Uwaga na karmy i melaminę !!!

Przestrzegamy przed groźnymi dla naszych kociastych konsekwencjami zdrowotnymi ...

Moderatorzy: Meri, Teba

Awatar użytkownika
Kocurowa
Moderator
Posty: 2001
Rejestracja: pt cze 22, 2007 15:45 pm
Kontakt:

Uwaga na karmy i melaminę !!!

Post autor: Kocurowa » pt sty 23, 2009 20:08 pm

Ten problem był już częściowo poruszony w związku z wycofywaniem partii karm Nutro, ale jak się okazało, nie tylko tej karmy dotyczy….

Właśnie znalazłam listopadową gazetę kocią i dopiero teraz to przeczytałam, więc przytaczam:

Śmiertelne żniwo melaminy !

Ponad 4 tysiące zwierząt w Stanach Zjednoczonych nie żyje!!!

Niedawno świat obiegła informacja o skażeniu mleka w proszku melaminą. Władze Chin poinformowały, że zmarło czworo noworodków, a ponad 50 tysięcy dzieci zachorowało. Codziennie dowiadujemy się o nowych przypadkach wystąpienia tej substancji w produktach spożywczych na całym świecie i choć Unia Europejska wprowadziła zakaz importu produktów z Chin, we Włoszech wykryto ślady trucizny w karmie dla psów i kotów.

Melamina zawyża zawartość białka, po dodaniu do związku jego miara oznaczona laboratoryjnie się zmienia. Dodając tę substancję zwiększamy ilość azotu, co powoduje pozorne podniesienie ilości białka. Dlatego dziś największym problemem są nieuczciwi producenci, którzy celowo i nielegalnie, chcąc ‘ulepszyć’ własne produkty, dodają do nich ów szkodliwy związek.
2200 psów i 2000 kotów nie żyje – W stanach Zjednoczonych o tym problemie wiadomo już od około 2 lat, a 19 października 2008 roku włoski dziennik poinformował, iż ślady melaminy znalazły się także tam w puszkach z karmą dla psów i kotów.
SCF – Naukowy Komitet do spraw Żywności podkreśla, że melamina jest groźna tylko wówczas, gdy jej ilości przekroczą ustalone normy. Określono dopuszczalne dzienne pobranie na poziomie 0,5 mg/kg masy ciała, zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Co się stanie jeśli przekroczymy dopuszczalną dawkę ? Jak wynika z badań amerykańskiej agencji rządowej FDA, podanie dawki 25-50 g melaniny na sztukę doprowadziło do śmierci psów i kotów po 7 i 9 dniach. Z kolei 10 g związku spowodowało śmierć owiec w ciągu 31 dni.
Faktem jest, że melaminę dodawano do produktów spożywczych jak i do składników pasz, z których produkowano karmę dla zwierząt. Światowe organizacje i rządy państw podkreślają, że związek ten nie pojawił się nagle, jest znany od dawna. Kłopot powstaje tylko po umyślnym jego dodaniu, dlatego bądźmy czujni, rozważni i nie kupujmy produktów z nieznanych źródeł.
umaszczenia MCO - www.mco.zafriko.pl
malowane jaja ;) www.malowane.zafriko.pl

Awatar użytkownika
Minojami
Posty: 3763
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 14:17 pm
Lokalizacja: Worms
Kontakt:

Post autor: Minojami » pt sty 23, 2009 20:23 pm

wczoraj podawali w wiadomosciach u nas ze..300 000 (!!!) dzieci jest chorych, niewadolonosc nerek miedzy innymi. Wladze Chin WIEDZIALY juz przed olimpiada, ale ZATUSZOWALY wszystko :evil:
W Nutro bylo tylko w mokrym, nie w suchym...Karmilam saszetkami :roll: jak na razie wszyscy sa ok..
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurowa
Moderator
Posty: 2001
Rejestracja: pt cze 22, 2007 15:45 pm
Kontakt:

Post autor: Kocurowa » pt sty 23, 2009 20:49 pm

w stanach jak widać też ok kilku lat było wiadomo... ależ szybko takie wieści do nas dochodzą.... kilka lat.... masakra...
umaszczenia MCO - www.mco.zafriko.pl
malowane jaja ;) www.malowane.zafriko.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „UWAŻAJ !”