Zabezpiecznie okien i balkonów

Jak nie traci nerwów i włosów z głowy, że nasz nowy mebel nie sprawdza się podczas codziennego użytkowania przez koty

Moderatorzy: Meri, Teba

michalina_z

Zabezpiecznie okien i balkonów

Post autor: michalina_z » czw wrz 05, 2013 10:52 am

Witam ponownie ;) Przygotowuję się powoli do przyjazdu nowego domownika. Najbardziej martwi mnie kwestia bezpieczeństwa kotka. Lubimy mieć w domu przewiew, okna i drzwi balkonowe sa otwarte praktycznie cały czas, a niestety mieszkamy na 4. piętrze :/ Czy znacie jakąś sprawdzoną firmę z Trójmiasta, która wykonuje takie usługi http://alegratka.pl/ogloszenie/osiatkow ... 9990ff3321? Najlepiej, żeby mieli jakiś większy wybór kroju siatki, bo np. ta ze zdjęć w ogłoszeniu nie bardzo mi leży...

Awatar użytkownika
Weromart

Post autor: Weromart » czw wrz 05, 2013 15:02 pm

Ja mam w moich oknach rolety przeciwkomarowe i spelniaja dwojaka funkcje jako zabezpieczenie przed wszelkimi owadami oraz ochorna przed wypadnieciem kotow i spelniaja swoja funkcje.
Obrazek

Obrazek

michalina_z

Post autor: michalina_z » śr wrz 11, 2013 8:52 am

A może by taką moskitierę założyć? http://alegratka.pl/ogloszenie/moskitie ... 4810c72083? Jak wyglądają te rolety?

Ubik1956

Post autor: Ubik1956 » śr paź 02, 2013 13:58 pm

Nie jest to trochę nadmiar ostrożności? Nie słyszałem szczerze mówiąc o przypadku, kiedy kot wyleciałby sam przez okno. wiadomo, że to bardzo ostrożne zwierzęta i mają doskonały zmysł równowagi.

marta-jolka

Post autor: marta-jolka » śr paź 02, 2013 16:54 pm

Ubik1956 pisze:Nie jest to trochę nadmiar ostrożności? Nie słyszałem szczerze mówiąc o przypadku, kiedy kot wyleciałby sam przez okno. wiadomo, że to bardzo ostrożne zwierzęta i mają doskonały zmysł równowagi.
żaden nadmiar...ja słyszałam....może nie wypadł bo stracił równowagę...pofrunął za muchą....

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » śr paź 02, 2013 17:35 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
Agłaja
Kontakt:

Post autor: Agłaja » śr paź 02, 2013 17:59 pm

niestety,zdarza sie. jak bylam dzieckiem mielismy kotke. mama uwazala z oknami ale kiedys przyjechala babcia i otworzyla okno, doslownie na chwile. kotka spadla-z 9 pietra :cry:
Hodowla kotów MAINE COON Cień Pantery*PL

Obrazek

www.coon.bloog.pl

michalina_z

Post autor: michalina_z » czw paź 03, 2013 14:34 pm

Oj, to przykra historia z tą kotką. Szkoda zwierzątka :( Wracając do tematu, myślałam jeszcze o takich roletkach http://alegratka.pl/ogloszenie/rolety-d ... 79da0bc97a, ale obawiam się, że to byłby zbyt giętki materiał i kot mógłby łatwo odsunąć to łapą...

marcin

Post autor: marcin » pt sty 24, 2014 8:49 am

Ja kupiłem siatki montowane w oknie wyglądają jak moskitiery z dużymi oczkami. siatka jest wzmocniona. Montaż dość prosty chociaż sam pomiar trzeba zrobić dokładnie dla mnie pomiar wykonała firma która produkuje te siatki [url]http:/dom-partner.eu[/url]

marcin

Post autor: marcin » pt sty 24, 2014 17:37 pm

Ja kupiłem siatki montowane w oknie wyglądają jak moskitiery z dużymi oczkami. siatka jest wzmocniona. Montaż dość prosty chociaż sam pomiar trzeba zrobić dokładnie dla mnie pomiar wykonała firma która produkuje te siatki
http://dom-partner.eu/moskitiery-produc ... i-dla-kota

dbamokota.pl

MONTAŻ SIATEK OCHRONNYCH NA BALKON - SIATEK DLA KOTA, SIATEK

Post autor: dbamokota.pl » czw sie 27, 2015 18:27 pm

PROFESJONALNY MONTAŻ SIATEK OCHRONNYCH NA BALKON - SIATEK DLA KOTA, SIATEK PRZECIW PTAKOM, KOLCÓW PRZECIW PTAKOM

GWARANTUJEMY NAJNIŻSZE CENY MONTAŻU W POLSCE !!!

