Odkurzacz

Jak nie traci nerwów i włosów z głowy, że nasz nowy mebel nie sprawdza się podczas codziennego użytkowania przez koty

Moderatorzy: Meri, Teba

Awatar użytkownika
Witek Nowak
Kontakt:

Post autor: Witek Nowak » pn sty 23, 2012 13:00 pm

Najtaniej: ręczna szczotka druciana :)
"Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka..."
Mocio *PL
[img:aaabcf4f69]https://lh4.googleusercontent.com/-Kqi8 ... ociopl.jpg[/img:aaabcf4f69]

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pn sty 23, 2012 13:44 pm

Witek Nowak pisze:Najtaniej: ręczna szczotka druciana :)
chyba za bardzo drastyczne

a jak ta magnetyczna do ściągania :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
Witek Nowak
Kontakt:

Post autor: Witek Nowak » pn sty 23, 2012 13:53 pm

Magnetyczna jest ok, daje radę :)
"Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka..."
Mocio *PL
[img:aaabcf4f69]https://lh4.googleusercontent.com/-Kqi8 ... ociopl.jpg[/img:aaabcf4f69]

Awatar użytkownika
hugins
Kontakt:

Post autor: hugins » pn sty 23, 2012 23:43 pm

Oostatnio kupiłam odkurzacz elektroluxa supercyclone bezworkowy- rewelacja! z zestawem specjalnych szczotek do usuwania sierści :) więc mam zaczynając od turboszczotek do dywanów, końcówek do paneli i płytek po końcówki do mebli tapicerowanych (nawet drapak idzie tym wyczyścić)! cena też normalna- żaden kosmos a odkurzacz wymiata! zbiera wszystko jak idzie łącznie z sierścią i żwirkiem i nigdy się nie zatyka. Po sprzątaniu wystarczy wyciągnąć pojemnik i go opróżnić. Filtry zmywalne. Mój najlepszy zakup :) jedyny minus- jest dosyć głośny.

http://www.electrolux.pl/Products/Sprz% ... ne/ZSC6930

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pt maja 04, 2012 21:23 pm

sunshain pisze:polecam http://roboclean.pl/ (sprawdzone - może trochę cena odstrasza :wink: )
polski odpowiednik http://www.powermed.pl/marka-powermed,1.html

ceny porównywalne no może z zakupem na pokazie o ok. 2 500 zł taniej (jestem po prezentacji) ale coś mnie kusi na wersję z pierwszego linku choć drożej bo full wypas prawie 8 000 zł
Obrazek

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » ndz lut 24, 2013 9:52 am

Dywan typu shaggy to dobre rozwiązanie przy zwierzętach :wink: więc wymiana odkurzacza na nowe teraz to nie priorytet

za to poszukuję małego ręcznego tzw. mini odkurzacz aby odkurzać drewutnie w łazience (coś małego do ręki) może ktoś coś polecić
Obrazek

Ekotka

Post autor: Ekotka » ndz lut 24, 2013 12:52 pm

Miałam nadzieję ze w linkach znajdę fotkę tych super szczotek do sierści.
Ja kupiłam taka szczotkę, gdzie w jedną stronę zbiera się sierść a w drugą sama złazi ze szczotki.
O taką:
Obrazek
Ta szczotka plus zwykły odkurzacz i wszystko zebrane. A jest co zbierać bo mam również dwa pół-długowłose duże psy.
życie bez kota jest smutne

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » ndz lut 24, 2013 13:02 pm

Ekotka pisze:Miałam nadzieję ze w linkach znajdę fotkę tych super szczotek do sierści.
Ja kupiłam taka szczotkę, gdzie w jedną stronę zbiera się sierść a w drugą sama złazi ze szczotki.
O taką:
Obrazek
Ta szczotka plus zwykły odkurzacz i wszystko zebrane. A jest co zbierać bo mam również dwa pół-długowłose duże psy.
szczotką drewnianego żwirku nie zbiorę

a Twój post raczej pasuje do tematu: Forum kocieforum.pl - Strona Główna » Akcesoria dla kotów » Odkłaczamy meble, ubrania itd.....

