Wypisy z kociego poradnika o ludziach

Moderatorzy: Meri, Teba

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin
Posty: 9001
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 15:13 pm
Lokalizacja: ok. Bielska-Białej

Wypisy z kociego poradnika o ludziach

Post autor: sunshain » pn gru 29, 2008 22:48 pm

1. Wprowadzenie: po co nam ludzie?
Zatem zdecydowałeś się postarać o człowieka. Czyniąc to dołączyłeś do milionów kotów, które zdobyły te dziwne i często frustrujące istoty. Wiele razy podczas twego związku z ludźmi będziesz się zastanawiał, dlaczego właściwie fatygowałeś się zrobić im zaszczyt swoja obecnością.

Co takiego jest w ludziach? Dlaczego po prostu nie wałęsać się z innymi kotami? Nasi najwięksi filozofowie zmagali się z tym pytaniem przez stulecia, ale prawdziwa odpowiedź jest całkiem prosta:
ludzie mają przeciwstawne kciuki
Dzięki temu ich dłonie nadają się znakomicie do wykonywania takich zadań jak otwieranie drzwi, zdejmowanie pokrywek z puszek z kocią karmą, zmiana kanałów w telewizji i innych czynności, których my, niezależnie od naszych oczywistych przewag, nie możemy łatwo wykonać. To prawda, że szympansy, orangutany i lemury również mają przeciwstawne kciuki, ale nie są tak łatwe do wytresowania.

2. Jak i gdzie zwrócić ludzką uwagę?
Ludzie często błędnie zakładają, że istnieją jakieś inne, ważniejsze rzeczy, niż zaspokajanie twoich bezpośrednich potrzeb, takie jak prowadzenie interesów, spędzanie czasu z rodziną lub nawet sen.
Choć jest to piekielnie niewygodne, musisz zapracować na swoją wygodę, prześladując swojego człowieka w chwilach, kiedy jest najbardziej zajęty. Zwykle będzie tak wzburzony, że zrobi co zechcesz, żebyś tylko przestał zawracać mu głowę. Nie jest przypadkiem, że ludzkie nastolatki stosują tę samą metodę wobec rodziców.
Oto kilka typowych i pewnych sposobów sprawienia, żeby człowiek robił, co chcesz:
Siadanie na papierach
Stare, ale jare. Jeśli człowiek zajmuje się papierami, wygląda na to, że uważa je za coś ważniejszego od ciebie. Często zaproponuje ci przekąskę, żeby cię czymś zająć. Udowadniaj swoją dominację nad tym produktem z papki drzewnej przy każdej okazji. Ten sposób działa dobrze również z klawiaturami komputerowymi, pilotami do zdalnego sterowania, kluczykami do samochodu i małymi dziećmi.
Budzenie ludzi o dziwnych porach
Najważniejsza pora kota, to godzina pomiędzy 3:30 i 4:30 rano. Jeśli się poskrobie łapą po twarzy śpiącego człowieka, jest więcej niż połowa szans na to, że wstanie i — jeszcze w półśnie — zrobi to, czego od niego chcesz. W rzeczywistości można nawet podrapać śpiących mocniej, aby przyciągnąć ich uwagę. Pamiętaj żeby zmieniać miejsce drapane, aby ludzie nie nabrali podejrzeń.

3. Karanie swojego człowieka
Czasami, niezależnie od twoich treserskich wysiłków, twój człowiek uparcie opiera się naginaniu do twoich zachcianek. W takich skrajnych okolicznościach możesz być zmuszony do wymierzenia człowiekowi kary. Rzucające się w oczy sposoby karania, jak drapanie mebli czy zjadanie kwiatków przypuszczalnie spowodują działania odwetowe: prostaccy ludzie najprawdopodobniej błędnie zinterpretują twoje działania, a potem spróbują skarcić ciebie, dlatego proponujemy poniższe subtelne, aczkolwiek skuteczne alternatywy:
Użyj kuwety podczas ważnej oficjalnej kolacji.
Gap się bezmyślnie na ludzi podczas ich romantycznych chwil.
Połóż się na ważnym urządzeniu elektronicznym i zasymuluj próbę zwrócenia kulki z sierści.
Po tym, jak człowiek obejrzał szczególnie przerażający horror, stań przy schowku w przedpokoju, a potem wycofaj się powoli, sycząc i wyjąc.
Kiedy człowiek śpi, połóż mu się na twarzy.

4. Nagradzanie swojego człowieka: czy prezenty powinny być wciąż żywe?
Koci świat jest podzielony w kwestii zasad obowiązujących przy wręczaniu ludziom prezentów z ostatnio wybebeszonego zwierzęcia. Część uważa, że ludzie wolą je już w stanie utrupionym, inni utrzymują, że ludzi cieszą dogorywające świerszcze lub gryzonie — tak samo, jak nas — biorąc pod uwagę ich podrygi i zabawne ruchy przy odbieraniu prezentów.
Po głębokim rozważeniu ludzkiej psychiki zalecamy, żeby zwierzęta zimnokrwiste (duże owady, żaby, jaszczurki, węże z ogrodu i sporadycznie dżdżownice) były wręczane w stanie martwym, natomiast ciepłokrwiste (ptaki, gryzonie, Pomeranian sąsiada) lepiej przynosić w stanie żywym. Kiedy się widzi wyraz twarzy człowieka, wiadomo że było warto.

5. Jak długo należy utrzymywać człowieka?
Masz zobowiązania tylko na jedno ze swoich żyć. Pozostałe osiem należy do ciebie. Zalecamy przeplatanie, chociaż właściwie większość ludzi (przynajmniej tych, z którymi warto mieszkać) jest taka sama. Ale czego innego można oczekiwać? W końcu to tylko ludzie. Tylko przeciwstawne kciuki pozwoliły im zajść tak daleko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Minojami
Posty: 3763
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 14:17 pm
Lokalizacja: Worms
Kontakt:

Post autor: Minojami » pn gru 29, 2008 23:57 pm

:lol: nie znalam tego i umarlam wlasnie ze smiechu.
Obrazek

Awatar użytkownika
maja
Posty: 3812
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 7:23 am
Lokalizacja: gdynia

Post autor: maja » wt gru 30, 2008 18:28 pm

:lol:
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Z przymróżeniem oka”