STOP - pseudohodowcom !

Dlaczego nie warto ryzykować zakupu zwierząt z podejrzanych źródeł oraz miejsca sprzedaży takich zwierząt.

Moderator: Kocurowa

Awatar użytkownika
ferltoun

Post autor: ferltoun » ndz lis 25, 2012 20:49 pm

to jest naprawdę dobry pomysł z tymi ulotkami! ludzie nie mają pojęcia o takich oszustach, a większość na pewno jest chętna aby się dowiedzieć jak się nie naciąć. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » ndz lis 25, 2012 20:54 pm

To fakt jak zaczynasz od -'jak się nie dać oszukać' to zaraz słuchają

Awatar użytkownika
witamisia

Post autor: witamisia » ndz lis 25, 2012 20:57 pm

stwierdzam z przykroscią, że pseudo jest mnóstwo, co raz słysze jak ktos sie chwali , ze ma hodowle, a w necie takiej nie znajdziesz, myślę , że to tez o czyms świadczy? tylko reklamy na allegro albo gdzie indziej :cry:

Awatar użytkownika
Weromart

Post autor: Weromart » ndz lis 25, 2012 21:04 pm

Wlosy sie jeza na glowie co czytam, ludzie znalezli sobie latwe dodatkowe zrodlo dochodow. Pare razy zadawalam to pytanie na forum ale do tej pory nikt z Was hodowcow mi nie odpowiedzial. Czy Wy nie potraficie sie jakos zabezpieczyc przed sprzedaniem kota do pseudohodowli (nie zawsze wiecie czy rzeczywiscie kot trafi do kochajacej rodzinki) i jesli kastracja czy steryzlizacja nie jest respektowana czy dochodzicie tego prawnie?
A co do allegroi polak potrafi to aby nie placic za sprzedaz widzialam aukcje za 1 zl a przesylka np za 800 :D tylko czekac jak tak zrobia z kotami.
Ostatnio zmieniony ndz lis 25, 2012 21:09 pm przez Weromart, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » ndz lis 25, 2012 21:06 pm

Dlatego sporo hodowców kastruje/sterylizuje przed opuszczeniem hodowli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gocha1p

Post autor: Gocha1p » ndz lis 25, 2012 21:10 pm

Aneta super pomysł :thumbright: tylko szkoda bo nie widać co tam jest napisane a chętnie bym się zapoznała może jakies nowe argumenty bym wzięła dla siebie :wink:
Weromart tak na prawdę ciężko się ustrzec przed pseudo bo ile można prześwietlać człowieka... oczywiście chodzi mi tu o np. po sprzedaży do kastracji bo ktoś dobrze udaje Ty zaufasz i masz... taki ktoś ma to w dupie... dlatego ja swoje kocięta kastruję przed opuszczeniem domu i przynajmniej wiem, że nie będą rozmnażane. Co do dochodzenia swoich praw w sądzie uważam, że nie ma szans wygrać może były by jakieś szanse gdyby umowy były zawierane notarialnie ??? nie wiem takie jest moje zdanie.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » ndz lis 25, 2012 21:13 pm

Weromart pisze: Czy Wy nie potraficie sie jakos zabezpieczyc przed sprzedaniem kota do pseudohodowli .
Uświadamiamy się również wzajemnie, żeby jednak kastrować

Awatar użytkownika
Agłaja
Kontakt:

Post autor: Agłaja » ndz lis 25, 2012 22:15 pm

a najgorsze jest to ze FPL nic nie robi i nie zamierza robic. szanowalam wczesniej wladze Felis Polonii ale teraz masz szczera ochote wypisac sie z FPL.

ale wiem ze zmiany w ustawie beda. pytanie tylko, kiedy.
Hodowla kotów MAINE COON Cień Pantery*PL

Obrazek

www.coon.bloog.pl

Ekotka

Post autor: Ekotka » pn lis 26, 2012 22:00 pm

A jednak można wygrać w sądzie. Przynajmniej takiego zdania jest moja koleżanka prawniczka. W końcu to niedotrzymanie umowy cywilnej. Na termin rozprawy czeka się jednak długo a jak trafimy na cwanego nabywcę to może przeciągać sprawę w nieskończoność.
życie bez kota jest smutne

Awatar użytkownika
Weromart

Post autor: Weromart » pn lis 26, 2012 23:06 pm

A ja w takim razie jestem naiwna bo mi sie wydawalo ze taka umowa ma jednak moc prawna a to jest tylko taki piz na wode - przepraszam za okreslenie. Przykro mi z tego powodu, bo rzeczywiscie nie jestescie w stanie wybadac danego potencjalnego wlasciciela majkunka a nawet sie zabezpieczyc poprzez umowe. Musicie doazyc do zmian i egzekwowania umow !! I w pewnym stopniu rozumiem dlaczego decydujecie sie na wszczesna kastracje bo nie zawsze traficie na rozsadnych i odpowiedzialnych wlascicieli. Aga
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Agłaja
Kontakt:

Post autor: Agłaja » wt lis 27, 2012 10:49 am

ja mam w umowie kary pieniezne za zlamanie pewnych punktow umowy.umowe moja pisal prawnik. podobna umowe podpisalam, kupujac moja Gipsy.
Hodowla kotów MAINE COON Cień Pantery*PL

Obrazek

www.coon.bloog.pl

marta-jolka

Post autor: marta-jolka » wt lis 27, 2012 10:57 am

umowa, którą podpisywałam jak brałam czarnulkę też ma w zapisie kary pieniężne (całkiem spore)

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » wt lis 27, 2012 11:44 am

Większość tak ma tyle, że jeszcze sądy powinny podchodzić poważnie do sprawy, a z tym już gorzej

Awatar użytkownika
Weromart

Post autor: Weromart » wt lis 27, 2012 17:02 pm

Dla takich przypadkow powinny byc tzw szybkie sady, w koncu racja lezy po Waszej stronie a ludzie nie dotrzymuja danego slowa i podpisanej umowy. Nie ma co sie zastanawiac wypalata odszkodowania kastracja (sterylizacja)!
Obrazek

Obrazek

marta-jolka

Post autor: marta-jolka » wt lis 27, 2012 19:02 pm

Weromart dobrze by było, ale raczej w naszym kraju tego nie doczekamy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pseudohodowcy”