Opinie o hodowlach

Moderatorzy: Meri, Kocurowa

Awatar użytkownika
Witek Nowak
Kontakt:

Opinie o hodowlach

Post autor: Witek Nowak » pt lut 26, 2010 21:21 pm

Być może włożę kij w mrowisko.... Natknąłem się na tego typu wątek na Miaukunowie i muszę stwierdzić, że w moim odczuciu został dyskretnie zamieciony pod dywan.
A tymczasem wielu potencjalnych nabywców MCO szuka na forach opinii o hodowlach. Ale czy taki wątek ma sens zważywszy na to, że adminami i moderatorami są właściciele hodowli? Czy tego typu wątek nie zostanie odebrany jako próba oczernienia?
Osobiście zetknąłem się z kilkunastoma hodowlami, których przedstawiciele (właściciele?) są zarejestrowani tu i na Miaukunowie.
Opinie mam baaaardzo różne.
Czy taki wątek ma sens i czy będzie bezstronny? Oto jest pytanie...
"Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka..."
Mocio *PL
[img:aaabcf4f69]https://lh4.googleusercontent.com/-Kqi8 ... ociopl.jpg[/img:aaabcf4f69]

Awatar użytkownika
iza cylwik
Kontakt:

Post autor: iza cylwik » pt lut 26, 2010 21:26 pm

Nie wierzę że ktoś uczciwie wypowie się. A jeśli nawet, to będzie to bardzo subiektywna ocena. Zresztą jak hodowca może wypowiedzieć się obiektywnie o innej hodowli?
Myślę że ten wątek nie ma szans na rozwój. A szkoda...

Awatar użytkownika
Witek Nowak
Kontakt:

Post autor: Witek Nowak » pt lut 26, 2010 21:32 pm

W zasadzie nie chodzi mi o opinie hodowców o hodowcach. Bardzie j mi chodzi o opinie ludzi, którzy chcieli nabyć lub nabyli MCO dla siebie ze znanej hodowli i jakie są ich wrażenia. Kontakt z hodowcą, wrażenia estetyczne z hodowli, wyjaśnianie potencjalnych problemów, zdrowie, żywienie, późniejszy kontakt, etc....
Sam o swoich doświadczeniach (od bardzo negatywnych do bardzo super pozytywnych) chyba bym mógł napisać artykuł do gazety....
Mocio *PL
[img:aaabcf4f69]https://lh4.googleusercontent.com/-Kqi8 ... ociopl.jpg[/img:aaabcf4f69]

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » pt lut 26, 2010 21:34 pm

myśle ze to bardziej na priv-ach niz na forum
choc tak jak ze wszystkim,jeden bedzie zadowolony..drugi juz nie
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Witek Nowak
Kontakt:

Post autor: Witek Nowak » pt lut 26, 2010 21:43 pm

Właśnie o to mi chodzi. "Bardziej na priva". A dlaczego? Jeżeli rzekomo bardzo solidna hodowla dba o linię genetyczną swoich kotów "na forum" a jednocześnie sprzedaje MCO na np. Allegro i różnica w kolankach a hodowlanych to tylko różnica w cenie jaką się uda wyciągnąć od potencjalnego nabywcy to chyba jest coś nie tak. Prawda?
Mocio *PL

focia

Post autor: focia » sob lut 27, 2010 19:23 pm

Nie udzielałam się dotychczas na forum, ale przyznaję że czerpię z niego gigantyczną wiedzę na temat pielęgnacji i opieki nad kotami półdługowłosymi.

Na temat hodowli MCO trudno mi się wypowiadać, bardziej NFO :) Sama takiego posiadam i ślepym trafem trafiłam na cudowną hodowlę, z hodowczynią mam stały kontakt i bardzo się lubimy, mogę na nią liczyć w każdej sytuacji :)

Jeśli chodzi o hodowle jako takie - myślę, że są różne. Z tego co widzę, na forum są raczej pasjonaci, prawdziwi wielbiciele rasy, którzy chcą dla swoich kotów jak najlepiej. I należy sobie życzyć aby takich było jak najwięcej :)

Sama miałam do czynienia tylko z jedną hodowlą MCO i mam w stosunku do niej mieszane uczucia...
1. Kociak wydawany przed 12 tygodniem, z jednym szczepieniem, bez chipa - Pani podobno musiała wyjechać, a osoba która opiekuje sie kotami nie bardzo daje sobie radę... Oczywiście umowa z datą "przyszłą".
2. Kota mogę wziąć od ręki, po rozmowie telefonicznej, bez jakiegokolwiek sprawdzenia
3. Na pytanie o klub - podobo z Olsztyna, w spisie hodowli obu klubów z Olsztyna nie ma tej hodowli
4. Mało wystaw kotów, choć część z nich ma już 3 - 5 lat
5. Opinie typu "wszystkie koty na wystawach są naszprycowane prochami, inaczej się nie da", "To, ze kotki mogą być wtdawane po 12 tygodniu to wymysł hodowców, oni po prostu chcą jak najdłużej cieszyć się słodkimi kociaczkami"
6. Rodowód zostanie wydany po kastracji

