OSTRZEZENIE dla hodowcow !!!

Przestrzegamy przed groźnymi dla naszych kociastych konsekwencjami zdrowotnymi ...

Moderatorzy: Meri, Teba

Awatar użytkownika
Basia z Narnii
Kontakt:

Post autor: Basia z Narnii » ndz mar 10, 2013 18:24 pm

:(
Obrazek

Awatar użytkownika
Minojami
Kontakt:

Post autor: Minojami » ndz mar 10, 2013 18:54 pm

Ta niebieska byla u sylwi....
Obrazek

Awatar użytkownika
Gocha1p

Post autor: Gocha1p » ndz mar 10, 2013 21:34 pm

ja pierdziele :shock: :cry: :cry: :cry: pewnie kotka się u niej najpierw wysłużyła a potem na stare lata wysłała do takiej umieralni PORAŻKA ........ :cry: I to TAKA hodowla.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » pn mar 11, 2013 7:45 am

no Versus tez im sprzedał koty
sa raczej wymagający
więc nie wiem
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Minojami
Kontakt:

Post autor: Minojami » pn mar 11, 2013 8:15 am

maja pisze:no Versus tez im sprzedał koty
sa raczej wymagający
więc nie wiem
ty sobie zartujesz, prawda? te zdjecia chyba mowia same za siebie jak tam koty sa trzymane...
Obrazek

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » pn mar 11, 2013 8:21 am

Bo ta hodowla to nie jest umieralnia, to wręcz wzorcowa hodowla na ichnie normy, koty żyją w czystych klatkach, są oporządzone, mają jeść, pić, kuwete. Są wystawiane na wystawach, zdobywają coś i prawie jest ok.Tyle, że to klatki i pytanie czy ktoś chce tam sprzedać kota, czy nie. Jeżeli nasz hodowca uzna , że jest ok to sprzedaje normalnie jak każdemu, jego nazwisko idzie w świat, kasa się kręci, a przecież też o to chodzi, bo nie udawajmy, że koty za darmo oddajemy do hodowli. A jak ktoś ma inne normy dla kotów iu traktuje, je jak członków rodziny, to za żadne skarby świata nie odda i już. W każdym bądź razie moja koleżanka nie sprzedała tam kociaka, pognała żółtego, który się burzył, że on nie wie o co jej chodzi, bo koty są w dobrych warunkach, w domu i on ma wzorcową renomowaną hodowlę. I ma tyle, że na ich normy, musimy przecież wziąć pod uwagę, że to jednak inna kultura, inne podejście do danego gatunku zwierzęcia.
W Indiach krowa jest święta, my wciągamy wołowinke i chwalimy, ze zdrowa, Chińczycy wcinają psine, gdzieś tam je się mózgi małpek. Kwestia kultury, a my mamy rozumek i wole żeby zdecydować czy sprzeadać tam kota czy nie

Awatar użytkownika
Minojami
Kontakt:

Post autor: Minojami » pn mar 11, 2013 8:24 am

nie krytykuje i osadzam ich kultury....absolutnie nie. wstawiaja teraz mnostwo fot gdzie koty po domu chodza, lozku itd... te koty wygladaja na przerazone wg mnie. ale ja juz moze uprzedzona jeste. ani jednej zabawki ani drapaka nie widzialam nigdzie.
mysle ze pol biedy jak sie TAM kot TAK urodzi...chociaz tez mi ich szkoda ale ten kot nei zna ze moze byc inaczej. ale nie wyobrazam sobie mojego wypieszczonego kociaka czy tez o zgrozo DOROSLEGO kota ktory zna "wolnosc" bo lazi gdzie chce tam sprzedac.

