RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Koty
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
adopcja
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post adopcja 
Nie wiem gdzie ale napiszę tutaj ;]
Otóż jak w temacie będę adoptował kotka, ma on już ponad 10 miesięcy i z przyczyn niezależnych od kochających go właścicieli muszą oddać go w dobre ręce i tu wybór padł na mnie Smile) ku mojej wielkiej radości Smile
wiadomo, zaopatrzyłem się we wszystko co potrzebne mojemu milusińskiemu, zapoznałem się z jego zwyczajami żywieniowymi oraz tym co lubi czego nie lubi itd... nawet wyściółka kuwety będzie identiko ;]
a moje pytanie i zarazem obawa polega na tym iż nie wiem jak najlepiej przygotować moje przyszłe maleństwo na zmianę domu i co gorsza dla mojego milusińskiego na zmianę właściciela i towarzysza życia....
Macie dla mnie jakieś porady? jak pomóc kocurkowi w adaptacji? jak pomóc wszystkim domownikom w nowej sytuacji?
Bardzo liczę na waszą pomoc ;] a po kotka jadę w środę wieczorem i już w czwartek podziele się wrażeniami i zdjęciami mojego kotka Smile)))

POZDRAWIAM
bazar

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz z cytatem

przywiozłam Smoka do domu pozamykałam większą część mieszkania miała do dyspozycji kuchnię (jedzenie), łazienkę (kuweta) oraz przedpkój

dałam mu czas jak sam zechciała wyjść z transportówki potem posiedział, pomyślała i zaczoł zwiedzać z moją delikatną pomocą (kilka razy pokazałam mu gdzie kuweta i gdzie jedzenie) - zapamiętała (bo skorzystał Wink ) i nawet zjadł

po jakmś czasie otworzyłam pokoje najpierw jeden potem drugi (itd) Smok najpierw zaszył się w swojej "samotni" na parapecie za największym kwiatkiem w sypialni potem przenióśł sie pod fotele do dziennego; nikt mu nic nie kazała tylko co jakiś czas wołaliśmy go

na noc przyszedł spać pod nasze łóżko, następnego dnia już siedział obok nas z małymi wyskokami do swojej "samotni" pod fotel Laughing to była pierwsza i ostatnia noc kiedy nawoływał "stare" stado

ale drugiej nocy już spał na zgłówku łóżka i pod łóżkiem i chyba coś nawet w łóżku a potem to już było bardzo dobrze zapomniał o "samotni" pokochał nasze łóżko i już tak zostało Very Happy

w naszym przypaku aklimatyzacja i pogodzenie się z sytuacją trwał 2-3 dni - wszystko to zależy od kota na to nie ma reguły

a jak przygarnialiście smoka to w jakim był wieku? to mnie interesuje najbardziej, bo nie chce żeby bardzo cierpiał ;]

Odpowiedz z cytatem
urodził się 20. 09. 2004 rok czyli ponad 4 lata i ciut więcej niż 6 m-cy po kastracji wcześniej był w hodowli jako kocur kryjący

temat taki juz jest w "Myslimy o9 nowym miaukunie" http://193.227.116.246/~wgajew/phpBB2/viewforum.php?f=21 po co nowe podtematy o tym samym temacie?

sorki już naprawiłam

sunshain napisał:
urodził się 20. 09. 2004 rok czyli ponad 4 lata i ciut więcej niż 6 m-cy po kastracji wcześniej był w hodowli jako kocur kryjący

Czy zdażylo sie Smokowi siknąć gdzieś gdzie nie powinien jako kastrat? Mój Parys czasami podnosi ogon i sika na ścianę. Oczywiście to nie śmierdzi, ale takie odruchy ma

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem

goni do kuwety; jak jesteśmy w łazience to krzyczy pod drzwiami - wpuść mnie Very Happy

ostatnio sprzatałam łazienkę to dałam kuwetę na WC - wdrapał się do kuwety i tam załatwił, kiedyś przy sprzątaniu wystawiłam kuwetę do przedpokoju to poszedł do kuwety

a tak na serio to chodzi Tobie pewnie o "znaczenie" - nie zdarzyło się to jeszcze

Własnie tak, chodziło mi o znaczenie. Bo normalnie to Parys zawsze trafia do kuwety Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
to mam szczęście Smok nie znaczy Very Happy

mam nadzieje że nasz Fredi też nie będzie znaczył ;] wogóle to przechodzę fazę zachwytu z powodu jego przybycia do naszego domu Smile) i mam nadzieje że szybko się z Fredim dogadamy i polubimy na tym mi najbardziej zależy żeby nas pokochał ;]

Odpowiedz z cytatem
mam nadzieje że nasz Fredi też nie będzie znaczył ;] wogóle to przechodzę fazę zachwytu z powodu jego przybycia do naszego domu Smile) i mam nadzieje że szybko się z Fredim dogadamy i polubimy na tym mi najbardziej zależy żeby nas pokochał ;]

A na fotki możemy liczy? Smile

Odpowiedz z cytatem

będzie dobrze, ja i Smok trzymamy kciuki Wink

bedzie dobrze bazar Smile Koty szybko sie przyzwyczajaja a jezeli w innym miejscu zyl w grupie i teraz bedzie mial dwie rece ktore tylko do jego futra glaskania sa...to sie nie opedzisz Very Happy wstaw koniecznie foty i pochwal sie futrzastym!

i niestety nie wszystko zawsze jest pieknie Sad na razie adopcja przesunela sie do soboty Sad( w piatek ktos ma jeszcze ogladac kociaka, szkoda ze znajomy narobil mi nadziei ale co tam - bede dobrej mysli ;]]
trzymajcie kciuki i jak tylko sie uda fotki wedruja do was Smile
pozdrawiam

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następny