Rude dziewczynki z Petiqette*PL

Tylko z rodowodami

Moderatorzy: Świtezianka, Meri

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » wt lip 30, 2013 10:38 am

Tak niestety tak jest, wystawy to taki dodatek, fajna nauka, miłe spędzanie czasu, ale i tak oceny często są nierzetelne niestety... Często się radzi, ze za nim kupi się kota hodowlanego to dobrze jest pojeździć z kastratem na wystawy, przebywać w środowisku i najpierw nauczyć się wzorca, wiedzieć co się podoba, a dopiero potem brac się za hodowle.
Obrazek

Awatar użytkownika
CatDog

Post autor: CatDog » wt lip 30, 2013 11:32 am

Dokładnie tak robiłam. Wprawdzie nie wystawiałam swojej kastratki bo miała kilka wad ale bywałam na wystawach w W-wie, łodzi, Piasecznie ogólnie raczej w mazowieckim. Obserwowałam koty i oceny i ja głupia blondynka sugerowałam się ocenami sędziów a nie własnym osądem.
Najbardziej podobają mi się koty " w starym typie". Istnieje czy nie pomińmy ale wiecie o co chodzi. Nic z przesadą.

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » wt lip 30, 2013 13:04 pm

No tak to jest, ja ostatnio na wystawie usłyszałam, że mój Haru ma za nisko osadzone ucho, jakby miał wyżej to bym palca nie wsadziła pomiędzy. :lol: :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » wt lip 30, 2013 13:19 pm

Agłaja pisze:uszy ma ok, broda slaba.
co do ocen na wystawach, slabszy kot tez spokojnie moze dostac EX1 , zalezy od konkurencji i od sedziego, nawet moze slaby kot zostac Championem :) bo nie bylo konkurencji.wazniejsze sa NOM i Biv.
akurat na tym zdjęciu w koszyku to broda nie jest zła
profil słaby ale i tak lepszy niz na stronie gdzie go znalazłam w necie na zdjeciu nr 3
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
CatDog

Post autor: CatDog » wt lip 30, 2013 13:20 pm

Klękajcie narody :o
Każdy wuj na swój strój.
Pozostaje mi uśredniać czy może upierać się, że to co mi się podoba to jest doskonałe i żyć w samozadowoleniu ?.

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » wt lip 30, 2013 13:38 pm

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ja lubie akurat takie profile
ale z tym że płaskie glace mam

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » wt lip 30, 2013 13:49 pm

Sama musisz się uczyć, uczyć, uczyć i jeszcze raz uczyć, tak żebyś u malutkiego kociaka widziała to co masz widzieć i wiedziała do czego dążysz, to wymaga niestety wielu lat.
Obrazek

lzap

Post autor: lzap » wt lip 30, 2013 14:18 pm

A ja wtrącę trzy grosze: Meri ma super oko do maluchów :)

Awatar użytkownika
Minojami
Kontakt:

Post autor: Minojami » wt lip 30, 2013 14:22 pm

tu (niestety po niemiecku ale sa obrazki ;-) sa przyklady bledow w kocie, za co sa punkty zabierane i jak powinno byc... profil nie powinien byc jak krzeselko, tylko miec "szwung" diabli wiedza jak po Polsku :lol:
http://www.calitanmc.com/mcgermantica.pdf
Obrazek

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » wt lip 30, 2013 14:23 pm

Minojami pisze:tu (niestety po niemiecku ale sa obrazki ;-) sa przyklady bledow w kocie, za co sa punkty zabierane i jak powinno byc... profil nie powinien byc jak krzeselko, tylko miec "szwung" diabli wiedza jak po Polsku :lol:
http://www.calitanmc.com/mcgermantica.pdf
To też chyba zależy od gustu, bo ja np nie lubie jak nos idzie w "górę" wolę jak kończy się w "dół", aczkolwiek masz pokazane jak to ma mniej więcej wyglądać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Minojami
Kontakt:

Post autor: Minojami » wt lip 30, 2013 14:26 pm

i np jak cos takiego widze...sorry...co to ma byc?????? Maine Coon????

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

slabo mi sie robi ze tylu hodowca sie cos takiego podoba.

ja tez lubie extreme rzeczy, kocham wielkie brody... ucho duze, czemu nie ale PROPORCJONALNE
Obrazek

Awatar użytkownika
Minojami
Kontakt:

Post autor: Minojami » wt lip 30, 2013 14:28 pm

mi tez sie nie kazdy z tych "perfekcyjnych" podoba, osobiscie nie lubie harmonijnych kotow... ale tez nie u kazdego kota.....wsatwialam to by pokazac kierunek...standard i jak odbiegamy od neigo... ;-) jedni mniej inni wiecej
Obrazek

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » wt lip 30, 2013 14:31 pm

Też nie lubię zbyt ekstremalnych, lubię duże ucho, wysoko osadzone, ale bez przesady. Wszystko powinno być na miejscu, żeby kot się podobał, a nie takie popadanie w skrajności. Nie podobają mi się takie dziwolągi, ale też niezbyt lubię typowe miśki bez wyrazu ;).
Obrazek

Awatar użytkownika
CatDog

Post autor: CatDog » wt lip 30, 2013 14:34 pm

maja pisze:
Agłaja pisze:uszy ma ok, broda slaba.
co do ocen na wystawach, slabszy kot tez spokojnie moze dostac EX1 , zalezy od konkurencji i od sedziego, nawet moze slaby kot zostac Championem :) bo nie bylo konkurencji.wazniejsze sa NOM i Biv.
akurat na tym zdjęciu w koszyku to broda nie jest zła
profil słaby ale i tak lepszy niz na stronie gdzie go znalazłam w necie na zdjeciu nr 3

Ano właśnie. Na wystawie Ci prawdy nie powiedzą, zdjęcia też nie bo kot ten sam a niby nie ten sam.

Awatar użytkownika
CatDog

Post autor: CatDog » wt lip 30, 2013 14:39 pm

Minojami pisze:i np jak cos takiego widze...sorry...co to ma byc?????? Maine Coon????

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

slabo mi sie robi ze tylu hodowca sie cos takiego podoba.

ja tez lubie extreme rzeczy, kocham wielkie brody... ucho duze, czemu nie ale PROPORCJONALNE
Właśnie to mam na myśli. To nie jest Maine coon - dla mnie to jakaś nowa rasa i powinna trafić do nowicjatu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupię, sprzedam mainkuna”