ale jak wiadomo kasa nie smierdzi a oni placa bardzo dobrze.
Obrazek

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » pn mar 11, 2013 8:50 am

Minojami pisze:
maja pisze:no Versus tez im sprzedał koty
sa raczej wymagający
więc nie wiem
ty sobie zartujesz, prawda? te zdjecia chyba mowia same za siebie jak tam koty sa trzymane...
ja nie mówią o warunkach
to nie podlega dyskusji
:evil:

mowie o hodowlach które mi by nie sprzedały,mimo to spzredały tam
chyba ż epare lat wstecz było tam inaczej :idea:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » pn mar 11, 2013 8:50 am

Wcale nie jesteś uprzedzona, też miałam takie wrażenie, że te koty na fotkach co niby tak luzem żyją w domu to jakieś takie wypłoszone i nadmiernie zaciekawione, jakby biegiem latały po chacie i wszystko szybko sprawdzały, bo nowe. Typowo zrobione pod Europe. Ich kultura ich sprawa, ale od naszych kotów niech spadają, bo jak taki rozpuszczony kot od nas ma się przestawić na klateczke, nawet niby luksusową. To tak jakbyśmy koty trzymali w szafkach kuchennych-wielkość podobna. A chcą koty nie malutkie tylko odchowane, które już zaznały w pełni wolność. Nie wyobrażam sobie swoich rozpuszczonych kotów w klatce, im nawet zamknięte drzwi na schody przeszkadzają, bo za drzwiami jest więcej. Stół w salonie służy jak wiadomo do spania, do tego stopnia, że jak w sobote miałam gości to było kocie oburzenie, że na stole nie ma kocyka i legowiska tylko obrus i talerze.. Dla nas tak jest normalnie :wink:

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » pn mar 11, 2013 8:54 am

on ma wzorcową renomowaną hodowlę. I ma tyle, że na ich normy, musimy przecież wziąć pod uwagę, że to jednak inna kultura, inne podejście do danego gatunku zwierzęcia.

taki kraj klimat,takie warunki,domy,woliery
tak sie tam mieszka i trzyma zwierzęta
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » pn mar 11, 2013 8:54 am

A płacą w Polsce tak sobie, po wielkich targach 1250, to raczej nie jest taki szał, zwłaszcza, że my kupujemy koty nieco drożej poza Polską a i w Polsce już są takie ceny i wyższe i to w euro

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » pn mar 11, 2013 8:55 am

dokładnie
dla kociat naszych to byłby szok,nagle siatkiiiii :evil:

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » pn mar 11, 2013 8:56 am

anemar pisze:A płacą w Polsce tak sobie, po wielkich targach 1250, to raczej nie jest taki szał, zwłaszcza, że my kupujemy koty nieco drożej poza Polską a i w Polsce już są takie ceny i wyższe i to w euro
no to czekam aż ktos i ode mnie z polski kupi w euro :oops:
szczęściarze
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Minojami
Kontakt:

Post autor: Minojami » pn mar 11, 2013 9:04 am

maja , sorry, zle zrozumialam.

i jak mowie nie krytykuje ich kraju kultury itd.

jak widze moje malolaty.... rozbrykane na calego, w wieku niecalych 6 tyg juz kojec zlozylam bo im za malo miejsca bylo a tak do klatki? :-(

albo ktoras z moich "zuzytych" doroslych kotek do azji sprzedac???? nieee, sorry. NIGDY w zyciu.
chociaz sa i zwolennicy azjatow a jak :evil:
Obrazek

Awatar użytkownika
A_Kostyra
Kontakt:

Post autor: A_Kostyra » pn mar 11, 2013 9:42 am

A co dzieje się u nas na podwórku ?

Piękny kocur w piwnicy na gazetach....... większość z was dostała tego maila

Kocur kulawy trzymany w szafie - to jeszcze przed moją erą było......... ale było i mówiono o tym otwarcie i nikt nic z tym nie robił

Albo przkocenie w mieszkaniach.............co coraz częściej się zdarza
Obrazek
psedo rasowy + mandat = rodowodowy
900 zł + 500 zł = 1400zł

ODPOWIEDZ

Wróć do „UWAŻAJ !”