Pseudohodowcy i sklep

Dlaczego nie warto ryzykować zakupu zwierząt z podejrzanych źródeł oraz miejsca sprzedaży takich zwierząt.

Moderator: Kocurowa

bambi

Pseudohodowcy i sklep

Post autor: bambi » śr paź 24, 2007 21:23 pm

Przypadkiem bylam dzis w duzym sklepie zoologicznym. W tym bylam pierwszy raz. I zarazem ostatni. Moja noga wiecej tam nie postanie :evil:
Sklep ten duzy, mnostwo artykulow dla zwierzakow a w pewnej jego czesci... klatki w ktorych byly zwierzaki na sprzedaz... Same pieski, rasowe w dodatku (cena jak z hodowli). Umieszczono po kilka pieskow w malych gablotkach, sztuczne swiatlo, metraz zerowy, nie mialy zadnych zabawek, piszczaly i patrzyly na ludzi ktorzy je ogladali.
Co za potwory sprzedaja sklepom swoje zwierzaki? Jak tak mozna? Jak sklep moze umieszczac takie szczeniaczki w szklanych klatkach? Czy da sie z tym jakos walczyc? Co mozna zrobic zeby wiecej nie ogladac widoku meczonych zwierzakow?

Ucieklam z tego sklepu... Prawie sie poplakalam...

Asskia

Post autor: Asskia » śr paź 24, 2007 22:24 pm

8)
Ostatnio zmieniony czw lis 15, 2007 11:33 am przez Asskia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Minojami
Kontakt:

Post autor: Minojami » śr paź 24, 2007 22:37 pm

widzialam taki sklep w paryzu :evil: w akwariach lezaly psiaki i kociaki bez zainteresowania, osowiale.... tylko w jednym plakal maly pers, byl z innymi w klatce i tamtrym bylo wszystko obojetne, a ten plakal, to juz kilka lat temu, ale nie zapomne tego chyba nigdy. Musial byc tam "nowy", wiec sie jeszcze nie przyzwyczail. TO POWINNO BYC PRZRZ PRAWO ZABRONIONE! A potwory ktore sprzedaja zwierzeta do sklepow powinny z kazdego klubu wyleciec i powinno im sie zabronic wogole posiadac zwierzeta!!!
Obrazek

zdzich0
Kontakt:

Post autor: zdzich0 » śr kwie 08, 2009 20:01 pm

... jestem zadziwiony postawą BAMBI. Zresztą, może nawet nie. Od wczoraj zdarzyło mi się explorować kocie fora w związku z moją tragedią. ZNIECZULICA MAKSYMALNA. Babina wchodzi do sklepu, widzi męczarnie stworzeń i nie reaguje. Wystarczy jej, że się wypoci na forum. Ech, oto Polska właśnie!

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » śr kwie 08, 2009 20:05 pm

zdzich0 pisze:... jestem zadziwiony postawą BAMBI. Zresztą, może nawet nie. Od wczoraj zdarzyło mi się explorować kocie fora w związku z moją tragedią. ZNIECZULICA MAKSYMALNA. Babina wchodzi do sklepu, widzi męczarnie stworzeń i nie reaguje. Wystarczy jej, że się wypoci na forum. Ech, oto Polska właśnie!
ten temat dotarł i do nas z www.miau.pl

http://kocieforum.pl/viewtopic.php?p=24 ... ght=#24975
Obrazek

Awatar użytkownika
Minojami
Kontakt:

Post autor: Minojami » śr kwie 08, 2009 20:23 pm

zdzich0 pisze:... jestem zadziwiony postawą BAMBI. Zresztą, może nawet nie. Od wczoraj zdarzyło mi się explorować kocie fora w związku z moją tragedią. ZNIECZULICA MAKSYMALNA. Babina wchodzi do sklepu, widzi męczarnie stworzeń i nie reaguje. Wystarczy jej, że się wypoci na forum. Ech, oto Polska właśnie!
Zdzich0, Bambi mieszka w Belgii, ja taki sklep widzialam w Paryzu. W krajach w ktorych jest to dozwolone...co mozesz zrobic?????? Wezwac policje? Dlaczego ONI nie robia nic "zlego".... :(
Obrazek

