Masz kota? Uważaj za kółkiem!

Moderatorzy: Meri, Teba

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Masz kota? Uważaj za kółkiem!

Post autor: sunshain » wt cze 09, 2009 7:48 am

Toksoplazmoza, choroba pasożytnicza, którą najłatwiej można się zarazić od kota, może mieć poważny wpływ na naszą zdolność bezpiecznego prowadzenia samochodu

Tak twierdzą uczeni z Uniwersytetu Karola w Pradze.

Okazuje się, że osoby będące nosicielami pasożyta toksoplazmozy mają nieco zwolniony czas reakcji i w związku z tym istnieje większe prawdopodobieństwo spowodowania wypadku drogowego.

Do tej pory uważano, że toksoplazmoza jest niebezpieczna jedynie dla kobiet w ciąży, bowiem powoduje poważne i często śmiertelne uszkodzenie płodu.

Teraz okazuje się, że dorośli też mogą odczuwać groźne skutki zarażenia pasożytem. Półtoraroczne badania blisko 4 tysięcy kierowców wykazały, że osoby o krwi typu Rh-, zarażone pasożytem toksoplazmozy 2,5-raza częściej niż inni ulegają wypadkom drogowym.

Być może warto rozważyć wprowadzenie testów i ewentualnej terapii antybiotykowej. By jeździło się bezpieczniej...

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... 320029,415

-------------------------------------

:? bez komentarza
Obrazek

Awatar użytkownika
iza cylwik
Kontakt:

Post autor: iza cylwik » wt cze 09, 2009 8:09 am

Całe życie mam koty i nigdy ani ja ani moje dziecko nie mieliśmy toksoplazmozy, za to moja przyjaciółka nie mając nigdy z kotami do czynienia ma toksoplazmozę od wielu lat. Druga ciąża uaktywniła ją ponownie. Dodam że jest miłośniczka jedzenia surowego mięsa.
Także miłośnicy kotów do autobusów :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » wt cze 09, 2009 20:55 pm

A najlepiej wsadźmy się w sterylny kokon i unikajmy wszystkiego :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Publikacje, czasopisma, książki o hodowli kotów i nie tylko”