właścicielami kota.
Ważne informacje na temat kociaka, wszystko o jego prawidłowym utrzymaniu i pielęgnacji, część praktyczna : tabelki, wykazy, zasady pielęgnacji, mimika i mowa ciała kota.

Obrazek

Górska Danuta i Kowalski Mirosław - Trzynaście Kotów. Antologia
Książka ta jest zbiorem 13 opowiadań, pełnych magii, horroru, fantastyki i przygody. Trzynaście osób postanowiło poddać się bardzo interesującemu eksperymentowi, a potem opisać swoje przeżycia. Czego dotyczył ów eksperyment? Nie mniej nie więcej tylko... czarnych kotów-najbardziej tajemniczych stworzeń na świecie. Te 13 osób odważyło się przebiec drogę 13 czarnym kotom. Co z tego wynikło Czytelnik dowie się po lekturze tej niesamowitej i ciekawej książki.

Obrazek

Herrscher/Theilig - Rasy kotów
Książka ta jest przeznaczona dla wszystkich przyjaciół kotów. Jest ona ciekawym i zawierającym wiele informacji poradnikiem przydatnym zarówno dla zainteresowanego kotami nowicjusz, jak i dla fachowca oraz doświadczonego hodowcy. Tematyka książki obejmująca filogenezę i rozwój dużej rodziny kotowatych, a także ich pochodzenie i rozprzestrzenienie, stanowi szeroki przekrój historii rozwoju tych zwierząt i ich roli w kulturze człowieka. Szczególny nacisk położono przy tym na stosunek człowieka do kota.

Obrazek

Hofmann Helga - Kotek, kocur, kiciuś: Wszystko o kotach

Obrazek

Kilcommons Brain, Wilson Sarah - Mój kot i ja
"Wycować kota" Każdy rozsądny człowiek od razu powie, że to niemozliwe. Wszyscy przecież wiedzą, że to kot wychowuje swoich właścicieli, a nie oni jego. no i prawde mówiąc, przeczytanie tej książki nikogo raczej nie przekona, że może byc inaczej. Chociaż...może trochę.

Obrazek

Kothe Rainer - Koty
Koty należą dziś do ulubionych zwierząt domowych. Nie bez powodu: są "przytulańskie" i czyste, a jednocześnie samowolne i samodzielne. W kolejnym tomie serii CO i JAK dr Rainer Kothe zajmuje się właśnie tymi fascynującymi zwierzętami. Autor pokazuje kota w historii i kulturze różnych narodów, przedstawia najważniejsze rasy, włącznie z formami dzikimi, opisuje funkcje zmysłów i zachowanie kotów, daje też rady na temat pielęgnacji naszych ukochanych domowników.

Obrazek

MacDonald Mardie - Być z kotem
"Kot stał się ulubionym zwierzęciem domowym lat dziewięćdziesiątych. Dla wielu nie ma nic bardziej radosnego i pocieszającego niż bycie z kotem. Jego obecność uspokaja, powoduje, że lęk, gniew czy depresja idą w zapomnienie. W miarę jak my, ludzie dwudziestego wieku, stajemy się coraz bardziej zagubieni i udręczeni przez zdominowane pośpiechem życie, radość z posiadania kota jest coraz większa..." "Z pewnością chcesz, aby Twój ulubieniec był zadowolony. W książce tej znajdziesz wiele praktycznych rad dotyczących potrzeb kota, jego pielęgnacji, żywienia, zabaw, ćwiczeń fizycznych itp."

Obrazek

Morris Desmond - Dlaczego kot mruczy?
Okazuje się, że w gruncie rzeczy niewiele wiemy o złożonej psychice kota, jego zachowaniach społecznych i płciowych, przyczynach agresji czy zwyczajach łowieckich. Desmond Morris pokazuje, ile niespodzianek kryje w sobie to pełne wdzięku zwierzę.

Obrazek

Quinten-Graef Doris - Co dolega mojemu kotu?
Kiedy twój kot, dotychczas wesoły i żywy, traci apetyt i chęć do zabawy, zanim pójdziesz do lekarza sięgnij po książkę pt. 'Co dolega mojemu kotu?'. Jest to poradnik niezbędny dla każdego właściciela kota. Znajdują się w nim :- rady dotyczące zapobiegania chorobom kota- kiedy zdecydować o konieczności wizyty u lekarza weterynarii - podstawowe wiadomości z zakresu medycyny weterynaryjnej- udzielanie pierwszej pomocy- stosowanie środków leczniczych w lekkich przypadkach choroby.

