Prawdziwa historia Maine Coona

Moderatorzy: Meri, Kocurowa

aw

Prawdziwa historia Maine Coona

Post autor: aw » czw gru 04, 2014 10:19 am

Ponieważ mam dość już słuchania jak to maine coon pochodzi od szopa pracza itp. teorii, przygotowałem artykuł o tym na swojej stronie
http://kotimysz.com/historia-i-pochodzenie-rasy/
Oparty jest o źródła amerykańskie, bo oni najlepiej wiedzą co i jak. Są jeszcze badania genetyczne, ale artykuł o tym który spotkałem był moim zdaniem zbyt ogólny i trochę naciagany.

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » czw gru 04, 2014 10:31 am

A masz może linki do tych amerykańskich źródeł? Nie, żebym podważała czy coś, ciekawa jestem po prostu. :D
Obrazek

aw

Post autor: aw » czw gru 04, 2014 11:27 am

Meri pisze:A masz może linki do tych amerykańskich źródeł? Nie, żebym podważała czy coś, ciekawa jestem po prostu. :D
Spoko, ja zrobiłem taki artykuł który przede wszystkim miał zaciekawić i wprowadzić w temat. Jeżeli jesteś ciekawa szczegółów to polecam bardzo, ale to bardzo ciekawy artykuł na stronie CFA.

http://www.cfa.org/Breeds/BreedsKthruR/ ... ticle.aspx

Jeszcze trochę innych informacji zebrałem po drodze. Na przykład nie wiem czy wiesz ale część maine coonów ma mutacje długiego włosa taką jak persy, druga część to ich własna mutacja. To by potwierdzało że były mieszane z persami. Natomiast to że wykształciły własną mutacje jest ciekawe i jak dla mnie jest jeszcze zagadką. Amerykanie opieraja się na relacjach źródłowych w tym E.R. Pierce i podejrzewam że maja najlepszą znajomość tematu.

Jeżeli ktos znajdzie jakies ciekawe artykuły to niech się podzieli :-).

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » czw gru 04, 2014 16:36 pm

Super, dziękuje! :D
Obrazek

Dorema

Post autor: Dorema » pn lis 27, 2017 16:20 pm

Dzięki. To już mam lekturę na dzisiejsze popołudnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia i budowa kota”