Przyznaję, że sama nie wiem co myśleć na temat tej konkretnej hodowli, niestety nikt ze znajomych hodowców jej nie zna... Kociak na razie ma się fajnie, jest słodki. Prawda jest taka, że mogę mieć lekką paranoję :)

Awatar użytkownika
Agłaja
Kontakt:

Post autor: Agłaja » sob lut 27, 2010 19:33 pm

jesli jest tak jak opisalas, ja bym nie brala tego kociaka.
Hodowla kotów MAINE COON Cień Pantery*PL

Obrazek

www.coon.bloog.pl

focia

Post autor: focia » ndz lut 28, 2010 18:39 pm

Ja też, ale znajomi uwierzyli specjaliście - hodowcy... Dowiedziałam się po fakcie niestety, jak maluch już był w nowym domu.

Sevila

Post autor: Sevila » pn cze 07, 2010 7:20 am

Nie chcę zakładać nowego wątku,a chciałabym dowiedzieć się czegoś o hodowli "Z wyspy mew"
Na wystawie w Krakowie mojemu TŻ spodobały się kociaki z tej hodowli,bo stwierdził widząc poteżnego kocura też z tej hodowli że kociaki wyrosną na takie duże.Ja muszę cokolwiek wiedzieć na temat hodowli i kotów w niej(czy maja wszystkie badania,z jakich lini hodowlanych pochodza itp) ,zanim zdecyduję się na zakup kociaka.Próbowałam znaleźć w necie jakieś informacje,ale nie znalazłam,stronki internetowej też nie mają.
Co prawda mnie podobają się inne kolory miaukunków niż te z tej hodowli.Pomóżcie bo temu mojemu uparciuchwi nie przetłumaczę.Może być info na PW.Z góry dziękuję.
Koty to piękne i doskonałe istoty.

Awatar użytkownika
Agłaja
Kontakt:

Post autor: Agłaja » pn cze 07, 2010 10:47 am

ja mam kotke z tej hodowli-IC Erike zWyspy Mew. ma juz 7 lat i jest moja najukochansza pieszczoszka,strasznie kocham ta kocice, charakter ma wspanialy, nie choruje jest piekna i ogromna kocica.
powiem tak. zeby nie bylo ze reklamuje ta hodowle. jak jechalam odbierac moja kicie, zrobili na mnie b.dobrewrazenie, koty, kocieta ladne,wesole, nie baly sie, byly tam tez przemile pieski-spaniele
i wogole ludzie b.sympatyczni.

ale jakis czas temu dowiedzialam sie zesprzedali, kilka kociat do sklepu zoologicznego w Rosji,
a to mi sie baaaardzo nie podoba. zreszta z tego co widzialam na wystawach, sprzedadza kocie kazdemu/ byle komu/.
to tyle z mojej strony :)

Obrazek

www.coon.bloog.pl

Awatar użytkownika
Witek Nowak
Kontakt:

Post autor: Witek Nowak » pt lis 25, 2011 18:56 pm

Agłaja pisze:sprzedadza kocie kazdemu/ byle komu/.
to tyle z mojej strony :)
A mi się baaardzo spodobało podejście hodowcy Maxi King*PL :) Pogonił potencjalną nabywczynię bo mu się nie podobała :D Mimo dość dużych pieniędzy, które oferowała. Ale ja też bym ją pogonił.... Bo było jej wszystko jedno jaki kot - aby z rodowodem... :evil:
Mocio *PL

Awatar użytkownika
Agłaja
Kontakt:

Post autor: Agłaja » pt lis 25, 2011 19:35 pm

ja bym tez pogonila taka osobe :wink: zreszta kilku osobom odmowilam kociaka, a jedna jechala
az ze Szczecina do Opola. ale niestety, jej synek mial straszne adhd....
a na wystawach, patrzac jak niektorzy swoje kociaki zachwalaja jak swieze buleczki byle sprzedac, az mi sie niedobrze robi :roll:

Obrazek

www.coon.bloog.pl

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pt lis 25, 2011 21:53 pm

a najczestrzy haczyk na kupujacych - to beda ogromne kociaki
Obrazek

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » pt lis 25, 2011 22:17 pm

Noo, w Krakowie wypłoszyłam gościa, bo nie dawałam gwarancji na 10kg kota w kocie. Więcej do mnie nie przyszedł :evil:, pewnikiem poszedł tam gdzie gwarancje dawali :lol:

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pt lis 25, 2011 23:48 pm

anemar pisze:Noo, w Krakowie wypłoszyłam gościa, bo nie dawałam gwarancji na 10kg kota w kocie. Więcej do mnie nie przyszedł :evil:, pewnikiem poszedł tam gdzie gwarancje dawali :lol:
z taka antyreklama pojechalas :lol:
a inni gwarantowali
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Obalamy mity o hodowli, pielęgnacji, żywieniu i tzw. pseudoporady”