Obrazek

Rakow Barbara - Homeopatia w leczeniu kotów
"Koty należą wprawdzie do zwierząt silnych - o tzw. żelaznym zdrowiu, ale jednocześnie są bardzo wrażliwe na leki pochodzenia chemicznego. " "Leczenie homeopatyczne polega na pobudzaniu naturalnych mechanizmów odpornościowych organizmu. Leki homeopatyczne nie mają działań ubocznych.

Obrazek

Rixon Angela - Koty rasowe
# Bogato ilustrowany przegląd ponad 100 kocich ras w podziale na grupy
# Pochodzenie każdej rasy, jej cechy charakterystyczne, porady pielęgnacyjne
# Informacje o rzadkich rasach
# Wyczerpujący opis dziejów kota i powstawania nowych ras
# Wyjaśnienie specjalistycznej terminologii

Obrazek

Schneck Marcus i Caravan Jill-Koty od A do Z
KOTY OD A DO Z to doskonałe źródło informacji dla wszystkich, którzy lubią koty i chcą mieć pod ręką książkę bogatą nie tylko w przystępne wiadomości, lecz i doskonałe, kolorowe ilustracje. Obszerne, ilustrowane opracowanie dotyczące najpopularniejszych ras świata na 160 stronach. Jak zrozumieć kota, jego zachowanie, motywację i procesy jakim podlega. Jak zajmować się kotem i czy prawdziwe są obiegowe opinie o tych zwierzętach. Odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące kotów, m.in. "czy koty myślą", "czy mówią", "dlaczego się bawią". Nieodzowne wskazówki, dzięki którym nie będziesz miał wątpliwości, co jest dobre dla zdrowia i szczęścia Twojego ulubieńca

Obrazek

Skasa-Weiß Eugen - Sztuka mruczenia
Książka nie jest poradnikiem kocim, a traktuje o kotach autora lub z jakimi autor miał kontakt.

Obrazek


Spangenberg Ralf - Choroby kotów
"Każdy przyjaciel kota wie, że jest to zwierzę mądre, o silnej osobowości, a przy tym bardzo wrażliwe. Najczęściej chorują koty nieszczęśliwe, nie obdarzane miłością, którą umieją tak czule odwzajemniać. "
"W książce tej doświadczony lekarz weterynarii i miłośnik kotó radzi, jak zabezpieczyć swojego czworonożnego przyjaciela przed chorobami oraz jak postępować, jeśli mimo troskliwej opieki kot staje się apatyczny, nieswój lub wykazuje wyraźne objawy choroby. Zawarte tu informacje pomogą nam rozpoznać, czy gnębiąca naszego kota przypadłość jest poważna, czy lekka i wskażą właściwą drogę postępowania, aby nasz ulubieniec odzyskał zdrowie i dobre samopoczucie. Zdrowy i wesoły kot jest chlubą właściciela."

Obrazek

Spadafori Gina, Paul D. Pion - Twój kot
"Książka Twój kot jest tym dla miłośników kotów, czym jest kocimiętka dla ich ulubieńców. Udziela porad na temat opieki nad kotem, opisuje jego zachowania, a wszystko to okrasza fantastycznymi ciekawostkami. Całość przyprawiona do smaku humorem, dzięki czemu bawi ucząc."

Obrazek

Stromenger Zuzanna - Koty: Poradnik
Tą książką zachwycą się wszyscy miłośnicy kotów. Autorka udziela w niej odpowiedzi na wiele pytań, jakie zazwyczaj zadają właściciele tych pięknych zwierząt. Dowiadujemy się z niej interesujących rzeczy o zachowaniu kotów, ich zwyczajach, potrzebach, a także o żywieniu oraz pielęgnacji w zdrowiu i chorobie.

Obrazek


Taylor David - Ty i twój kot
Atrakcyjny, wygodny w użyciu i wyczerpujący podręcznik wychowania kotów - niezastąpiony poradnik dla właścicieli, zawierający szczegółowe wiadomości dotyczące zdrowia, kondycji i wyglądu kota.

Obrazek

Taylor David - Księga kotów
"KSIĘGA KOTÓW Jest to jedna z najpiękniejszych książek o kotach. Na kilkuset specjalnie dobranych kolorowych fotografiach koty ukazane w naturalnych pozach wyglądają jak żywe. Książka zawiera też dużo cennych informacji i fachowych rad dotyczących pielęgnacji, hodowli i wystaw kotów rasowych."

Obrazek


Wirth-Dzięciołowska Elżbieta - Poradnik hodowcy kotów
Książka ta powinna znależć się w bibliotece każdego hodowcy kotów.Pomoże ono mu tak dobrać partnera dla swej kotki(lub partnerkę dla kocura),by otrzymane kocięta były właśnie takie, jakich oczekuje.Dokładnie objaśniono tutaj mechanizm dziedziczenia barw i struktury okrywy włosowej oraz pewnych cech budowy ciała,w tym tych,które wiążą się z częściej spotykanymi wadami dziedziczenia.Czytelnik znajdzie tu również cenne praktyczne wskazówki na temat doboru zwierząt do kojarzeń i przewidywania cech ich przyszłego potomstwa.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurowa
Moderator
Posty: 2001
Rejestracja: pt cze 22, 2007 15:45 pm
Kontakt:

Post autor: Kocurowa » pn lis 08, 2010 21:16 pm

Na stronie umaszczeniowej też jest kilka pozycji książkowych wartych przeczytania, niedługo postaram się trochę pouzupełniać o jakieś nowości :-)

http://www.mco.zafriko.pl/kat/kocia_biblioteka
umaszczenia MCO - www.mco.zafriko.pl
malowane jaja ;) www.malowane.zafriko.pl

Awatar użytkownika
ewcia98
Posty: 740
Rejestracja: sob sie 15, 2009 9:21 am
Lokalizacja: woj.pomorskie k/Lęborka

Post autor: ewcia98 » wt lis 09, 2010 7:30 am

A czy ktoś znalazł ksiażkę poświeconą rasie Maine Coon? Szukałam, ale nie znalazłam. Wiem, że jest bardzo dużo informacji w necie, ale dlaczego nie ma książki? Tyle jest książek o innych rasach, a przecież na wystawach najwięcej jest Maine Coonów. Zdawałoby się, że to taka popularna rasa a książki w j.polskim nie znalazłam.

Tu są tylko w j.niemieckim (ale i tak niedostepne) http://rio.com.pl/index.php/sklep-ko-dz ... zyk-_n.htm

A może ktoś jednak znalazł?
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin
Posty: 9001
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 15:13 pm
Lokalizacja: ok. Bielska-Białej

Post autor: sunshain » wt lis 09, 2010 10:30 am

Galaktyka Koci Detektyw niezwykle interesująca książka o tym, jak zrozumieć kocie zachowanie. Opisane przez znaną „kocią psycholog” rozmaite przypadki niepożądanych zachowań kotów, ich diagnozy i sposoby leczenia pozwolą każdemu miłośnikowi tych zwierząt lepiej poznać swego przyjaciela

Obrazek

Galaktyka Koci Świat prawdziwa gratka dla miłośników kotów - książka w lekki i zabawny sposób, opisuje zarys więzi człowieka z kotem: zbiór ciekawostek, faktów, mitów, anegdot, przesądów i informacji historycznych na temat kotów

Obrazek

Galaktyka Kot doskonały Chcę Ci pomóc zbudować taką relację z Twoim kotem, by był on silny psychicznie i jednocześnie szczęśliwy. Nie będzie Cię to kosztowało ani dużo czasu, ani pieniędzy. Posiadanie takiego kota nie jest kłopotliwe, o ile wiesz jak postępować...
Annie Bruce
Mamy nadzieję, że książka Annie Bruce wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych wszystkich właścicieli kotów, zakochanych w swoich pociechach, którzy widząc zniszczone nowe meble czy też zdrapaną do cna położoną właśnie w ten weekend z takim trudem nową tapetą, bezradnie rozkładają ręce a ich serca wypełnia nieokiełznana chęć wzięcia natychmiastowego, srogiego odwetu na swoim "mruczku"... Annie Bruce obalając najbardziej powszechne przesądy i mity krążące o kotach, udowadnia że wbrew obiegowym opiniom, można żyć pod jednym dachem w zgodzie i harmonii ze swoim puszystym ulubieńcem. "Kot doskonały" jest książką pełną porad zrozumiałych dla każdego, których stosowanie nie wymaga wielu pieniędzy i nie pochłania dużo czasu.
Mity i przesądy:
Koty są nietowarzyskie i nigdy nie dokucza im samotność.
Koty zawsze spadają na cztery łapy. Kota nie można ułożyć, albo koty nas nie słuchają.
Koty, które nie wychodzą na zewnątrz powinny mieć usunięte pazury.
Usunięcie pazurów zaoszczędzi nam czas i pieniądze.
Koty nie lubią, kiedy dotyka się ich łap. Klapsy do dobra metoda karania kotów.
Dieta i ćwiczenia nie są istotne dla kotów.
Czarne koty przynoszą nieszczęście.

