RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Koty
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Dorosły kot?
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Dorosły kot? 
Witam! Znalazłam ponad 6 miesięczną kotkę,z rodowodem MCO za 800zł. Rodzice nawet nie zaprzeczli,żeby jej nie kupić. Wink Sprawdzali nawet już mapę dojazdu po kotkę. Smile Mam tutaj tylko pytanie. Boję się,że kotka się do mnie nie przyzwyczi,bo nie jest już przecież kociakiem. Mam się czegoś obawiać czy nie? A może szukać jeszcze mniejszego kociaka? Chociaż młodsze zwierzątka są droższe,więc to raczej nie przejdzie...
I jeszcze jedno pytanie. Czy zarejestrowana hodowla kotów MCO MUSI kastrować i sterylizować kocięta?
I czy taki większy,pół roczny kociak też dostaje wyprawkę?
No i czy wiek kota ma znaczenie na jego zachowanie? Jakie?

Proszę o szybko odpowiedź. ;D

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dorosły kot? 
Antaka. napisał:
Witam! Znalazłam ponad 6 miesięczną kotkę,z rodowodem MCO za 800zł. Rodzice nawet nie zaprzeczli,żeby jej nie kupić. Wink Sprawdzali nawet już mapę dojazdu po kotkę. Smile Mam tutaj tylko pytanie. Boję się,że kotka się do mnie nie przyzwyczi,bo nie jest już przecież kociakiem. Mam się czegoś obawiać czy nie?

nie, każdy kot indywidualnie akceptuje zmianę rodziny; ja wziełam 4 letniego kocura - emeryta z hodowli Wink i zaakeptował nas w kilka dni; tak jak ludzie tak też zwierzęta szybciej lub później akceptują zmiany
a 6 m-cy to raczej normalny okres dla kota na opuszczenie hodowli nie każdy kot w wieku 3 czy 4 m-czy znajduje dom; w tym wieku nie jest dorosłym kotem; MCO to rasa późno dojrzewająca

Cytat:
I jeszcze jedno pytanie. Czy zarejestrowana hodowla kotów MCO MUSI kastrować i sterylizować kocięta?

nie musi ale jeżeli otrzymasz nie kastrowanego kota bez praw hodowlanych to musisz to zrobić sama na swój koszt

Cytat:
I czy taki większy,pół roczny kociak też dostaje wyprawkę?

nie ma obowiązku aby hodowla dawała wyprawkę, o tym co i czy w ogóle da hodowca decyduje on sam

Cytat:
No i czy wiek kota ma znaczenie na jego zachowanie? Jakie?

wczesniej zabrane kociaki od matki czyli poniżej 3 m-ca zycia nie sa wpełni socjalizowane natomiast kot z wiekiem przyzwyczaja się do obyczajów panujących w domu i nabiera cech indywidualnych tak jak człowiek

Dziękuję za odpowiedź. Wink A co by się stało gdybym go nie wykastrowała? Smile

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję za odpowiedź. Wink A co by się stało gdybym go nie wykastrowała? Smile

bedziesz miała zapis w umowie (wielu hodowców ma tak), że obowiązkiem nie hodowlanych kotów (na kolanka wystawowy, na kolanka nie wystawowy) jest ich kastracja
tylko kot z przeznaczeniem do hodowli nie jest kastrowany

jeśli będziesz miała zapis lub w umowie ustanej zaznaczone do kastracji (w prawie polskim umowa ustna jest wiążąca) lub bedzie zapis kary pieniężnej za nie wykastrowanie kota, to złamiesz umowę i może sie to otrzeć o salę sądową; może być jeszcze wymóg, iż rodowód dostaniesz po kastracji kota (musisz to udowodnić np. zaświadczenie od veta wykonującego zabieg itd) lub w rodowodzie będzie zapis lub przekreślenie - kot niehodowlany

pamietaj kot nie kastrowany a właściwie jego zapach z kuwety (nie opisze tu o znaczeniu terenu to może robić nawet kastrat) szybko zmotywuje Ciebie do kastracji co do kotek ich wrzask lub inne zachowanie jest równie motywująceo do takiego zabiegu

nie każdy kot/pies jest na tyle dobry w typie aby nadawal się do dalszej hodowli

jeżeli nie wyksatrujesz i rozmnożysz nie hodowlanego kota staniesz sie pseudohodowcą ... a niektórzy hodowcy potrafia walczyć i odzyskać takiego kota ... niejedna osoba się o tym przekonała

Antaka. napisał:
.... A co by się stało gdybym go nie wykastrowała? Smile
trochę podejrzanie to brzmi; mam nadzieję, że Twoji rodzice nie wpadli na pomysł z zarobkowym eksploatowaniem kota poprzez jego rozmnażanie

ko/pies bez rodowodu to mieszaniec/kundel

-----------------------------------
i nie zakładaj 2 tematów jeśli praktycznie o to samo chodzi

Tak wiem o co chodzi,po prostu chciałam się tylko zapytać,byłam ciekawa. Tak też myslałam,że będzie trzeba go lub ją wykastrować/wysterylizować. Dziękuję za odpowiedź. Smile
P.S. Napisałam do Ciebie prywatną wiadomość.

Odpowiedz z cytatem
...
P.S. Napisałam do Ciebie prywatną wiadomość.

Smok nie jest czarnym ale niebieskim solidem Wink

tu są umaszczenia MCO http://www.mco.zafriko.pl/ (stronka powstała przy udziale naszego forum pod dowództwem Wink Kocurowej)
na dole strony jest baner