Dorosły kot?

Wybór kociaka, przygotowanie domu, adaptacja

Moderator: Kocurowa

ODPOWIEDZ
Antaka.

Dorosły kot?

Post autor: Antaka. » ndz wrz 05, 2010 12:32 pm

Witam! Znalazłam ponad 6 miesięczną kotkę,z rodowodem MCO za 800zł. Rodzice nawet nie zaprzeczli,żeby jej nie kupić. ;) Sprawdzali nawet już mapę dojazdu po kotkę. :) Mam tutaj tylko pytanie. Boję się,że kotka się do mnie nie przyzwyczi,bo nie jest już przecież kociakiem. Mam się czegoś obawiać czy nie? A może szukać jeszcze mniejszego kociaka? Chociaż młodsze zwierzątka są droższe,więc to raczej nie przejdzie...
I jeszcze jedno pytanie. Czy zarejestrowana hodowla kotów MCO MUSI kastrować i sterylizować kocięta?
I czy taki większy,pół roczny kociak też dostaje wyprawkę?
No i czy wiek kota ma znaczenie na jego zachowanie? Jakie?

Proszę o szybko odpowiedź. ;D

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Re: Dorosły kot?

Post autor: sunshain » ndz wrz 05, 2010 12:44 pm

Antaka. pisze:Witam! Znalazłam ponad 6 miesięczną kotkę,z rodowodem MCO za 800zł. Rodzice nawet nie zaprzeczli,żeby jej nie kupić. ;) Sprawdzali nawet już mapę dojazdu po kotkę. :) Mam tutaj tylko pytanie. Boję się,że kotka się do mnie nie przyzwyczi,bo nie jest już przecież kociakiem. Mam się czegoś obawiać czy nie?
nie, każdy kot indywidualnie akceptuje zmianę rodziny; ja wziełam 4 letniego kocura - emeryta z hodowli :wink: i zaakeptował nas w kilka dni; tak jak ludzie tak też zwierzęta szybciej lub później akceptują zmiany
a 6 m-cy to raczej normalny okres dla kota na opuszczenie hodowli nie każdy kot w wieku 3 czy 4 m-czy znajduje dom; w tym wieku nie jest dorosłym kotem; MCO to rasa późno dojrzewająca
I jeszcze jedno pytanie. Czy zarejestrowana hodowla kotów MCO MUSI kastrować i sterylizować kocięta?
nie musi ale jeżeli otrzymasz nie kastrowanego kota bez praw hodowlanych to musisz to zrobić sama na swój koszt
I czy taki większy,pół roczny kociak też dostaje wyprawkę?
nie ma obowiązku aby hodowla dawała wyprawkę, o tym co i czy w ogóle da hodowca decyduje on sam
No i czy wiek kota ma znaczenie na jego zachowanie? Jakie?
wczesniej zabrane kociaki od matki czyli poniżej 3 m-ca zycia nie sa wpełni socjalizowane natomiast kot z wiekiem przyzwyczaja się do obyczajów panujących w domu i nabiera cech indywidualnych tak jak człowiek
Obrazek

Antaka.

Post autor: Antaka. » ndz wrz 05, 2010 12:58 pm

Dziękuję za odpowiedź. ;) A co by się stało gdybym go nie wykastrowała? :)

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » ndz wrz 05, 2010 13:43 pm

Antaka. pisze:Dziękuję za odpowiedź. ;) A co by się stało gdybym go nie wykastrowała? :)
bedziesz miała zapis w umowie (wielu hodowców ma tak), że obowiązkiem nie hodowlanych kotów (na kolanka wystawowy, na kolanka nie wystawowy) jest ich kastracja
tylko kot z przeznaczeniem do hodowli nie jest kastrowany

jeśli będziesz miała zapis lub w umowie ustanej zaznaczone do kastracji (w prawie polskim umowa ustna jest wiążąca) lub bedzie zapis kary pieniężnej za nie wykastrowanie kota, to złamiesz umowę i może sie to otrzeć o salę sądową; może być jeszcze wymóg, iż rodowód dostaniesz po kastracji kota (musisz to udowodnić np. zaświadczenie od veta wykonującego zabieg itd) lub w rodowodzie będzie zapis lub przekreślenie - kot niehodowlany

pamietaj kot nie kastrowany a właściwie jego zapach z kuwety (nie opisze tu o znaczeniu terenu to może robić nawet kastrat) szybko zmotywuje Ciebie do kastracji co do kotek ich wrzask lub inne zachowanie jest równie motywująceo do takiego zabiegu

nie każdy kot/pies jest na tyle dobry w typie aby nadawal się do dalszej hodowli

jeżeli nie wyksatrujesz i rozmnożysz nie hodowlanego kota staniesz sie pseudohodowcą ... a niektórzy hodowcy potrafia walczyć i odzyskać takiego kota ... niejedna osoba się o tym przekonała
Antaka. pisze:.... A co by się stało gdybym go nie wykastrowała? :)
trochę podejrzanie to brzmi; mam nadzieję, że Twoji rodzice nie wpadli na pomysł z zarobkowym eksploatowaniem kota poprzez jego rozmnażanie

ko/pies bez rodowodu to mieszaniec/kundel

-----------------------------------
i nie zakładaj 2 tematów jeśli praktycznie o to samo chodzi
Obrazek

Antaka.

Post autor: Antaka. » ndz wrz 05, 2010 14:07 pm

Tak wiem o co chodzi,po prostu chciałam się tylko zapytać,byłam ciekawa. Tak też myslałam,że będzie trzeba go lub ją wykastrować/wysterylizować. Dziękuję za odpowiedź. :)
P.S. Napisałam do Ciebie prywatną wiadomość.

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » ndz wrz 05, 2010 14:18 pm

Antaka. pisze:...
P.S. Napisałam do Ciebie prywatną wiadomość.
Smok nie jest czarnym ale niebieskim solidem :wink:

tu są umaszczenia MCO http://www.mco.zafriko.pl/ (stronka powstała przy udziale naszego forum pod dowództwem :wink: Kocurowej)
na dole strony jest baner
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślimy o nowym mainkunie”