Szukam wymarzonego Maine Coona

Tylko z rodowodami

Moderatorzy: Świtezianka, Meri

ODPOWIEDZ
KasiaKruk

Szukam wymarzonego Maine Coona

Post autor: KasiaKruk » sob sie 01, 2015 18:46 pm

Witam wszystkich miłośników kotów..
Od kilku miesięcy poszukuję kotka maine coon moich marzeń i jak do tej pory mam pecha.Odwiedziłam kilka hodowli i zazwyczaj kotek ,który mi się podobał był zarezerwowany lub przeznaczony na wystawy hodowlane, a w związku z tym ,że nie zamierzam być hodowcą-kotek był dla mnie nieosiągalny. :cry:
Zdarzyło się nawet, że wpłaciłam zaliczkę za kotka i w ósmym tygodniu jego życia dowiedziałam się od hodowcy ,że kotek się ładnie rozwinął i jest teraz przeznaczony do hodowli. Proponowano mi kota dużo mniejszego, bez pędzli , nieprzypominającego maine coon moich marzeń .Odmówiłam przyjecia takiego kotka wówczas zwrócono mi zaliczkę z informacja ,ze w nastepnym miocie większa część kociąt będzie także do hodowli .Zostałam z wielkim smutkiem w sercu bo już pokochałam mojego kocurka. Boje się ,że historia się powtórzy. :cry: Chcę mieć pięknego kocurka. :wink: A może za granicą będzie łatwiej kupić ?

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » ndz sie 02, 2015 15:53 pm

Hodowcy niestety zwykli sprzedawać ładne w typie koty do hodowli, ja akurat miałam wieeelkie szczęście, że udało mi się znaleźć kastrata moich marzeń i jeszcze go kupić. :lol: Za granicą myślę, że jest to samo, trudno kupić kota w typie, chyba, że obiecasz pojeździć na wystawy nie zakładając hodowli, tak przynajmniej będziesz promować daną hodowle. :wink:
Jeżeli masz ochotę to chętnie pomogę w zdobyciu malucha marzeń pisz do mnie na pw albo na fb jak wolisz https://www.facebook.com/meri.budzyk
Obrazek

KasiaKruk

Post autor: KasiaKruk » pn sie 03, 2015 21:22 pm

Dziękuję Meri za odpowiedź. Dziś mimo upału przeglądałam ogłoszenia dotyczące sprzedaży kociąt i zdaję się , że znalazłam piękne koty ,a w treści informacja , że wyłącznie na kolanka. Jestem miło zaskoczona. Jutro do nich zadzwonię. Jeśli będę miała wątpliwości chętnie skorzystam z Twojej pomocy. Pozdrawiam serdecznie ;)

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » ndz wrz 27, 2015 15:39 pm

No cóż, są hodowcy i hodowcy. Jak zaliczka/zadatek wpłacona to nie ma siły u mnie kot jest dla osoby, która go zarezerwowała. Choćby cudny był i chętnych na niego do hodowli. Nie ma kto da więcej. Mam nadzieję, że znajdziesz swojego wymarzonego kotka

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » czw paź 01, 2015 15:09 pm

powodzenia w poszukiwaniach

P.S.
tak już jest, że dla wielu kasa się liczy - kot hodowlany zazwyczaj jest droższy 8--)
Obrazek

rea

Post autor: rea » czw paź 01, 2015 15:36 pm

No jest droższy, ale rozumiem dziewczynę, że czuje się oszukana.

Wydaje mi się, że jak (w fajnej hodowli) kot ma świetny rodowód i szanse rokujące to jest pod obserwacją, a nie robią takie świństwa ludziom.

Szczerze mówiąc to zainspirowana tą sytuacją zapytałam (wcześniej, przy przeglądaniu umowy) czy taka sytuacja może mieć miejsce. Dostałąm odpowiedź, ze z takiego powodu rezerwacja nie jest cofana, jedyne co się kiedyś zdarzyło to, że potencjalny właściciel skłamał na temat zabezpieczeń balkonu na 8 piętrze.

KasiaKruk

Diego <3

Post autor: KasiaKruk » śr paź 28, 2015 20:15 pm

Witam wszystkich serdecznie, dziękuje za wpisy ;)
Kupiłam już kotka o imieniu Diego z hodowli Medium Color .Jestem bardzo miło zaskoczona. Miałam możliwość wyboru najlepszego kotka z całego miotu bez potrzeby prowadzenia hodowli, czy wyjazdów na wystawy. tak jak w innych hodowlach.Diego skradł moje serce.Odwiedziłam hodowle dwukrotnie.Wszystkie kociaki były bardzo towarzyskie i przyjazne, gnały do mnie na kolana. Miałam możliwość zobaczenia również rodziców i dostałam fachową poradę , co do dalszego rozwoju kici ,właściwie to zaufałam Pani Ani i okazało się ,ze słusznie ,dostałam kotka o jakiego mi chodziło . Wszystkie koty w hodowli były przepiękne i szczęśliwe, bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi i zadbane.
Naprawdę polecam ;)
A oto zdjęcie mojego cudnego

Obrazek

koziołek matołek

Post autor: koziołek matołek » sob paź 31, 2015 17:31 pm

:P Kasiu popraw to zdjęcie boo nie bardzo widać twojego pupilka :P
...mogę się mylić...

Awatar użytkownika
Kropka2310

Post autor: Kropka2310 » śr lis 25, 2015 19:18 pm

Najlepiej wstaw nowe, bo nawet oczek nie widać Kasiu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupię, sprzedam mainkuna”