Trochę cytatów

jednym słowem radosna twórczość

Moderatorzy: Meri, Teba

Tomko

Post autor: Tomko » śr sty 24, 2007 11:49 am

Rąsie raczej w rozmiarze "normal" - ale bibliotekarz tez od takich zaczynał :mrgreen:
Pratchett jest niesamowity :D .

VELVET
Moderator
Kontakt:

Post autor: VELVET » wt gru 23, 2008 13:13 pm

"Obrazić kota jest bardzo łatwo,ale wierzcie mi,żaden to honor.Żaden!"

nie pamiętam czyj to..... :oops:

Tomko

Post autor: Tomko » pn gru 29, 2008 12:54 pm

Tia, a ile się potem trzeba naprosić żeby futrzak dał się przeprosić :lol:

Awatar użytkownika
Minojami
Kontakt:

Post autor: Minojami » pn gru 29, 2008 19:25 pm

qrcze, forum odzywa, naprawde!!!! Witaj Tomko!!!!!!!!!!!! :D
Obrazek

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pn gru 29, 2008 22:08 pm

Im kota bardziej głaszczesz, tym bardziej ogon wznosi!
Pietro Aretino

Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał, i kota, który będzie go ignorował.
Bruce Derek

Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
Victor Marie Hugo

Kot nie porzuca łapania myszy mimo wynalezienia łapek.
Karol Irzykowski

Ala ma kota, ale kot ma dość Ali.
H Jagodziński

Miauczy kotek: miau! - Coś ty kotku miał?
Julian Tuwim

U niektórych samoanaliza staje się po prostu tylko samolizą - samolizaniem się wdzięcznego kotka.
Stanisław Ignacy Witkiewicz

Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu.
Ernest Hemingway

Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
Obrazek

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pn gru 29, 2008 22:33 pm

Michaił Bułhakow — Mistrz i Małgorzata » Behemot (Część druga: 24. Wydobycie mistrza)
Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

Władysław Grzeszczyk — Parada paradoksów
Gdy kot bawi się myszą, o psie nie pamięta.

Michaił Bułhakow — Mistrz i Małgorzata » Behemot (Część druga: 22. Przy świecach)
Spodnie nie dotyczą kota, messer.

Marie von Ebner-Eschenbach — Aforyzmy Eschenbach
Koty nie uznają za elokwentnego nikogo, kto nie potrafi miauczeć.

Władysław Grzeszczyk — Parada paradoksów
Kiedy tańczy kot z myszą - muzyki nie trzeba.

Karol Darwin
Matematyk to ślepiec w ciemnym pokoju szukający czarnego kota, którego tam w ogóle nie ma.
Zobacz też: matematyka, ślepota.

Albert Einstein
Nie można oduczyć kota łowienia ptaków.

Jan Sebastian Bach
Na myszy zawsze łasy kot.
Obrazek

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pn gru 29, 2008 22:36 pm

Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
Albert Schweitzer

Czas spędzony z kotami nigdy nie jest czasem straconym.
Colette

Kot ma zbyt wielką duszę, by nie mieć serca.
Ernest Menaul

Nie istnieją koty zwyczajne.
Colette

Prawo Garfielda: koty instynktownie wyczuwają dokładny moment przebudzenia właściciela... i dlatego budzą go dziesięć minut wcześniej.
Jim Davis

Problem z kotami polega na tym, że mają ten sam wyraz pyszczka, kiedy widzą ćmę latającą wokół lampy i mordercę z siekierą.
Paula Poundstone

Koty wyczuwają, że nie lubisz śladów ich łap na maśle, ale będą wchodziły na nie za każdym razem, kiedy nikt nie patrzy.
Kathy Young

Każdy z właścicieli wie, że nie posiada kota na własność.
Ellen Perry Berkeley

Kot działa według zasady: proś, a może Ci dam.
Joseph Wood Krutch

Jaka jest podstawowa różnica między psem a kotem? Pies rozumuje tak: "Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, muszą być bogami". Kot zaś tak: "Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, więc jestem bogiem".
Autor anonimowy

Mądry kot je ser i wydycha jego zapach do mysiej dziury, na przynętę.
W. C. Fields

Rozbawiony kociak, podskakujący zabawnie niczym mały tygrys, jest nieskończenie bardziej interesujący niż połowa ludzi, z którymi musisz przebywać na tym świecie.
Lady Sydney Morgan

Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
Autor anonimowy

Kot wie, że to Ty jesteś kluczem do jego szczęścia, a Ty sądzisz, że to on jest kluczem do Twojego.
Autor anonimowy
Obrazek

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pn gru 29, 2008 22:41 pm

" ...zwierzę o wyglądzie rzezimieszka (cóż na to poradzić, że koty zawsze tak wyglądają? Nie bierze się to bynajmniej stąd, że są fałszywe, lecz stąd, że obawiają się, by ktoś potężniejszy od nich - pies albo człowiek - nie uczynił im krzywdy. Skrzywdzić kota jest bardzo łatwo, ale wierzcie mi, żaden to honor, żaden!)..."
Michał Bułhakow

