RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Koty
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny
Maincoon vs pers
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Maincoon vs pers 
Witam,
Mam kota rasyPers i chciałabym kupić sobie drugiego kota-maincoona.
Czy te dwie rasy się tolerują?

Będę wdzięczna za informację.
Pozdrawiam,Asia.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Witaj, maine coony to cudowne delikatne olbrzymy. Nie wiedzę zadnego problemu jeśli chodzi o dogadywanie się z persem Very Happy
Przedstaw się w dziale Koty i ludzie, to potwierdzą to też inni Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Witaj, mysłe ze nie było by problemu z dogadaniem, i chyba nie o rasy tu chodzi a o indywidualny charakter kotów, Smile
napisz cos o swoim persiku Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt
Odpowiedz z cytatem
a persik to kocurek czy koteczka, wykastrowany, cz nie ?

Odpowiedz z cytatem
z tego co słyszalam to persy są dość ospałe, więc nie powinno być problemu z doborem wg. temperamentu, bo maine coony są dość zrównoważone i duże więc nie mogą wszędzie skakać tak jak syjamskie np.
też pewnie ważne są kwestie poruszone przez Kocurową.

a ja tak z ciekawości się zastanawiałam jakby maine coon dogadywał się z syjamskim czy orientalnym np. bo bardzo mi się te koty podobają i kto wie może w przyszłości chciałabym mieć. ale co na to maine coon?

Odpowiedz z cytatem
mam trzy maine coony i jednego już prawie 10-letniego persa Hermesa-Smile. Kiedy Hermes miał ok.5 lat przybył do naszego domu nowy kotek rasy maine coon - Ares. Mimo istotnej różnicy wieku nie było żadnych kocich problemów.Wręcz przeciwnie. Maluch rozruszał naszego Hermenia, któremu wyszło to z pewnością na zdrowie ; a w Hermesie zrodziły się iście ojcowskie uczucia: mył malucha i niekiedy sam prowokował go do zabawy.
Obecnie Hermes cieszy się dużym poważaniem wśród moich coonków, które czasami między sobą - i owszem - maja różne zatargi, ale żadnemu nie przyjdzie nawet do głowy, aby podnieść łapkę na Hermesa - to się nazywa szacunek dla wieku Laughing .

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora WP Kontakt
Odpowiedz z cytatem

Mój persik to kocica. Ma 1.5 roku ,jest sterylizowana i jest istnym wcieleniem lenia.

Ma śmieszne umaszczenie,bo jest cała w łaty koloru czarnego,białego i jasnego brązu.
Jeśli chodzi o maine coona, to zastanawiam się nad wzięciem kota-samca. Pewnie nie będzie problemu jesli piszecie ze koty powinny zyc w zgodzie:)

Odpowiedz z cytatem
Jasne, że nie będzie problemu. Kiedy po śmierci jednej z moich "dachówek" dokacałam się w ub.roku małą maine coonką, 9-letnia rezydentka nieeeco protestowała, jak maluch chciał się zaprzyjaźnić, ale trwało to b.krótko. Gdy w marcu, niedawno, przybył pan kocurek maine coon (brat nota bene), 10-letnia już rezydentka dachowa nawet nie miauknęła, za to 14-miesięczna mco, kastratka, "powiedziała mu parę słów", ale trwało to chwilkę. Obecnie, po ponad miesiącu życia we trójkę jest super.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Odpowiedz z cytatem
Maine Coony tolerują wszystko i wszystkich. My mamy u siebie jeszcze kocuraki wielorasowe, norwega, kotkę nebelunga, dwa psiaki i Myszy, czyli nasze dzieci.
Zgadzają się ze wszystkimi, sa radosne, czułe i tolerancyjne!!!!

Maincon może i tolerują ale wiem z własnego doświadczenia, że persy są agresywne do innych kotów. Moja dziewczyna ma persa a ja mam szylkretke i ich spotkanie nie wyglądało na miłe. Pers syczał i prychał na mojego kota który się wystraszył i uciekł pod łóżko.

My mamy od 5 lat persa i powiem Wam, że nie ma z nim żadnych problemów. Kotek jest niezwykle spokojny, nawet na kota sąsiadki łagodnie reaguje. Wydaje mi się, że jest to kwestia charakteru

Odpowiedz z cytatem
koty tak maja nie wychowasz tak jak psa...

Ja mam w domu dwa persy i nie mogę na nie w ogóle narzekać, że są agresywne albo nieposłuszne. Wiadomo nie da się ich wyszkolić jak psa ale kłopotów nie sprawiają Wink

Odpowiedz z cytatem
Nie znam się aż tak dobrze, ale wydaje mi się, że też sporo zależy od indywidualnego charakteru danego osobnika. Ja mam w domu Neva Maskarade i on średnio dogaduje się ze swoją kuzynką z sąsiedniego miotu, z którą pomieszkuje podczas naszych wyjazdów. Oczywiście nie walczą, ale żeby się przyjaźniły to też trudno powiedzieć

-------------------
odzież dziecięca

Odpowiedz z cytatem
Też mam Persa, straszny z niego indywidualista ale jest kochany

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny