RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Koty
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Dorosły pies i kociak
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Dorosły pies i kociak 
Witam, piszę bo cho temat może sprawiać wrażenie powtarzającego się to ja takiego zagadnienia nie znalazłam, jeśli jest to przepraszam i proszę o przeniesienie.

W marcu zawita u nas kociak MCO , a obecnie posiadamy 2 letniego labradora który jest meega łagodnym i przyjacielskim psem zarówno do kotów, fretek i innych psów ale boimy się że dzieciątko się wystraszy naszego olbrzyma i zastanawiam się jak właściwie te pierwsze chwile po przywiezieniu go do domu powinny wyglądać ? Co będzie jeśli pies będzie szczekać i młode się za bardzo zestresuje? Może ktoś miał takie doświadczenia i mógłby nam coś w tej materii podpowiedzieć.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Z mojego doświadczenia wynika że nic nie robić, wypuścić kotka w innym pokoju niż jest pies i samo się ułoży. Kot jak nabierze odwagi sam przyjdzie. I nie próbować nić na siłę.........typu powąchaj kotka, a kotek u Ciebie na rębach zawału dostaje Wink - to jest najgorsze co można zrobić

psedo rasowy + mandat = rodowodowy
900 zł + 500 zł = 1400zł
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Odpowiedz z cytatem
Boje sie tylko sytuacji gdzie kociak sie będzie chował ze strachu a pies nie będzie chciał da za wgraną i koniecznie będzie musiał sie z nowym kolegą pobawi od razu:/ Co w takiej sytuacji ? Karcic psa ? Też niedobrze bo pomyśli ze to za to że jest koleżeński Very Happy

Odpowiedz z cytatem
Nic ie robić........... dać miejsce do ewentualnej ucieczki. Nie wchodzić w ich relacje, ułożą to między sobą.
U mnie i starsza kotka pogodziła się z obecnością psa............ ale jak ją się zostawiło w świętym spokoju. Kot i pies sami sobie znajdą język, wyczują na ile można sobie pozwolić.

psedo rasowy + mandat = rodowodowy
900 zł + 500 zł = 1400zł
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Odpowiedz z cytatem
My na początku psa trzymalismy w osobnym pokoju, pozwalalismy sie wąchać napierw przez zamkniete drzwi, potem przez lekko uchylone. Jak kociak nabrał odwagi i podchodził specjalnie do drzwi a pies również bardziej z zaciekawieniem niż chęcią pogonienia przestalismy izolować zwierzęta i tak same sobie wyznaczyły granice co komu wolno (lizanie uszu a i owczem, gryzienie ogona - kończy się syczeniem)Smile

Tak jak pisze A_Kostyra zostawić w spokoju, sami ustalą sobie hierarchię.

Odpowiedz z cytatem
U nas od razu koty były zapoznawane z psem tylko pod naszym nadzorem i zapoznanie przebiegało zazwyczaj bardzo szybko Wink no i trzeba powiedzieć, że koty wcześniej ni e miały styczności z psami a na pewno już takimi dużymi jak my mamy a tu dowód Wink

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz z cytatem
super fotka, a pies jakiej rasy? olbrzym, zrobił taka papusna minke, ze nie moge rozpoznac co to za rasa.My mamy psa stróżujacęgo rasy Tosa Inu i z kotem podwórkowym jedza z jednej miski i razem śpią, szybko sie zaprzyjaźnili Smile

nasz pies kota ganiac nie będzie, nawet na dworz nie ma takich zapędow. Nasz pies jest przyzwyczajony do innych zwierzaków. Boje sie tylko że będzie chciał na siłe się z kotkiem bawic natychmiast.

Odpowiedz z cytatem
Na szczęscie nawet maluti kotek jest zaopatrzony w garnitur superostrych pazurków i szybko psa nauczy granic zabawy. Ale trzeba ich obserwować zwłaszcza przy takiej różnicy wagi.

super fotka, a pies jakiej rasy? olbrzym, zrobił taka papusna minke, ze nie moge rozpoznac co to za rasa.My mamy psa stróżujacęgo rasy Tosa Inu i z kotem podwórkowym jedza z jednej miski i razem śpią, szybko sie zaprzyjaźnili Smile

Hektor jest w typie Cane Corso thumbright uroczy i kochany pies Laughing

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz z cytatem
Gocha1 mam nadzieje, że nasz piesek będie rónie oddanym kumplem dla naszego przyszłego kociaka:)

Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem wpuszczenie na hura na zasadzie sami sobie ustalą jest trochę ryzykowne bo nawet jeśli nasz pies nie będzie agresywny to nigdy nie wiemy jak zareaguje kot w stresie.
Mi było dane przeżyć trzy razy takie łączenie i zawsze to pies był prze zemnie kontrolowany. To kot ustalał jak bardzo chce się do psa zbliżyć. I tak jak za pierwszym razem była to kwestia bezpieczeństwa kota ( bo moja suka na dzień dobry chciała go po prostu dopaść i zgładzić) tak za trzecim razem to chyba bardziej bałam się o psa bo Amon ( nasz kot) był już na tyle duży że nie chciałam ryzykować otwartego konfliktu. Zwierząt nie izolowaliśmy od siebie były luzem ale w pierwszym okresie pies chodził z przypiętą linką

Odpowiedz z cytatem
kilka lat temu jak jeszcze miałam inną kotkę i miała ona młode to jednego z kociaków oddałam mojej babci. Babcia miała psa taka jakaś rasa do polowań - sukę.
Jak przywiozłam kociaka (trzymałam go na rękach) i weszłam z nim do pokoju to kot widząc psa rzucał mi się na szyję bo się wystraszył ale pies nawet spokojnie tylko nas obwąchał. Potem położyliśmy tego kota na sofie i siedział ciągle przy mnie i tylko obserwował ale trwało to może z godzinę i widać było, że jest ciekawski i zaczął chodzić po pokoju. Kilka razy suczka na niego warknęła ale nic mu nie robiła. Po kilku tygodniach kot spał ciągle z tą suką i co najgorsze ssał ją po jej sutkach!! W każdym razie nie odstępowali siebie na krok a jak ktoś obcy chciał pogłaskać kota to suka od razu stawała w jego obronie Smile więc możliwe jest wprowadzenie kotka do domu z dorosłym psem Smile

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1