RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Koty
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Prawdziwa historia Maine Coona
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Prawdziwa historia Maine Coona 
Ponieważ mam dość już słuchania jak to maine coon pochodzi od szopa pracza itp. teorii, przygotowałem artykuł o tym na swojej stronie
http://kotimysz.com/historia-i-pochodzenie-rasy/
Oparty jest o źródła amerykańskie, bo oni najlepiej wiedzą co i jak. Są jeszcze badania genetyczne, ale artykuł o tym który spotkałem był moim zdaniem zbyt ogólny i trochę naciagany.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
A masz może linki do tych amerykańskich źródeł? Nie, żebym podważała czy coś, ciekawa jestem po prostu. Very Happy

Meri napisał:
A masz może linki do tych amerykańskich źródeł? Nie, żebym podważała czy coś, ciekawa jestem po prostu. Very Happy

Spoko, ja zrobiłem taki artykuł który przede wszystkim miał zaciekawić i wprowadzić w temat. Jeżeli jesteś ciekawa szczegółów to polecam bardzo, ale to bardzo ciekawy artykuł na stronie CFA.

http://www.cfa.org/Breeds/BreedsKthruR/MaineCoon/MCArticle.aspx

Jeszcze trochę innych informacji zebrałem po drodze. Na przykład nie wiem czy wiesz ale część maine coonów ma mutacje długiego włosa taką jak persy, druga część to ich własna mutacja. To by potwierdzało że były mieszane z persami. Natomiast to że wykształciły własną mutacje jest ciekawe i jak dla mnie jest jeszcze zagadką. Amerykanie opieraja się na relacjach źródłowych w tym E.R. Pierce i podejrzewam że maja najlepszą znajomość tematu.

Jeżeli ktos znajdzie jakies ciekawe artykuły to niech się podzieli Smile.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem

Dzięki. To już mam lekturę na dzisiejsze popołudnie.

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1