OSTRZEZENIE dla hodowcow !!!

Przestrzegamy przed groźnymi dla naszych kociastych konsekwencjami zdrowotnymi ...

Moderatorzy: Meri, Teba

Awatar użytkownika
Gocha1p

Post autor: Gocha1p » pn mar 11, 2013 9:44 am

dla mnie dobijające jest najbardziej to zdjęcie z mamą i kociakami co nawet kawałek tektury nie mają podłożone tylko tak karmi na tych kratach :cry: :cry: :cry:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » pn mar 11, 2013 10:12 am

Hej, ja tak o ich kulturze pisze, ale nie myślcie, że ja pochwalam, że tak się tak zwierzęta traktuje, przyjmuje to do wiadomości, zdaje sobie sprawę, że nie zmienię tego i to tyle. Może nieudolnie ale staram się podkreślić, że cokolwiek gościu by nam nie powiedział jak będzie chciał kota kupić, to i tak nie zmieni swojej hodowli, bo tam tak jest. I albo się zwierzęta szanuje albo nie i nie można się tego nauczyć. Gościu wciska kit, że tak miał hodowle 7 lat temu bo nie wiedział jak się koty trzyma a teraz już wie i mają dobrze. Jednego się teraz nauczyłam i dzięki wielkie-do Azji kota bym nie sprzedała, bo mamy inne poczucie normalności. I dobrze jest jak hodowcy będą sobie takie informacje przekazywać. I o tych kocurach w piwnicy też bym chciała wiedzieć, bo mam bzika na tle swoich kotów i już

Awatar użytkownika
shedoro
Kontakt:

Post autor: shedoro » pn mar 11, 2013 10:45 am

Mysle ze nasze traktowanie np. krow jako zwierzeta ubojne...mogloby napotkac w innych kuturach na obrzydzenie i pogarde.
Nie nam oceniac ktora kultura jest lepsza, kto jakie zwierzeta szanuje i w jaki sposob.
Wazne jest aby ludzie mieli swiadomosc tych roznic kulturowych decydujac sie lub nie na oddanie kota to Azji.
W mniemaniu tej jednej hodowli jako przykladu...oni naprawde nie robia krzywdy swoim kotom. I wrecz smiem uwazac ze kociaki tam urodzone, nie sa biedne pokrzywdzone itd....bo one nie znaja innego zycia poprostu.
Problem jedynie w tym ze w wiekszosci europejskich hodowli, kociaki sa traktowane inaczej....maja czesto do dyspozycji caly dom, lozka domownikow, wchodza nam na glowe :D i oddanie takiego rozpuszczonego kociego dziecka do hodowli klatkowej...to dla niego ogromna krzywda.
Nie potepiajmy wiec tych hodowcow jako ludzi, tylko miejmy swiadomosc na czym polegaja te roznice.
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.

Awatar użytkownika
Gocha1p

Post autor: Gocha1p » pn mar 11, 2013 11:00 am

ja uważam, że wszystko zależy od naszej moralności. Ja nie sprzedam za żadne pieniądze bo dla mnie to barbarzyństwo tak trzymać koty, tym bardziej znając tam warunki panujące .. ale już inny hodowca sprzeda... i to jest ta różnica :evil:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Agłaja
Kontakt:

Post autor: Agłaja » pn mar 11, 2013 16:30 pm

dokladnie, az mi sie slabo robi jak o tym czytam...
Hodowla kotów MAINE COON Cień Pantery*PL

Obrazek

www.coon.bloog.pl

Awatar użytkownika
A_Kostyra
Kontakt:

Post autor: A_Kostyra » pn mar 11, 2013 16:48 pm

Gocha1p pisze:ja uważam, że wszystko zależy od naszej moralności. Ja nie sprzedam za żadne pieniądze bo dla mnie to barbarzyństwo tak trzymać koty, tym bardziej znając tam warunki panujące .. ale już inny hodowca sprzeda... i to jest ta różnica :evil:
a dla mnie to nie jest jednoznaczne............jak już pisałam w Polsce też są hodowle, które na 50 trzymają 10 kotów i kocięta
Obrazek
psedo rasowy + mandat = rodowodowy
900 zł + 500 zł = 1400zł

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » pn mar 11, 2013 16:52 pm

No dokładnie u nas w Polsce też różnie się koty traktuje, a niestety mało się o tym mówi...

Najgorzej to chyba mają kocury... byleby pokryć, a reszta niech siedzi w jednym pomieszczeniu, bo znaczy! Tragedia po prostu, czasami rozumiem hodowców, którzy nie chcą sprzedawać kotów do hodowli, a tylko na kolanko.
Obrazek

Awatar użytkownika
A_Kostyra
Kontakt:

Post autor: A_Kostyra » pn mar 11, 2013 17:16 pm

Albo 4 kotki na głowie w jednym pokoju 12m2 przez 24 h, to dopiero musi być stresujące.
Obrazek
psedo rasowy + mandat = rodowodowy
900 zł + 500 zł = 1400zł

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pn mar 11, 2013 17:30 pm

A_Kostyra pisze:Albo 4 kotki na głowie w jednym pokoju 12m2 przez 24 h, to dopiero musi być stresujące.
dokładnie; co sprytniejszy przepiszą kilka kotów na kogoś a w rzeczywistości jeden łazi po drugim
Obrazek

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » pn mar 11, 2013 18:56 pm

ale w łóżeczku z człowiekiem śpią a nie na wybiegach wolierach :wink:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » pn mar 11, 2013 19:01 pm

maja pisze:ale w łóżeczku z człowiekiem śpią a nie na wybiegach wolierach :wink:
Kocur w łazience jedynie może panią pod prysznicem oglądac niestety :P

No niemniej jednak przeraża,że w Azji pewnie to jest stosowane w każdej hodowli, a u nas zamykanie kotów może nie jest tak powszechne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gocha1p

Post autor: Gocha1p » pn mar 11, 2013 19:06 pm

nie no, nie porównujmy nawet jakiegokolwiek mieszkania do zamykania w klatce i to jakiej... :!: :!: :!: :!:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Mesonauta

Post autor: Mesonauta » pn mar 11, 2013 20:45 pm

Szczerze dla mnie nie jest do przyjęcia trzymanie kotów w klatce-przecież to nie świnki morskie :?
Moja mała lata po całym mieszkaniu i szczerze wydaje mi się że dla niej te 40m2 to za mało jest :shock: fakt mam bzika na jej punkcie i wszystko dla mojej kici przeznaczam i nie wyobrażam sobie by jej np maluchy mieszkały za kratami :(
Ale pewnie co kraj to obyczaj i u Nich jest taka praktyka "normalna" :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mihaskaso

Post autor: mihaskaso » pn mar 11, 2013 21:52 pm

Ostatnio dostałam propozycje od jednej z wymienianych wyżej Hodowli o kupno jednego z moich kotów....za 6 tys euro! Strasznie im zależy aby mieć nasze europejskie koty.....od razu się nie zgodzilam,ale hodowca napisał,że odezwie się jak będzie jego wymarzony miot......a więc czekam......nie pisał o jaki miot mu chodzi......
Ostatnio zmieniony pn mar 11, 2013 22:15 pm przez mihaskaso, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mihaskaso

Post autor: mihaskaso » pn mar 11, 2013 21:58 pm

Dobrze że ostrzegacie!
Ostatnio zmieniony wt mar 12, 2013 7:10 am przez mihaskaso, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „UWAŻAJ !”