"Najmarniejszy kot jest arcydziełem. "
Leonardo da Vinci

"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

"Czym właściwie jest kot? Korektą dzieła stworzenia. Gdy Pan Bóg stworzył mysz, powiedział sobie: << O, chyba się zagalopowałem! >> Tak więc kot jest w pewnym sensie poprawką błędnej myszy. Kot i mysz stanowią dowód na to, że obcujemy dziś z dziełem stworzenia w wydaniu przejrzanym i poprawionym."
Wiktor Hugo

"Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy."
Colette

"Gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem, człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło."
Mark Twain

"Kot, w ujęciu współczesnym, wzbogaca wielki czy też mały ludzki świat o nowy wymiar, a wyrażając to w sposób możliwie najgłupszy, ale modny: kot otwiera nam oczy na kocie rozumienie świata."
Eugen Skasa - Weiss

"Nieprawda, że nie lubię domowników. Ja także potrafię kochać jak każde inne żywe stworzenie, ale nie bezkrytycznie. Kocham tylko tego, kto na to zasługuje. Uczuć swoich nie wyrażam w sposób głośny i teatralny. Kto nie rozumie cichego mruczenia, ten nie jest godny, by inteligentne, rozumne i obdarzone dobrym smakiem zwierzęta przywiązywały się do niego. Kto nie potrafi w milczeniu siedzieć długo w jednym miejscu, ten nie jest wart mojego towarzystwa. Kto zawsze potrzebuje brawurowych pokazów, kto nie zadowala się prostym pięknem naturalnych ruchów, ten nigdy nie może zdobyć sympatii kota. Kto żąda ciągle czegoś nowego, kto ugania się za zmiennością, za emocją, kto nie lubi spokoju, równowagi, stałości, komu wydaje się, że prawo egzystencji trzeba zawsze udokumentować czynami, kto nie widzi piękna w zadumie, ten nigdy nie będzie miał wiernego kota. Kto goni za pozornymi radościami życia do tego kot odwróci się plecami. Człowiek, którego kochają koty, nie może być człowiekiem bezwartościowym."
Gyorgy Balint

"Fiołki nie są skromne, gołebie niezbyt pokojowo nastawione, a koty rzadko wpadają na ten bardzo ludzki pomysł, by zachowywać się okrutnie czy fałszywie."
Eugen Skasa - Weiss

"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain

"Nie ma nic bardziej miękkiego, nic, co dawałoby skórze odczucie większej delikatności i niepowtarzalności, niż ciepłe i falujące kocie futro."
Guy de Maupassant

"Kot jest domowy na tyle, na ile mu to odpowiada."
Saki

"Naprawdę intymnych i intensywnych przeżyć dostarczy dopiero żywy kot albo kufel piwa prosto z beczki; ponadto tak jeden, jak i drugi na żywo jest milszy i bardziej godzien ciepłych uczuć niż nawet najpiękniejsze ich obrazy."
Eugen Skasa - Weiss

"Koty żyją w naszych domach, nie zatraciwszy swojej dzikości."
Elizabeth Marshall Thomas

"Karzeł, który siedzi w człowieku, potrafił sklecić róże bez zapachu i trzęsące się pinczery, ale musiał pogodzić się, z chłodną odmową, jaką dały mu koty i lilie."
Eugen Skasa - Weiss

"Któż to wie, czy kiedy baraszkuję ze swoją kotką, to naprawdę ja mam z tego uciechę, czy też to ona zabawia się moim kosztem?"
Michel de Montaigne

"Tu i ówdzie trochę polatującej sierści uświadamia, że koty nie są odpowiednim towarzystwem dla alergikow. Ale dotyczy to również truskawek i pierwiosnków."
Eugen Skasa - Weiss

"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."
Théophile Gautier

"Nie ma nadziei na przyszłość - oświadczył Śmierć.
- Więc co nas tam czeka?
Ja
- Ale poza tobą? - Śmierć spojrzał na niego ze zdziwieniem.
Słucham?
Sztorm nad nimi osiągnął szczyt. Jakaś mewa przeleciała obok nich, tyłem.
- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dlaczego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."
Terry Pratchett

"Szczytem szczęścia dla kota jest uwaga, rozmowa, pieszczoty i miłość ze strony człowieka; a dla ludzi nic nie może być pochlebniejszego niż przywiązanie istoty tak dalece niezależnej."
Eugen Skasa - Weiss

"Człowiek jest cywilizowany na tyle , na ile potrafi zrozumieć kota."
Jean Cocteau
Obrazek

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pn gru 29, 2008 22:46 pm

Wśród wszystkich boskich stworzeń jest tylko jedno, które nigdy nie da się spętać i zniewolić. Tym stworzeniem jest kot. Gdyby dało się człowieka skrzyżować z kotem, człowiek by na tym zyskał, ale kot - stracił.
Mark Twain

