Maincoon vs pers

Tutaj przedstawiamy siebie i nasze mainkuny

Moderatorzy: Teba, Kocurowa

joannaosti

Maincoon vs pers

Post autor: joannaosti » pn kwie 13, 2009 21:09 pm

Witam,
Mam kota rasyPers i chciałabym kupić sobie drugiego kota-maincoona.
Czy te dwie rasy się tolerują?

Będę wdzięczna za informację.
Pozdrawiam,Asia.

Świtezianka
Moderator
Kontakt:

Post autor: Świtezianka » pn kwie 13, 2009 21:51 pm

Witaj, maine coony to cudowne delikatne olbrzymy. Nie wiedzę zadnego problemu jeśli chodzi o dogadywanie się z persem :D
Przedstaw się w dziale Koty i ludzie, to potwierdzą to też inni :wink:

VELVET
Moderator
Kontakt:

Post autor: VELVET » wt kwie 14, 2009 10:01 am

Witaj, mysłe ze nie było by problemu z dogadaniem, i chyba nie o rasy tu chodzi a o indywidualny charakter kotów, :)
napisz cos o swoim persiku :D

Awatar użytkownika
Kocurowa
Moderator
Kontakt:

Post autor: Kocurowa » wt kwie 14, 2009 12:37 pm

a persik to kocurek czy koteczka, wykastrowany, cz nie ?
umaszczenia MCO - www.mco.zafriko.pl
malowane jaja ;) www.malowane.zafriko.pl

victoria

Post autor: victoria » śr kwie 15, 2009 22:34 pm

z tego co słyszalam to persy są dość ospałe, więc nie powinno być problemu z doborem wg. temperamentu, bo maine coony są dość zrównoważone i duże więc nie mogą wszędzie skakać tak jak syjamskie np.
też pewnie ważne są kwestie poruszone przez Kocurową.

a ja tak z ciekawości się zastanawiałam jakby maine coon dogadywał się z syjamskim czy orientalnym np. bo bardzo mi się te koty podobają i kto wie może w przyszłości chciałabym mieć. ale co na to maine coon?

Awatar użytkownika
violeta
Kontakt:

Post autor: violeta » czw kwie 16, 2009 7:08 am

mam trzy maine coony i jednego już prawie 10-letniego persa Hermesa-:). Kiedy Hermes miał ok.5 lat przybył do naszego domu nowy kotek rasy maine coon - Ares. Mimo istotnej różnicy wieku nie było żadnych kocich problemów.Wręcz przeciwnie. Maluch rozruszał naszego Hermenia, któremu wyszło to z pewnością na zdrowie ; a w Hermesie zrodziły się iście ojcowskie uczucia: mył malucha i niekiedy sam prowokował go do zabawy.
Obecnie Hermes cieszy się dużym poważaniem wśród moich coonków, które czasami między sobą - i owszem - maja różne zatargi, ale żadnemu nie przyjdzie nawet do głowy, aby podnieść łapkę na Hermesa - to się nazywa szacunek dla wieku :lol: .

joannaosti

Post autor: joannaosti » wt kwie 21, 2009 20:14 pm

dzięki za wszystkie odpowiedzi:)

Mój persik to kocica. Ma 1.5 roku ,jest sterylizowana i jest istnym wcieleniem lenia.

Ma śmieszne umaszczenie,bo jest cała w łaty koloru czarnego,białego i jasnego brązu.
Jeśli chodzi o maine coona, to zastanawiam się nad wzięciem kota-samca. Pewnie nie będzie problemu jesli piszecie ze koty powinny zyc w zgodzie:)

Awatar użytkownika
Kropka2310

Post autor: Kropka2310 » śr kwie 22, 2009 7:13 am

Jasne, że nie będzie problemu. Kiedy po śmierci jednej z moich "dachówek" dokacałam się w ub.roku małą maine coonką, 9-letnia rezydentka nieeeco protestowała, jak maluch chciał się zaprzyjaźnić, ale trwało to b.krótko. Gdy w marcu, niedawno, przybył pan kocurek maine coon (brat nota bene), 10-letnia już rezydentka dachowa nawet nie miauknęła, za to 14-miesięczna mco, kastratka, "powiedziała mu parę słów", ale trwało to chwilkę. Obecnie, po ponad miesiącu życia we trójkę jest super.

Frotka
Kontakt:

Post autor: Frotka » pt kwie 24, 2009 19:28 pm

Maine Coony tolerują wszystko i wszystkich. My mamy u siebie jeszcze kocuraki wielorasowe, norwega, kotkę nebelunga, dwa psiaki i Myszy, czyli nasze dzieci.
Zgadzają się ze wszystkimi, sa radosne, czułe i tolerancyjne!!!!
Obrazek

clubtwist

Post autor: clubtwist » pn sty 30, 2017 14:47 pm

Maincon może i tolerują ale wiem z własnego doświadczenia, że persy są agresywne do innych kotów. Moja dziewczyna ma persa a ja mam szylkretke i ich spotkanie nie wyglądało na miłe. Pers syczał i prychał na mojego kota który się wystraszył i uciekł pod łóżko.

baodao

Post autor: baodao » pn mar 13, 2017 12:00 pm

My mamy od 5 lat persa i powiem Wam, że nie ma z nim żadnych problemów. Kotek jest niezwykle spokojny, nawet na kota sąsiadki łagodnie reaguje. Wydaje mi się, że jest to kwestia charakteru
Sprzęt audio najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach.
http://baodao.pl/

korasek

Post autor: korasek » wt mar 14, 2017 15:10 pm

koty tak maja nie wychowasz tak jak psa...

abby

Post autor: abby » pt mar 17, 2017 11:19 am

Ja mam w domu dwa persy i nie mogę na nie w ogóle narzekać, że są agresywne albo nieposłuszne. Wiadomo nie da się ich wyszkolić jak psa ale kłopotów nie sprawiają ;)
Poduszka gryczana,która przeciwdziała powstawaniu odleżynom.
http:http://www.medycynanaturalna.pl/p,3,7,2 ... a_50x40_cm

eladzik

Post autor: eladzik » wt mar 28, 2017 13:14 pm

Nie znam się aż tak dobrze, ale wydaje mi się, że też sporo zależy od indywidualnego charakteru danego osobnika. Ja mam w domu Neva Maskarade i on średnio dogaduje się ze swoją kuzynką z sąsiedniego miotu, z którą pomieszkuje podczas naszych wyjazdów. Oczywiście nie walczą, ale żeby się przyjaźniły to też trudno powiedzieć

-------------------
odzież dziecięca

katkat

Post autor: katkat » sob sty 27, 2018 19:49 pm

Też mam Persa, straszny z niego indywidualista ale jest kochany

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koty i ludzie”