http://kocieforum.pl/viewtopic.php?t=1647&start=0
Obrazek

Ekotka

Post autor: Ekotka » ndz lut 24, 2013 13:04 pm

Ale ja tym odkłaczam meble i dywan. Do ubran mam cos innego.
Oczywiscie po szczotce i tak trzeba odkurzyc dywan, tylko że bez klaków to szybciej idzie.
życie bez kota jest smutne

Olivia 2005

Post autor: Olivia 2005 » sob maja 11, 2013 8:47 am

A ja zlikwidowałam dywany. Zostawiłam tylko taki mały przed łóżkiem i chodniczek w przedpokoju. Codziennie przelecę odkurzaczem podłogi i tapicerki i mam spokój. Więcej czasu dla zabawy z kotami. Wiele osób jest zdziwionych że mam aż trzy koty a kłaków nie widać. Wogóle to przemeblowałam całe mieszkanie jak tylko postanowiłam żeby zafundować sobie towarzystwo kotów. I jestem niezmiernie zadowolona. :lol:

Awatar użytkownika
mietła

Post autor: mietła » ndz maja 12, 2013 8:55 am

ja odkurzałam do tej pory turbo szczotka ale znalazłam lepszy sposób.Zwykłą ssawkę do odkurzacza(ale tą większą)ustawiam na odkurzanie podłogi,żeby miała ten włos wysunięty i...... padam na kolana (dosłownie :lol: ) i kawałek po kawałku ściągam potworne ilości wbitych kłaków(ja wyciągam tą rurę przedłużającą i jedną ręką dociskam ssawkę do dywanu a drugą ciągnę ją do siebie) .Nawet ze 3 razy w jednym miejscu.tak przynajmniej raz w tygodniu,bo odkurzam codziennie.wiem,że to śmiesznie musi wyglądać ale jest skuteczne :)

Awatar użytkownika
mietła

Post autor: mietła » ndz maja 12, 2013 8:58 am

Olivia 2005 pisze:A ja zlikwidowałam dywany. Zostawiłam tylko taki mały przed łóżkiem i chodniczek w przedpokoju. Codziennie przelecę odkurzaczem podłogi i tapicerki i mam spokój. Więcej czasu dla zabawy z kotami. Wiele osób jest zdziwionych że mam aż trzy koty a kłaków nie widać. Wogóle to przemeblowałam całe mieszkanie jak tylko postanowiłam żeby zafundować sobie towarzystwo kotów. I jestem niezmiernie zadowolona. :lol:
No ja też nie mam zbyt dużo dywanów.Post wyżej pisałam o mojej metodzie odkurzania dywanu u moich rodziców w pokoju :) ja to nawet pościel odkurzam,bo wystarczy,że moja Kaśka się wieczorem wyciągnie jak długa i już spowrotem to samo :)

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » ndz maja 12, 2013 20:02 pm

Ja kupiłam wypaśnego Boscha do ręki na akumulatorek i szału nima. Niby firma, wodę zbiera, filtry ma, miał być wciągacz wszystkiego a jest taki sobie, silikonowy wciąga jakby chciał a nie mógł. Kasa w błoto, a kosztował ok 200zł. Miał załatwić żwirownie w kibelku i lipa. Kup jakiś samochodowy, albo taki najtańszy w Lidlu lub Rossmanie, jak się nie sprawdzi to chociaż nie będzie żal kasy, bo niewielka

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » wt lut 18, 2014 17:18 pm

Przetestowałam zakupiony jako tzw. odkurzacz podręczny ODKURZACZ ZELMER CERES VC 3300.0 ST BEZWORKOWY + TURBO - podstawowe bajery typu cyklon III generacji, HEPA, moc maksymalna [W] 2000, moc ssania [W] 350 ..... jeśli ktoś szuka odkurzacza, który ma dobrze odkurzyć i zebrać kłaki z sierści/futra to POLECAM :thumbup:
Obrazek

romo999

Post autor: romo999 » pn mar 03, 2014 22:07 pm

A ile taki odkurzacz kosztuje? Pewnie nie jest tani, ale sądząc po parametrach i Twojej opinii jest wart swojej ceny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przystosowanie domu ”