Filozofię uprawiać - to tak jakbyś w ciemnym pokoju usiłował złapać czarnego kota, którego w ogóle nie ma. Oddać się teologii - to tak jakbyś w ciemnym pokoju usiłował złapać czarnego kota, którego nie ma i wołał przy tym: "mam go ".
Pablo Cruz
Obrazek

Tomko

Post autor: Tomko » wt gru 30, 2008 12:29 pm

Minojami pisze:qrcze, forum odzywa, naprawde!!!! Witaj Tomko!!!!!!!!!!!! :D
WITAJ MINOJAMI :sunny: Jak miło że mnie jeszcze pamiętasz :wave: :toothy4: . Wszystkim forumowiczom , zwłaszcza tym których nr telefonów wcięło mnie z wymianą karty sim :oops: - Nowego Roku lepszego niż mijający życzy Tomko :occasion1: :occasion7:
PS. Przepraszam za OFFTop - już będę grzeczny :toothy3:

Awatar użytkownika
Kropka2310

Post autor: Kropka2310 » wt gru 30, 2008 21:04 pm

To i ja się dorzucę:

"Kobiety i koty zawsze robią to, co chcą, więc mężczyźni i psy powinni się z tym pogodzić"

Niestety nie wiem, czyje to, ale mąąądre :toothy4:
Jestem nowa, ale się dorzucę: Szczęśliwego Nowego Roku dla nas i naszych kotów :flower:

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » wt gru 30, 2008 21:10 pm

Kropka2310 To i ja się dorzucę:

"Kobiety i koty zawsze robią to, co chcą, więc mężczyźni i psy powinni się z tym pogodzić"

nie ważne czyje ale jakie prawdziwe :D
Obrazek

Awatar użytkownika
ewry
Kontakt:

Post autor: ewry » śr gru 31, 2008 9:50 am

A piętacie Kota- Dziwaka z Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carolla?? Kota który potarfił znikac pozostawiajac tylko usmiech??

"Widziałam już koty bez uśmiechu - pomyślała Alicja - ale uśmiech bez kota widzę po raz pierwszy w życiu"

"- Nie sądziłam, że koty-dziwaki tak się uśmiechają. Nie przypuszczałam, że koty w ogóle umieją się uśmiechać.
- Umieją doskonale - odparła Księżna. - I większość z nich uśmiecha się."

"&#8211; A skąd wiesz, że ty jesteś obłąkany?
&#8211; Po pierwsze &#8211; odpowiedział Kot &#8211; pies nie jest obłąkany. Zgadzasz się z tym?
&#8211; Chyba tak &#8211; odpowiedziała Alicja.
&#8211; No, więc widzisz &#8211; ciągnął Kot &#8211; że pies warczy, jak się rozgniewa, a kiedy jest zadowolony &#8211; macha ogonem. Otóż ja normalnie warczę, kiedy jestem zadowolony, a macham ogonem, jak się rozgniewam. I dlatego jestem wariat. "
emiko*pl

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pn sty 05, 2009 21:55 pm

Miłośników kotów zawsze łatwo poznać: Ich ubrania wyglądają zawsze na stare i znoszone, ich prześcieradła wyglądają jak wycieraczki a ich łazienka wygląda jak kolekcja kocich pomyłek.
Eric Gurney, "How to Live with a Calculating Cat"

Dom należy do kota. My tylko spłacamy pożyczkę.

Niektórzy mają koty, a mimo to prowadzą normalne życie.

Jeśli chcesz poznać charatker człowieka, dowiedz się co sądzi o nim jego kot.

Akwarium to po prostu interaktywna telewizja dla kotów.

Cywilizacja jest zdefinowana obecnością kotów.

Ciekawośc zabiła kota, ale satyfsakcja przywóciła go do zycia.

Kocie motto: Cokolwiek zrobiłeś złego, zawsze staraj się, żeby wyglądało tak, jakby to zrobił pies.

Psy uważają się za ludzi, koty uważaja sie za bogów.

Prawo kształtu: Kot przyjmuje kształt pojemnika, w jakim się znajduje.

Mój mąż powiedział, że albo on, albo kot. Tęsknię za nim czasami.

Psy mają włascicieli, koty mają obsługę.

Prawo kociej frustracji: Kiedy kot zaśnie na twoich kolanach i wygląda na bezbrzeżnie zadowolonego i szczęśliwego, wówczas pojawi się nagła potrzeba pójścia do toalety.

Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.
Oscar Wilde

Jeśli pies wskoczy Ci na kolana to robi to z miłości, jeśli zrobi to kot, to dlatego ze tam jest cieplej.
Alfred North Whitehead
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurowa
Moderator
Kontakt:

Post autor: Kocurowa » czw sty 22, 2009 23:02 pm

ktoś gdzieś napisał:

Koty wybrały udomowienie na własnych warunkach i w taki sam sposób wybrały nas na swoich towarzyszy...
Dopiero teraz zaczynamy w pełni rozumieć, jaki wspaniały prezent został nam dany.
umaszczenia MCO - www.mco.zafriko.pl
malowane jaja ;) www.malowane.zafriko.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Napisano o kotach: - cytaty, aforyzmy, wiersze i proza....”