RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Koty
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Nowy kot w domu
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Nowy kot w domu 
Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow servisu

Mam taki problem.. w domu jest juz jeden kicius.. 5 letnia koteczka exotyczna.. i lada dzien pojawic sie ma kotka Maine coon w wieku 2 lata.. no i mamy wszscy potezny dylemat jak zorganizowac dom na przyjecie nowej kici tak zeby oba koty doznaly jak najmniej stresu i nie skoczyly sobie do oczu!

bede wczeczna ze wszelkie porady Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Witaj Semi, radzilabym najpierw nowa kotke zamknac w jednym pokoju na dwa-trzy dni, by przeszla zapaczem domu... wtedy nie bedzie taka obca dla exotyka Smile potem dobrze jest wstawic krate w drzwiach, tak by koty mohly sie widziec i wachac, ale bez bojki. Mozesz tez sprobowac po prostu nowa kocie wypuscic i patrzec jak sie sytuacja bedzie rozwijac, tak dlugo jak na siebie warcza i prychaja ( bez rekoczynow oczywiscie) zostawic je same sobie.... potrzebuja czasu by sie poznac. Pilnuj tylko by sie nie pobily, bo wtedy moze byc ciezko z przyjaznia...

http://maine-coon-cat.eu/phpBB2/viewtopic.php?t=155

maju, oni maja juz kota Laughing wiec kuwete i akcesoria tez chyba sa... Laughing

Tak tak.. mamy wyposazenie dla kota.. pytanie tylko czy starczy im jedna kuweta? jedna miska na wode i jedna na jedzenie? czy wszystko trzeba podwojnie? to pewnie banalne pytania, ale nigdy nie mialam wiecej niz jednego kota wiec nie wiem:)

Odpowiedz z cytatem
ja mialam przy dwoch kotach jedna, ale sa koty ktore czegos takiego nie lubia. postaw druga, jak nie beda korzystac to wyniesiesz. miski do jedzenia musi miec kazdy swoja. tym bardziej, ze exotyk bedzie pewnie zazdrosny o nowego kota....

Ja też przy 2 kotkach miałam 1 kuwetę, przy trzech już wzrosłą ilość kuwet, natomiast popieram żeby miseczki miały każdy swoją, u mnie ile kotów tyle miseczek (a kiedy jedzą to zawsze wygląda tak uroczo że się nie mogę napatrzeć)

Trzymam kciuki żeby i u Ciebie się tak zaprzyjaźniły Smile
powodzenia Very Happy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Odpowiedz z cytatem
Dzieki wam wielkie.. oczywiscie napisze jak potoczyla sie historia dwoch kociakow! Ma nadzieje ze Zuzanka (EXO) zaakceptuje nowa towarzyszke, chociaz boje sie bo to taka kocia dama.. ksieznoiczka rzec mozna:D

Odpowiedz z cytatem

Witam a jak mainkun dogaduje się z szylkretkami? Mam w domu Lunkę 8 miesięczną ale jest tak energiczna i żywiołowa, że myślimy o 2 kotku a dokładniej o siostrze dla Luny. Nasz kot miał już wcześniej spotkanie z drugim kotem ale było to bardzo drastyczne i koty warczały na siebie. Myślicie, że to zły znak?

Witam a jak mainkun dogaduje się z szylkretkami? Mam w domu Lunkę 8 miesięczną ale jest tak energiczna i żywiołowa, że myślimy o 2 kotku a dokładniej o siostrze dla Luny. Nasz kot miał już wcześniej spotkanie z drugim kotem ale było to bardzo drastyczne i koty warczały na siebie. Myślicie, że to zły znak?

szylkret to umaszczenie.
Jak już to jedyne co warto brać pod uwagę to temperament i charakter poszczególnych osobników.

Skoczenie sobie do oczu jest najprawdopodobniej nieuniknione. Ten etap minie i po tygodniu może dwóch kotki powinny się polubić i zacząć bawić się ze sobą.

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1