Artykuł z 2007 roku

Moderatorzy: Meri, Kocurowa

Awatar użytkownika
Kocurowa
Moderator
Kontakt:

Artykuł z 2007 roku

Post autor: Kocurowa » pn gru 21, 2009 17:46 pm

właśnie przeglądałam sobie stare gazety w ramach porządków przedświątecznych i znalazłam baaardzo ciekawy artykuł z 2007 roku pod tytułem:
"Od świtu do zmierzchu... w lecznicy dla zwierząt"

Nie będę przytaczała całego artykułu, ponieważ jest tam o różnych zwierzaczkach, ale jedna rzecz bardzo mnie zainteresowała.

"...19:30 Wchodzimy do gabinetu, w którym przyjmuje kierowniczka kliniki dr Magdalena Garncarz. Jest weterynarzem kardiologiem. Ucisza nas gestem. Przeprowadza, nietypowo, bo na stojąco, echokardiografię u 2 letniego Aragona kota rasy maine coon.

- Boję się go położyć, bo ma bardzo silne duszności - tłumaczy dr Garncarz.
- Duży przepływ krwi przez lewy przedsionek serca może doprowadzić do zatorów - objaśnia nastoletniej właścicielce, która podtrzymuje kota.
Rasa maine coon to olbrzymie koty (ojciec Aragona jest największym kotem w Polsce - waży 18-20 kg.)
Niestety Arago ma wadę serca polegającą na przeroście jego mięśnia i niewydolności. Leczony od roku żyje tylko dzięki przyjmowanym olbrzymim dawkom leków. Czasem jest tak słaby, że nie ma siły przejść na drugą stronę pokoju. W gabinecie po badaniu Aragon zachowuje się dość swobodnie - spaceruje po parapecie. Właścicielka ma duży kłopot z wsadzeniem swojego pupila do koszyka. Wreszcie się udaje. "
itd........

i co o tym myślicie ?
umaszczenia MCO - www.mco.zafriko.pl
malowane jaja ;) www.malowane.zafriko.pl

Awatar użytkownika
Agłaja
Kontakt:

Post autor: Agłaja » pn gru 21, 2009 18:58 pm

nie wierze w taka wage, ludzie czesto koloryzuja :? no chyba ze ogromny i bardzo gruby, ale raczej niemozliwe.ile razy bylo tak, ze sie ludzie na wystawie chwalili ze ich mco ma 14 kg a na oko mniejszy od mojej Temi/ 8 kg/ :lol:
Hodowla kotów MAINE COON Cień Pantery*PL

Obrazek

www.coon.bloog.pl

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pn gru 21, 2009 19:02 pm

dlatego jak w poprzedniej firmie zajmowałam m.in PR to zawsze zaznaczałam .... artykuł / tekst do autoryzacji

a czego to "człek" się nie dowiedział nawet jak wysłałam gotowca to czasami tak go przerobili, skrócili, że autoryzacja ratowała "oblicze Firmy" :twisted:
Obrazek

Świtezianka
Moderator
Kontakt:

Post autor: Świtezianka » wt gru 22, 2009 11:55 am

No to niezły kawał byczka z tego kota :lol:
Dziennikarze to zawsze sobie coś podkoloryzują, musi być dramatycznie i sensacyjnie :lol:

Awatar użytkownika
Kocurowa
Moderator
Kontakt:

Post autor: Kocurowa » wt gru 22, 2009 11:59 am

no ale właśnie od takiego wypisywania głupot się zaczynają niestworzone historie....

Później na wystawie się słyszy... uuu tylko 9 kg pani kot waży... to malutko, ja to słyszałam, że one około 20 ważą... :roll:
umaszczenia MCO - www.mco.zafriko.pl
malowane jaja ;) www.malowane.zafriko.pl

Awatar użytkownika
Maybach
Kontakt:

Post autor: Maybach » sob gru 26, 2009 2:08 am

Kocurowo czy pamiętasz wystawę w Pałacu na której Pani dziennikarka po rozmowie ze mną i z Tobą napisała- było tu dużo różnych kotów bezwłose kornisze, wielkie z ogromnymi pędzlami koty rasy maybach, to te największe udomowione koty- po tym artykule dzwoniłyście do mnie i pytałyście o nową rasę wyhodowaną przez koleżankę z klubu. A co do wagi to nieraz mnie śmieszy czy to kota kupujemy na ,, kila ,, jak to zachwala swe kociaki jedna z hodowczyń. Ale 14 kg kocura sama mam jest nim Żorż ale sądzę że to z powodu grubej kości i mocnego ożebrowania a ponadto żaden z moich kocurów tyle nigdy nie ważył nawet nie marzą :D

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » sob gru 26, 2009 13:50 pm

A ja na własne uszyska słyszałam jak pan prowadzący wystwę w Poznaniu (ładnych parę lat temu) powiedział,że on osobiście widział i prezentował kocura mającego wagę 19 kilo :shock: Robi wrażenie no nie

Awatar użytkownika
phoebe

Ale ma kota ale kot ma Alę ;)

Post autor: phoebe » śr mar 30, 2011 11:26 am

A może to ten:

:lol:

Obrazek
"Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego" ERNEST HEMINGWAY

ODPOWIEDZ

Wróć do „Obalamy mity o hodowli, pielęgnacji, żywieniu i tzw. pseudoporady”