Petycja w sprawie pseudohodowli

Dlaczego nie warto ryzykować zakupu zwierząt z podejrzanych źródeł oraz miejsca sprzedaży takich zwierząt.

Moderator: Kocurowa

Awatar użytkownika
Majorka
Kontakt:

Post autor: Majorka » śr cze 02, 2010 19:16 pm

Zapraszam do podpisywania tej petycji - może Wasz głos odniesie skutek:
Tu można podpisać: http://www.petycje.pl/petycja/5450/pety ... dowli.html

Kolejne kroki w procedurze podpisywania:

Klikam "Popieram petycję - jestem za" -> podaję mię, nazwisko, skąd jestem, adres e-mail, klikam "Podpisz petycję" -> "Potwierdź swój podpis pod petycją". Teraz czekam na mail potwierdzający. Jak przyjdzie, klikam w podany w nim link , który przekierowuje na stronę petycje.pl, wpisuję kod z obrazka i jeszcze raz "Potwierdź swój podpis pod petycją".

Do:
Pani Poseł Joanna Mucha
Elżbieta Streker-Dembińska, Marek Suski
BIURO POSELSKIE JOANNY MUCHY
ul. Chopina 19/4a
20-023 Lublin
biuro@joannamucha.pl

Szanowna Pani Poseł,

jako ludzie obdarzeni empatią, działający często w organizacjach pro zwierzęcych, apelujemy o pomoc w rozwiązaniu procederu pseudohodowli zwierząt towarzyszących.

W swoich działaniach coraz częściej spotykamy się z bezrozumnym, masowym rozmnażaniem zwierząt towarzyszących tylko i wyłącznie z chęci czerpania zysku ze sprzedaży tych zwierząt – w tej sytuacji nie można mówić o hodowli amatorskiej
czyli miłośniczej. Psy i koty w pseudohodowlach są często trzymane w niehumanitarnych warunkach, gdzie mają zapewnione jedynie minimum egzystencjalne (w klatkach, w piwnicach, często bez dostępu światła, bez właściwej opieki weterynaryjnej, źle karmione) przedstawiając wartość dla „właściciela” dopóki są zdrowe i mogą się rozmnażać.
Wyeksploatowane i chore są skazywane na powolną śmierć. Młode zwierzęta z takich miotów można później kupić na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych jako „rasowy bez rodowodu” - co jest oszustwem, bowiem jak mówi hasło ogólnopolskiej akcji - „Rasowy=Rodowodowy”. Moda na posiadanie zwierząt rasowych oczywiście generuje popyt na te niby rasowe, tańsze zwierzęta – jednak nabywca nie zdaje sobie sprawy, że kupuje zwierzę na pewno atrakcyjne cenowo, jednak zupełnie nierasowe i często chore, obarczone wadami rozwojowymi i genetycznymi. Takie zwierzęta, będące wynikiem celowej, masowej „produkcji” są coraz częściej porzucane (nowi opiekunowie nie potrafią sobie z nimi poradzić) i w najlepszym wypadku trafiają pod opiekę organizacji pro zwierzęcych oraz ludzi dobrej woli, powodując przepełnienie w schroniskach i azylach. A przecież nam wszystkim powinno zależeć na tym, żeby zwierząt w schroniskach było jak najmniej.

Organizacje zrzeszające hodowców i wydające rodowody posiadają obowiązujące regulaminy, których przestrzegania wymagają od zrzeszonych hodowców i w ten sposób stanowią nadzór nad działalnością swoich członków, blokując działania niezgodne ze swoimi wewnętrznymi przepisami oraz ustawą o ochronie zwierząt. Dzięki temu zapewniają u zwierząt towarzyszących wygląd i cechy charakteru będące w zgodzie z wzorcem rasy, co nie ma miejsca w przypadku pseudohodowli.

Zwracamy się z apelem, by przy kolejnych pracach nad zmianami w ustawie o ochronie zwierząt rozpatrzyć możliwość zamieszczenia zapisu o tym, że zwierzę rasowe to wyłącznie zwierzę posiadające rodowód. Pozwoli to na ukrócenie działań pseudohodowców, bowiem nie będą mieli możliwości reklamowania swoich zwierząt jako rasowych, co spowoduje spadek popytu na „produkowane” przez nich zwierzęta.

Niżej podpisany/a:
Karolina Telwikas
67-200 Głogów
karolina.telwikas@wp.pl
Ostatnio zmieniony pt cze 11, 2010 19:43 pm przez Majorka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » czw cze 03, 2010 8:53 am

podpisane
Obrazek

Awatar użytkownika
Aksamitka
Kontakt:

Post autor: Aksamitka » czw cze 03, 2010 11:38 am

podpisane
Nikt do tej pory nie określił momentu historii, w którym człowiek został przez kota udomowiony

Awatar użytkownika
Majorka
Kontakt:

Post autor: Majorka » czw cze 03, 2010 11:58 am

Podpisujcie kochani, dajcie znać znajomym hodowcom i fundacjom, każdy głos się liczy :thumbup:

Awatar użytkownika
iza cylwik
Kontakt:

Post autor: iza cylwik » czw cze 03, 2010 14:34 pm

Ja także podpisałam

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » czw cze 03, 2010 14:41 pm

Podpisane :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » ndz cze 06, 2010 21:29 pm

Ja też

Awatar użytkownika
ewcia98

Post autor: ewcia98 » pn cze 07, 2010 7:15 am

Podpisane!
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kasia&Maxwell

Post autor: Kasia&Maxwell » wt cze 08, 2010 15:10 pm

Podpisałam :)
"Koty dodają energii, prowokują do śmiechu, wspaniale nadają się do przytulania, niemal zawsze są co najmniej śliczne, a czasami wręcz piękne"
Roger Caras

Balsam dla duszy miłośnika kotów - polecam :-)

Awatar użytkownika
Majorka
Kontakt:

Post autor: Majorka » wt cze 08, 2010 16:42 pm

730 podpisów za, 1 przeciw :roll:
Ale by było fajnie, jakby udało się osiągnąć 1000 za :lol:

Awatar użytkownika
Arnica
Kontakt:

Post autor: Arnica » wt cze 08, 2010 17:55 pm

ja również podpisałam:)

Awatar użytkownika
janafar

Post autor: janafar » wt cze 08, 2010 18:25 pm

Podpisane

Awatar użytkownika
Majorka
Kontakt:

Post autor: Majorka » śr cze 09, 2010 18:56 pm

Podpisujcie kochani, jest coraz więcej podpisów :thumbleft:

Świtezianka
Moderator
Kontakt:

Post autor: Świtezianka » śr cze 09, 2010 19:38 pm

A mi nadal nie przyszło potwierdzenie, nie wiem czy mój głos jest wazny czy nie :? Nie wiem czy można dwa razy podpisywać :?

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » śr cze 09, 2010 19:47 pm

Świtezianka pisze:A mi nadal nie przyszło potwierdzenie, nie wiem czy mój głos jest wazny czy nie :? Nie wiem czy można dwa razy podpisywać :?
można 2 razy - pamietaj o potwierdzeniu na końcu (jasno szary napis)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pseudohodowcy”