STOP - pseudohodowcom !

Dlaczego nie warto ryzykować zakupu zwierząt z podejrzanych źródeł oraz miejsca sprzedaży takich zwierząt.

Moderator: Kocurowa

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » sob mar 03, 2012 19:32 pm

No wiesz jak się zrzeszyli to uważają się za hodowców i chcą wspólpracować. a cene chociaż dobrą podałaś :pottytrain1: , żeby im gacie spadły z wrażenia

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » sob mar 03, 2012 19:44 pm

anemar pisze:....a cene chociaż dobrą podałaś :pottytrain1: , żeby im gacie spadły z wrażenia
podałam bez kłamania ... zapadła cisza
Obrazek

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » sob mar 03, 2012 19:49 pm

sunshain pisze:
anemar pisze:....a cene chociaż dobrą podałaś :pottytrain1: , żeby im gacie spadły z wrażenia
podałam bez kłamania ... zapadła cisza

:D

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » sob mar 03, 2012 20:10 pm

sunshain pisze:swkipr - pseudo związek

do mnie już dzwonili w sprawie krycia Amorem
Pan ma białą kotkę i chce ja pokryć białym kotem i co najważniejsze jaka cena krycia .... (reszta nieważna)
- rozmowa była krótka
Brawa dla tego pana :tongue9:
Obrazek

Awatar użytkownika
AnNo
Kontakt:

Post autor: AnNo » sob mar 03, 2012 22:25 pm

:D :thumbright: I oby ta cisza trwała :D
Obrazek

Awatar użytkownika
maxi king
Kontakt:

rodowód

Post autor: maxi king » śr kwie 11, 2012 7:59 am

ale jak kot nie rasowy może mieć rodowód ? , to tak jak ja bym podstemplował się w mojej firmie pieczątką z ziemniaka :) .Ciężko to ogarnąć .
hodowla Maxi King

Awatar użytkownika
Agłaja
Kontakt:

Post autor: Agłaja » śr kwie 11, 2012 10:57 am

jak poczytalam regulaminy tych Stowarzyszen., ksiegi wstepne, wydawanie rodowodu na podstawie ogledzin u weta, no niezle ciekawostki tam sie dzieja.
Ostatnio zmieniony sob paź 27, 2012 12:09 pm przez Agłaja, łącznie zmieniany 1 raz.
Hodowla kotów MAINE COON Cień Pantery*PL

Obrazek

www.coon.bloog.pl

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Re: rodowód

Post autor: sunshain » śr kwie 11, 2012 12:08 pm

maxi king pisze:ale jak kot nie rasowy może mieć rodowód ? , to tak jak ja bym podstemplował się w mojej firmie pieczątką z ziemniaka :) .Ciężko to ogarnąć .
luka w nowej ustawie
Obrazek

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » śr kwie 11, 2012 12:39 pm

przecież kwestia rasowości to sprawa umowna danej organizacji, wystarczy popatrzeć na to co uznaje Fife a inne organizacje, więc kto komu zabroni zrobić rasowca i wystawić rodowód jakiemuś kotu. A pieczątek to sobie mozna tonę zrobić. Zarejestrowanie jakiegoś stowarzyszenia czy czegoś podobnego też jest do zrobienia

Awatar użytkownika
maxi king
Kontakt:

pseudo

Post autor: maxi king » czw kwie 12, 2012 18:12 pm

dlatego na każdym kroku należy piętnować takie organizacje . Czytałem wczoraj wypociny jakiegoś etyka od zwierząt z bożej łaski , namawia on aby wyeliminować wszystko co zwie się hodowla , związek , stowarzyszenie , że tam tylko o kasę idzie i łechtanie po jędrnym biuście bogatych paniusiek co za kotka czy pieska dają czasem kilka tysięcy zł !!! że tylko w naturze te koty ( uważa że powinny się mnożyć np MCO z PER ) że to świeża krew . Dalej było jeszcze gorzej ale ............. wiecie że kupę ludzi podpisywało się pod tym !!!!!!!! szok .
hodowla Maxi King

Awatar użytkownika
hugins
Kontakt:

Post autor: hugins » czw kwie 12, 2012 18:55 pm

przykład kotów z rodowodem ze Stowarzyszenia Kota Domowego :/

http://allegro.pl/maine-coon-sliczne-ko ... 86648.html

Awatar użytkownika
maxi king
Kontakt:

:)

Post autor: maxi king » czw kwie 12, 2012 19:35 pm

dzwoniłem :) . Zapytałem co i jak , od razu że rudy maluch będzie miał na pewno 11 kg ( bardzo miły miała ta pani głos ) , na moje pytanie o rodowód ......... zawiesiła głos po czy oczywiście wszystkie koty mają rodowód , chciałem jeszcze zapytać o tą organizację ale dzieciak zaczął mi płakać .
hodowla Maxi King

Awatar użytkownika
maxi king
Kontakt:

cdn

Post autor: maxi king » czw kwie 12, 2012 19:41 pm

no i wszystko wiem !!! .Ta organizacja do której należy ta pani HODOWCA jest ........... tania i tam jej się podoba , na moje pytanie o to czy mogę tego rudego bombelka wystawiać np na wystawach WCF-u stwierdziła a na co to panu ? , przecież on jest na kolanka do kochania anie żeby go w klatce męczyć , a poza tym stwierdziła że się czepiam i mi kota nie sprzeda !!!! Szok taka okazja przeleciała mi koło nosa .:):):) .
hodowla Maxi King

Awatar użytkownika
hugins
Kontakt:

Post autor: hugins » czw kwie 12, 2012 21:39 pm

nie no maskara! jak my wszyscy męczymy nasze kociaki w tych klatkach!! w sumie po co w ogóle wymyślili jakieś wystawy.. i faktycznie szkoda takiej świetnej okazji ;)

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » sob maja 12, 2012 12:22 pm

Przedstawię cytat z portalu ogłoszeniowego, które łamie ustawę o ochronie zwierząt

cyt:"W związku ze zmianami w ustawodawstwie o ochronie zwierząt wchodzącymi w życie z dniem 1.01.2012 roku wprowadzamy zmiany w przepisach dotyczących zamieszczania ogłoszeń w dziale Zwierzęta. W pełni zgadzamy się z przepisami mającymi na celu wyeliminowanie pseudohodowli i innych negatywnych praktyk związanych ze zwierzętami i dlatego wprowadzamy pewne zmiany, których celem jest między innymi ograniczenie niekontrolowanego rozmnażania psów i kotów i dotyczą przede wszystkim hodowców tych zwierząt. