RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Koty
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 4
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Jak przygotować się do przyjęcia kota w domu??
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Mam prośbę do wszystkich doświadczonych właścicieli MCO i innych kotów. Very Happy
Napiszmy tu również o rzeczach, które kupiliśmy a odradzilibyśmy ich kupno innym oraz o tych, które świetnie się sprawdzają. Wymieńmy się swoimi doświadczeniami.

A więc zacznę.
Odradzam kupno narożnej kuwety Trixie, bez ramki będziemy mieli połowę żwirku poza kuwetą a sama ramka jest niedopasowana (nie wyprofilowana) i nie przylega dobrze do zaokrąglonej i niższej części kuwety, więc często przez tą przerwę koteczek wysypuje żwirek. Pomijam, że czasem kopiąc przestraszy się ramki jak w nią machnie.
Poza tym nie nadaje się ona dla dorosłego maine coon’a więc niedługo nastąpi wymiana.

Polecam za to miskę na wodę z rantem zapobiegającym rozlewaniu wody. Jest może nieco więcej „zachodu” przy myciu, ale przynajmniej jak się bawi i macha łapą w wodzie to nie rozlewa dookoła.

co prawda nie zauważyłam u moich rujkujących kocic sfilcowania hormonalnego na brzuszkach Shocked
ale grzebień obrotowy jest naprawde niezły..i ten na kołtunki,miałam go przy persie -sprawdzał sie znakomicie Razz

Odpowiedz z cytatem
Ja polecam miski podwójne, metalowe takie na drucie(druciany stelarz). Zajmóją mało miejsca, a gdy chcemy umyc miseczke z woda nie musimy wyrzucac suchego Wink Wink Wyjmuja sie osobno

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Odpowiedz z cytatem
Miseczki na stojaku są świetne, bardzo stabilne i niezwykle łatwe do utrzymania w czystości.

Z kuwet polecam kuwetę warstwową z z budką.
Budka z kocią klapką jest świetnym rozwiązaniem, bo popierwsze zapobiega rozsypywaniu żwirku, a po drugie daje kotu niezbędną intymność.
Podłoga jest 3-warstwowa. Od góry jest sito, potem dwie normalne dna. sito pozwala "odcedzić" wszelkie zabrudzenia (metodą poszukiwaczy złota Laughing ). Czystej żwirek wsypujemy do czystej podkładki. Sitko i brudną podkładkę mozemy umyć. Całość bardzo łatwa w obsłudze i higieniczna.
Acha, dobrze jest jesli w daszku jest filtr węglowy, dzieki któremu kuweta jest całkowicie bezwonna nawet jeżeli czyściciel kuwety należy do leniwych Wink

Ja polecam miski podwójne, metalowe takie na drucie(druciany stelarz). Zajmóją mało miejsca, a gdy chcemy umyc miseczke z woda nie musimy wyrzucac suchego Wink Wink Wyjmuja sie osobno

Mialam takie miski sa bardzo estetycznie wykonane, poprostu sa ladne, tyle ze Tosi one nie pasowaly nie chciala w ogole z takiej miski pic wody, nie wiem czy ta woda przechodzila jej tym metalowym zapachem czy co, w kazdym razie szybko trzeba bylo wrocic do plastikowych misek, ktore niestety tak ladnie nie wygladaja, ale czego sie nie robi dla kota Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Odpowiedz z cytatem
Ja wodę podaję tylko w szkle i porcelanie. Niestety Bazyl gardzi tymi naczyniami. Wybiera zawsze jakis duży zbiornik: miskę, dzbanek, kubełek i stamtąd pije.

Niedługo zostanę szczęśliwą właścicielką maine coonki i chcę się dobrze przygotować na jej przybycie. Fajnie że powstał taki wątek, dzięki za rady.
Mam pytanie czy taki tansporter będzie dobry?

czy wystarczą wymiary 51x42x45??? czy lepiej kupć 50x60x50???

A co myślicie o takiej budce??

