Najtaniej koty maine coon z pseudo hodowli !

Dlaczego nie warto ryzykować zakupu zwierząt z podejrzanych źródeł oraz miejsca sprzedaży takich zwierząt.

Moderator: Kocurowa

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pn sty 31, 2011 17:44 pm

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1103239 ... seudo.html

cyt:"Cena: 100,00 zł
Ogł. z dnia: 2011-01-29

Maine coony z pseudo hodowli
Aż trudno uwierzyć ze jest tak dużo miłośników " hodowców" kotów rasy maine coon!
Czytając ogłoszenia w internecie można by przypuszczać, że znalezienie pięknego rasowego kota z rodowodem jest niezwykle łatwe, ale i koszt tego kociaka jest bardzo niski! Jednym słowem każdego stać na maine coona,a prawdę mówiąc na kota, który jedynie przypomina kotka tej rasy.
Na czym wiec polega ten fenomen, że w jednej hodowli możemy kupić rasowego maine coona już za 500 zł a w innej cenny te sięgają nawet 3000zł ?
Zapewne bardzo dużo osób chcących posiadać tak pięknego kota jak maine coon dziwi się i zastanawia się na czym polega, aż taka różnica w cenie. Otóż na własną rękę postanowiłam zagłębić się nieco w temacie szukając idealnego kotka rasy maine coon dla siebie.(Obecnie jestem posiadaczką 3 letniej krótkowłosej, malutkiej niecałe 3 kg koteczki, która miała być rasy syberyjskiej, a okazała się chorowitym dachowym kotkiem za młodu podobnym do syberyjczyka ). Nie chciałam być oszukana po raz kolejny i dlatego wykonałam niezliczoną ilość telefonów do przeróżnych hodowli, odwiedziłam te które na te na pierwszy rzut oka wydawały się bardziej interesujące.Byłam zaskoczona, jak różni są hodowcy i koty tej samej rasy i dlaczego pięknego kota z dobrej szanującej się hodowli nie można kupić nie wysterylizowanego?
Postanowiłam więc podsumować i opisać swoje spostrzeżenie i doświadczenia.

Ponad połowa 'hodowców" nie wspomniała, ze kot rasy maine coon ma predyspozycję do chorób serca HCM, chorób nerek PKD, jak również dysplazji. Testy wykluczające te choroby kosztują nawet kilkaset złotych.. Kotki powinny rodzić raz do roku, aby kocięta były zdrowe i duże. Koszty wystaw następne kilkaset zł każda . Dobra karma, stała opieka weterynaryjna, przystosowanie mieszkania pod kątem kociaków, godziny spędzone na pielęgnacji, zabawie i wypieszczaniu kociąt ( inaczej mogą być mało towarzyskie, wręcz bojaźliwe, dzikie, agresywne). Koszt nabycia dobrych rodziców kociąt, bardzo często za granicą, to często cena 5000 do 7000 zł. Są hodowcy, którzy sprzedają koty tylko do sprawdzonych osób, mają na uwadze dobro zwierzaka, utrzymują stały kontakt, doradzają, oddają koty " na kolanka" już wysterylizowane dla wygody, bezpieczeństwa kotka i nowego właściciela ( co jest normalną praktyką na zachodzie). Są też "hodowcy", którzy sprzedają szybko i za wszelką cenę, bo się duszą z dużą ilością wyprodukowanego "towaru", bo w mieszkaniu jest ciasno i nie ma czasu się tym zajmować, bo jeszcze są psy, fretki, inna modna rasa kotów,czy inny modny w tym czasie "towar"nie dbają o to gdzie trafi ich kociak czy czasem nie zostanie zamknięty w klatce, aby zarabiał na utrzymanie nowego właściciela.
Czym może być karmiony kociak i jak może być zdrowy, że kosztuje 500 zł skoro jedna saszetka dla młodego kociaka to 3-5 zł, kilogram suchej markowej karmy 20-40 zł, mleko w proszku puszka 30 zł, rodowód wyprawka itd. Widziałam koty które z wyglądu jak i z charakteru nie przypominały kotka tej rasy, nie wspominając o innych dolegliwościach takich jak zaropiałe oczy, katar, które miałam okazję zaobserwować. Kotka kupuje się na 10-15 lat a więc czy warto oszczędzać na kimś kto ma zostać z nami na lata i być naszym przyjacielem i w większości przypadków ma reprezentować nasz dom jako dostojny maine coon. Dobry i odpowiedzialny hodowca bierze odpowiedzialność na całe lata za sprzedanego kociaka.
Pseudo hodowli ,które sprzedają koty bez rodowodu szkoda opisywać, to najczęściej ludzie którzy kupili kotka na kolanka i zaczęli rozmnażać bez kontroli i umiaru wykorzystując fakt ze hodowca, był również nieodpowiedzialny, zależało mu tylko na pieniądzach i źle zabezpieczył swoje kocięta ,które trafiły do takich MIŁOŚNIKÓW.
Chcę podziękować za mojego kotka oraz pomoc jaką otrzymałam w renomowanej hodowli.
Mam nadzieję, że pomogę innym osobą które tak jak ja szukają pięknego, zdrowego, o wspaniałym charakterze kota tej rasy.Ja zapłaciłam za maine coona na kolanka dość ogromną kwotę, bo z dojazdem 2 tys. zł ale mimo wszystko uważam ze było warto. Tani maine coon to "Chiński maine coon" Myślę ze to dotyczy wszystkich ras kotów i psów.
Dlatego postanowiłam to opisać i rozpowszechnić.
.
W przypadku kontaktu ze sprzedającym, prosimy o powołanie się na serwis Alegratka.pl. Dziękujemy.

Imię, nazwisko / nazwa firmy: kamila
Miejscowość: w wa"
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pseudohodowcy”