Zespół „Dbam o kota” zajmuje się montażem zabezpieczeń balkonowych, okiennych, tarasów, do ogrodów i wielu innych, stosowanych w celu ochrony kotów i innych pupili, przed wypadnięciem z wysokości. Wymienione zabezpieczenia montujemy za pomocą specjalnych haków i uchwytów, na których rozciągana jest siatka ochronna, dostosowana względem zamówienia. Przedstawione rozwiązania, sprawdzają się również w przypadku problemu z zabezpieczeniem przed ptakami. W swojej ofercie świadczymy również usługi montowania kolców przeciw ptakom, zwłaszcza gołębi, które eliminują problem z zanieczyszczeniami odchodami.
Wieloletnie doświadczenie sprawia, że montaż jest sprawny i dostosowany do indywidualnego zapotrzebowania klientów. Oferujemy montaż z wykorzystaniem standardowych narzędzi pracy (siatek, haków, linki stalowej) oraz w przypadku zakazu ingerencji w elewacje budynku, stosujemy rozwiązania bezinwazyjne. Wykonywane usługi w pełni spełniają oczekiwania klientów pod względem zabezpieczenia, a przy tym spełniają wymogi bezpiecznego montażu pod względem zagrożenia p- pożarowego. Wykonywane konstrukcje są mało widoczne a tym samym przyjemne dla oka, pod względem estetyki, a tym samym nie zasłaniają promieni słonecznych.
Usługi wykonujemy głównie na terenie Warszawy i Mazowsza. Jesteśmy również otwarci na montaże na terenie całego kraju. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów.
Charakteryzuje nas estetyka wykonania, bezpieczeństwo i funkcjonalność montażu oraz konkurencyjne ceny. Wszelkich informacji można uzyskać pod numerem tel. 733-157-287, bądź pisząc maila na adres : dbamokota@gmail.com
Zapraszamy, również do odwiedzenia naszej strony internetowej gdzie znajdą państwo wszelkie potrzebne informacje: www.dbamokota.pl

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » czw sie 04, 2016 16:00 pm

Obrazek

kratka TRIXI do okien:
- boczna
- góra (lub dół)

montaż ciężki, nie da się przykleić taśmą jak piszą na stronach sklepu (stopki są nierówno przyspawane i powyginane). Okna PCV mają wzmocnioną konstrukcję (stop aluminium: twardszy niż standardowe aluminium, ale lekki). Wiertło do metalu nr 3, a potem wkręty (nie polecam tych z zestawu (za długie, za grube).
Obrazek

hania_ro

okno

Post autor: hania_ro » wt sie 22, 2017 8:26 am

ja właśnie testuje w oknach magnetyczne blokady. jak na razie działają :) ale moja kotka jest strasznie leniwa więc tylko śpi... ostatnio przez przypadek zamknęłam ją w szafie z ubraniami :) straszna rozpacz była w domu :)

OlkaDorobowska94

Post autor: OlkaDorobowska94 » pn wrz 18, 2017 12:31 pm

Założyliśmy u siebie takie kratki po bokach, i jak na razie się sprawdzają. Mam jedynie nadzieję, że kotu nic do łba nie strzeli i nie będzie kombinował, jak tu wyjśc :P
Prowadzę swoją stronę internetową, zapraszam serdecznie tutaj.

mirinda78

Post autor: mirinda78 » śr paź 25, 2017 18:32 pm

Nie słyszałem szczerze mówiąc o przypadku, kiedy kot wyleciałby sam przez okno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przystosowanie domu ”