Wymiary legowiska: Długość: 50 cm Szerokość: 50 cm Wysokość przód: 8 cm
Wysokość tył: 11 cm

Wymiary budy: Wysokość: 32 cm Szerokość: 50 cm

Bedę wdzięczna za rady Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Odpowiedz z cytatem
ten u góry wiklinowy dobry jest w domu jako budka do chowania sie ..ale jako transporter to nie radziłabym..
u mnie z takiego koszyka oderrwało sie dno,jak targałam kocice z jednego pokoju do drugiego Laughing Wink

ale to na dole podoba mi sie ..zwłaszcza ta góra ..
moim na pewno by przypadło do gustu,na razie obie walczą o były kosz na owoce na lodówce Wink

ja kupialam na przybycie Yvory cos takiego
http://cgi.ebay.de/Cat-Tower-mit-Stamm-fuer-Katzen-41-x-58-cm-Kratzbaum_W0QQitemZ260110679660QQihZ016QQcategoryZ63077QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
ladnie wyglada, w srodku dwie polki, do tego drapak i latwo mozna przenosic z miejsca na miejsce, Minovou z Jamilem tez chetnei na tym leza, a maly jest zachwycony, bo w srodku ma "kryjowka" z ktorej mozna innych napadac!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
no łaśnie ja ogólnie jestem fanką wikliny, ale z tego co się orientuję to większość osób kupuje plastikowe transportery.

W takim razie czy ten może być????

wymiary:61 x 40 x 38 i ma umocowanie na pasy w samochodzie.

Odpowiedz z cytatem
jeżeli już to polecam Marchioro
http://animalia.pl/produkt.php?id=2675

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Odpowiedz z cytatem
Niedługo zostanę szczęśliwą właścicielką maine coonki i chcę się dobrze przygotować na jej przybycie. Fajnie że powstał taki wątek, dzięki za rady.
Mam pytanie czy taki tansporter będzie dobry?

czy wystarczą wymiary 51x42x45??? czy lepiej kupć 50x60x50???

A co myślicie o takiej budce??

Wymiary legowiska: Długość: 50 cm Szerokość: 50 cm Wysokość przód: 8 cm
Wysokość tył: 11 cm

Wymiary budy: Wysokość: 32 cm Szerokość: 50 cm

Bedę wdzięczna za rady Smile

Mam obie rzeczy, ta górna wypadła z użycia bardzo szybko i w tej chwili służy jako buda, którą wszystkie koty bardzo lubią, to dolne natomiast to u mnie jest po prostu hicior i zawsze jest do tego kolejka( pomimo że innych bud również nie brakuje, zawsze czy na dole czy na górze ktoś tą bude okupuje...

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
niezbednym jest zakup fotela wiklinowego-miejsce do spania
skrzyni wiklinowej-do trzymania suchej karmy i zwirku-miejsce do spania i ostrzenia pazurow
to wiklinowe nosidlo (zdjecie na gorze) sluzylo do noszenia gaby na poczatku-teraz w nim spi.
a nad tym dolnym sie zastanawialam
to chyba zakupie skoro polecacie

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
słabej jakości plastik.
jeżeli już to polecam Marchioro
http://animalia.pl/produkt.php?id=2675

Jak dla mnie to za drogie Shocked , myślę że transporterek, który wam pokazałam(Trixi) wytrzyma te kilka razy do roku wizyty u weta. Wolę kupić jakiś ładny drapak niż transporter za 500zł. Dla mnie to bardzo dużo pieniędzy a na początek taki transporterek to chyba wystarczy. Ale wciąż nie znam odpowiedzi czy maine kunka zmieści się w takim transporterku? Czy będzie się musiała bardzo kulić?
Czasami myślę że właściciele trochę przesadzają z tymi transporterami. One są przydatne ale tylko dla kotów wystawianych lub tych kociarzy którzy nie posiadają samochodu. Bo kotu jest wygodniej w szelkach i pasach na tylnym siedzeniu niż w klatce. Taki transporter służy tylko i wyłącznie przeniesieniu kota z weta do samochodu i z samochodu do domu. Lub po zabiegu chirurgicznym. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Te same pytania zadałam na maiukunowie, ale teraz wiem że nie warto było. Panie są bardzo niemiłe i wręcz agresywnie nastawione wobec nowicjuszy. Evil or Very Mad No ale dzieki za wypowiedzi. Mam nadzieję że ten transporter jakoś wytrzyma ciężar mojej kici.

Odpowiedz z cytatem
Dla dziewczynki ten transporter w zupełnosci wystarczy

Odpowiedz do tematu Strona 2 z 4
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny