KOT Z RODOWODEM OD PSEUDOHODOWCY??

Dlaczego nie warto ryzykować zakupu zwierząt z podejrzanych źródeł oraz miejsca sprzedaży takich zwierząt.

Moderator: Kocurowa

Awatar użytkownika
tita
Kontakt:

Post autor: tita » pt kwie 22, 2011 16:56 pm

Gocha1p pisze:Anitko mnie wydaję, że ciężko jest nawet hodowcy określić czy jego kocie będzie w przyszłości chore tego nie da się przewidzieć!
Gosia pewnie, że nie da się przewidzieć co będzie w przyszłości ale tu chodzi o to, że ten kot kupiony już był chory. :roll:
Nelcano*PL

Obrazek

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » pt kwie 22, 2011 16:57 pm

olamakota pisze:
bo co są 3 geny teraz wcześniej bodajże 2 z kilkuset czy iluś
Ale jeśli w tych 3 już coś jest nie tak, to chyba to coś znaczy?

Poza tym chciałam poruszyć kwestię zachowania hodowcy i etyki hodowlanej o czym się nie mówi, nie zaś chorób.
Jedynym plusem tej sytuacji jest fakt, że kocurek trafił do mnie i te geny już nie będą powielane.
a nie możesz umowic sie z hodowca ze wymieni ci kota na innego?
oczywiscie nieodpłatnie
jesli zapłaciłas jak za kocura hodowlanego,a on do hodowli nie nadaje sie
nieraz sa zapisy w umowie,ze jest kot to czy tamto,hodowca daje innego wybranego w zamian
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
tita
Kontakt:

Post autor: tita » pt kwie 22, 2011 17:01 pm

maja pisze:
Olamakota, hodowla sprzedała ci kota hcm/hcm i to jeszcze hodowlanego
a dlaczego olamakota wczesniej nie byla taka skrupulatna w pobieraniu info na temat rasy i jej zdrowia
przed zakupem tak poważnym jak kot hodowlany?
To już jest inna sprawa, o tym to nawet nie mówię. Mi chodzi tylko o to, że hodowla sprzedała chorego kota.
Nelcano*PL

Obrazek

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pt kwie 22, 2011 17:57 pm

olamakota pisze:
Takie hodowle powinno się moim zdaniem opisywać na forach żeby uchronić innych przed kupieniem kota z takiej hodowli.
Mój kocurek to Jenny Lewis Cień Tygrysa*PL - i piszę to tylko dlatego, że w 100% wiem, że mój przypadek nie był jedyny i hodowca jest świadomy tego co robi. Milczałam dopóki nie byłam pewna czy to czasem nie był "błąd w sztuce". Ale fakty + postawa hodowcy mówią same za siebie.
czekałam kiedy to wybuchnie ... chodzi o hodowlę; fakt to nie jedyny przypadek
raczej w tym wszystkim nie chodzi czy ktoś robi czy nie badanie ale o to, że z danej hodowli ciągną się przypadki śmiertelne
Ostatnio zmieniony sob cze 18, 2011 20:24 pm przez sunshain, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gocha1p

Post autor: Gocha1p » pt kwie 22, 2011 18:07 pm

tita pisze:
Gocha1p pisze:Anitko mnie wydaję, że ciężko jest nawet hodowcy określić czy jego kocie będzie w przyszłości chore tego nie da się przewidzieć!
Gosia pewnie, że nie da się przewidzieć co będzie w przyszłości ale tu chodzi o to, że ten kot kupiony już był chory. :roll:
Wiesz ja nigdzie nie doczytałam, że ten kot został już kupiony chory nigdzie tego nie napisała więc nie wiem o tym. Poza tym czy Olamakota nie wiedziała, że kupuje chorego? i skąd taka wiedza że już był kupiony chory?

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pt kwie 22, 2011 18:40 pm

tu raczej chodzi o "pozyskanie informacji po fakcie" czyli po zakupie kota, że z tej hodowli były śmiertelne przypadki

dobrze byłoby zrobić echo serca kotu (nie podano w jakim jest wieku)
Obrazek

Awatar użytkownika
tita
Kontakt:

Post autor: tita » pt kwie 22, 2011 18:55 pm

Gocha1p pisze:
tita pisze:
Wiesz ja nigdzie nie doczytałam, że ten kot został już kupiony chory nigdzie tego nie napisała więc nie wiem o tym. Poza tym czy Olamakota nie wiedziała, że kupuje chorego? i skąd taka wiedza że już był kupiony chory?
Bo pisała na innym forum, że takiego kupiła. A czy o tym wiedziała kupując to wątpię przecież kupiła go jako hodowlanego gdyby wiedziała to pewnie by go nie kupiła. Mi tylko chodzi o tą hodowlę, że sprzedała kota hodowlanego hcm/hcm to jakaś masakra.
Nelcano*PL

Obrazek

Awatar użytkownika
Aksamitka
Kontakt:

Post autor: Aksamitka » pt kwie 22, 2011 20:27 pm

Ojcem kocurka jest a raczej był Eminem , odszedł za tęczowy most, była o tym informacja na naszym forum
Nikt do tej pory nie określił momentu historii, w którym człowiek został przez kota udomowiony

Świtezianka
Moderator
Kontakt:

Post autor: Świtezianka » pt kwie 22, 2011 21:10 pm

Ten "pseudohodowca" jak go olamakota nazwała będzie niedługo sędzią grupy II........
Ostatnio zmieniony sob kwie 23, 2011 10:29 am przez Świtezianka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tita
Kontakt:

Post autor: tita » pt kwie 22, 2011 21:13 pm

:shock:
Nelcano*PL

Obrazek

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » sob kwie 23, 2011 10:02 am

Świtezianka pisze:Ten "pseudohodowca" jak go olamakota nazwała będzie niedługo sędzią grupy II........
to znaczy?
Obrazek Obrazek

Świtezianka
Moderator
Kontakt:

Post autor: Świtezianka » sob kwie 23, 2011 10:12 am

maja pisze:
Świtezianka pisze:Ten "pseudohodowca" jak go olamakota nazwała będzie niedługo sędzią kat II........
to znaczy?
Tzn. niedługo zda ezaminy sędziowskie i będzie się można osobiście spotkać przy stole sędziowskim na jednej z wystaw.

Upsss...nie tylko II ale i I kategoria
http://www1.fifeweb.org/wp/org/students.php

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » sob kwie 23, 2011 10:44 am

tita pisze:
kotek nie został spzredany juz chory
jest tylko nosicielem hcm/hcm

trzymajmy kciuki by jak najdłuzej bylo oki
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » ndz kwie 24, 2011 17:11 pm

Świtezianka pisze:
maja pisze:
Świtezianka pisze:Ten "pseudohodowca" jak go olamakota nazwała będzie niedługo sędzią kat II........
to znaczy?
Tzn. niedługo zda ezaminy sędziowskie i będzie się można osobiście spotkać przy stole sędziowskim na jednej z wystaw.

Upsss...nie tylko II ale i I kategoria
http://www1.fifeweb.org/wp/org/students.php
tak ale jest już żoną sędziego 8--) z norwegii o ile się nie mylę

a pamiętasz temat na miau.pl i persy zaniesione do uśpienia do weta .... też należały do obecnego ucznia upsss uczennicy sędziowskiej kat. I (raczej nie powinno się ich usypiać 8--) bo powód był banalny) a wielu innych spraw możesz się dowiedzieć od hodowców kat. I
bycie sędzią o niczym nie świdczy - patrz przykłady niesie życie
Aksamitka pisze:Ojcem kocurka jest a raczej był Eminem , odszedł za tęczowy most, była o tym informacja na naszym forum
właścicielka Emi doznała wielu upokorzeń ze strony tej hodowli nawet, że zaniedbała i dlatego zmarł
w każdym bądź razie zostawmy Basię w spokoju razem z Emi bo sama poznała prawdę po śmierci i powiadomiła z tego co wiem hodowczynię miotu gdzie Emi był ojcem
Obrazek

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » wt kwie 26, 2011 10:14 am

"widać tłumy rwą się do dyskusji" na temat HCM u innych ras .... przecież problemu nie ma bo oficjalnie dotyczy to tylko MCO :twisted: po co przyznawać się publicznie, że dotyczy to jeszcze wielu innych ras

Bylo na temat Miaukunowa - Dyskutujmy o HCM od strony 18 http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=10 ... &start=255

jedna osoba z RAG i tyle ale przynajmniej wielkie brawa dla tej osoby za odwagę
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pseudohodowcy”