Obrazek

Galaktyka Zaklinacz kotów opowieść o tym, jak zrozumieć swojego kota i jak stworzyć z nim najbardziej przyjacielską więź

Obrazek

Multico Oficyna Wydawnicza Szczęśliwe koty domowe "Moje hobby" poradnik o psychice, zdrowiu i potrzebach kota

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Weromart
Posty: 283
Rejestracja: pn paź 08, 2012 21:47 pm
Lokalizacja: Italia

Post autor: Weromart » czw paź 11, 2012 19:20 pm

Kupilam nastepujace ksiazki w tanich ksiegarniach
Jak dobac o kota Catherine Davodson
http://empik.rp.pl/jak-dbac-o-kota-davi ... ,ksiazka-p
Utrzymanie i pielegnacja kota Dagmar Thies -12 zl ( a nie 29 jak w empiku)
http://www.empik.com/utrzymanie-i-piele ... ko=quartic
Proste domowe sposoby na psie i kocie przypadlosci
http://www.ceneo.pl/29523cl-Proste_domo ... zypadlosci
Mam tez ksiazke Martine Allain Il gatto Maine Coon - kot Maine Coon ale po polsku chyba nie ma wydania 160 stron o rasie hodowli zachowniu tych cudownych kotow
http://www.macrolibrarsi.it/libri/__il- ... e-coon.php#
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Agłaja
Posty: 1387
Rejestracja: śr mar 22, 2006 21:48 pm
Lokalizacja: znad morza
Kontakt:

Post autor: Agłaja » czw paź 11, 2012 21:51 pm

szkoda ze nie ma nic polskiego o maine coonach. jakis hodowca powinien napisac :)
ja zamowilam ksiazke ''koty rasowe''/Konarska-Szubska/o hodowli.ciekawe jaka bedzie.
Hodowla kotów MAINE COON Cień Pantery*PL

Obrazek

www.coon.bloog.pl

ewak
Posty: 401
Rejestracja: śr sty 04, 2006 16:01 pm
Kontakt:

Post autor: ewak » pt paź 12, 2012 10:34 am

Agłaja pisze:szkoda ze nie ma nic polskiego o maine coonach. jakis hodowca powinien napisac :)

Ostatnio ukazała się książka o kotach półdługowłosych , między innymi również o MCO
http://www.e-libro.pl/koty-poldlugowlose-p-117019.html

Awatar użytkownika
Weromart
Posty: 283
Rejestracja: pn paź 08, 2012 21:47 pm
Lokalizacja: Italia

Post autor: Weromart » pt paź 12, 2012 14:47 pm

A ja sobie tak dzis myslalam ze wlasnie Wy hodowcy (bo jest Was tutaj wiekszosc) powinniscie sie zorganizowac i cos wydac. Bo przeciez macie najwiecej doswiadczenia kazy z nas wlascicieli zazwyczaj poprzestaje na jednym osobniku Wy macie ich po paru nie liczac ile malych smykow sie przewija przez wasze rece. Wiem ze to forum to kopalnia wiedzy bo od 3 dni kazda wolna chwile poswiecam na czytanie tematow ale nie ma nic piekniejszego niz wziecie ksiazki do reki ( w dzisiejszej dobie internetu) :lol: Pomyslcie :)
Obrazek

Obrazek

marta-jolka
Posty: 548
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 17:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marta-jolka » pt paź 12, 2012 15:31 pm

Weromart popieram :). Kto napisałby lepszą książkę o MCO niż Wy?

Awatar użytkownika
witamisia
Posty: 781
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 19:55 pm

Post autor: witamisia » pt paź 12, 2012 15:38 pm

Ja tez popieram ten pomysł i juz teraz zapisuje sie na pierwsze wydanie :idea:

marta-jolka
Posty: 548
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 17:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marta-jolka » pt paź 12, 2012 17:56 pm

i oczywiście z wpisami wszystkich autorów :)

Awatar użytkownika
Agłaja
Posty: 1387
Rejestracja: śr mar 22, 2006 21:48 pm
Lokalizacja: znad morza
Kontakt:

Post autor: Agłaja » pt paź 12, 2012 20:04 pm

i masa zdjec :) dobry pomysl :P
Hodowla kotów MAINE COON Cień Pantery*PL

Obrazek

www.coon.bloog.pl

marta-jolka
Posty: 548
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 17:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marta-jolka » sob paź 13, 2012 12:27 pm

ale innym chyba nie przypadł do gustu, bo cisza :(

Awatar użytkownika
Weromart
Posty: 283
Rejestracja: pn paź 08, 2012 21:47 pm
Lokalizacja: Italia

Post autor: Weromart » sob paź 13, 2012 12:55 pm

Nie weim czy to w tym miejscu ale ksiazka o specyficznym kocie http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=188094 Czytalam chyba ze 3 lata temu i bardzo mnie poruszyla oparta na faktach autentycznych
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin
Posty: 9001
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 15:13 pm
Lokalizacja: ok. Bielska-Białej

Post autor: sunshain » czw sty 31, 2013 13:32 pm

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Publikacje, czasopisma, książki o hodowli kotów i nie tylko”