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » śr kwie 08, 2009 20:24 pm

ostatnio w M-1 w Kraku "poszły" MCO bez rodowodu za 1500 zł za sztukę podobno dość "młode" za młode na odłączenie od matki
Obrazek

Awatar użytkownika
shedoro
Kontakt:

Post autor: shedoro » śr kwie 08, 2009 20:50 pm

nie wiem jak to jest...ale wydaje mi sie ze sprzedaz kociat szczeniat swinek krolikow i wszelkich stworzonek na bazarach i w sklepach nie ejst nigdzie prawnie zabroniona :!:
http://video.google.de/videosearch?q=ti ... emb=0&aq=f#
To sie nigdy nie skonczy...nigdy dopoki ludzie nie zaczna myslec :!:
Widzialam tutaj na targu..obok kur i indykow...kocieta szczeniaki kroliczki...w klatkach upchane jak zabawki pluszowe....towar nic wiecej!!!
ryczec mi sie chcialo mialam ochote krzyczec na tych bezmozgow...i co z tego???
Slyszalam jak facet pytal o 4 kociaki, chcial dla weza :!:
EUROPA!! 21 WIEK!!! ech...

Denerwujemy sie kociakami w sklepie zoologicznym, albo szczeniaczkami...a czy kroliczki szynszyle swinki nie czuja strachu????
Powinni zabronic wogole handlu zwierzetami poza hodowla, i kazde zwierze powinno miec udokumentowane miejsce pochodzenia..zwiazki powinny nakladac obowiazek kastracji zwierzat niehodowlanych na hodowcow...moze wtedy by sie wszystko nieco zmienilo...
Ostatnio zmieniony czw kwie 09, 2009 10:52 am przez shedoro, łącznie zmieniany 1 raz.
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.

Awatar użytkownika
Kocurowa
Moderator
Kontakt:

Post autor: Kocurowa » czw kwie 09, 2009 8:01 am

cóż Zdzich0 może pochwalisz się nam swoimi osiągnięciami, ile zdziałałeś w kwestii ratowania zwierząt ? poza napisaniem kilku pism i stwierdzeniem że nnie wiele da się zrobić...
umaszczenia MCO - www.mco.zafriko.pl
malowane jaja ;) www.malowane.zafriko.pl

Awatar użytkownika
marylka-55

Post autor: marylka-55 » czw maja 07, 2009 9:03 am

2 maja bylam w Polsce w duzym centrum handlowym przy Realu w Czeladzi w sklepie zoologicznym zobaczylam malego ok 2 miesiecznego kotka mialkuna bialego w latki szare :( byl tak biedny i smutny ze plakac sie chcialo :cry: ,obok lezaly dwa malenkie persy to straszne zeby w sklepie sprzedawano koty i psy jak make czy cukier moze jeszcze na wage : :evil: a rodowodu pani pokazac nie chciala i nie chciala podac z jakiej jest chodowli.

morganfield

Post autor: morganfield » sob paź 31, 2009 15:29 pm

+++
Ostatnio zmieniony pn lut 28, 2011 23:54 pm przez morganfield, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Agłaja
Kontakt:

Post autor: Agłaja » sob paź 31, 2009 20:35 pm

a co to znaczy-z papierami :?:
Hodowla kotów MAINE COON Cień Pantery*PL

Obrazek

www.coon.bloog.pl

morganfield

Post autor: morganfield » sob paź 31, 2009 21:57 pm

+++
Ostatnio zmieniony pn lut 28, 2011 23:54 pm przez morganfield, łącznie zmieniany 1 raz.

morganfield

Post autor: morganfield » sob paź 31, 2009 21:58 pm

+++
Ostatnio zmieniony wt mar 01, 2011 0:39 am przez morganfield, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » sob paź 31, 2009 23:34 pm

morganfield pisze:
Agłaja pisze:a co to znaczy-z papierami :?:
A któż to może wiedzieć. Tak mówią sprzedawcy.
paragon :? :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pseudohodowcy”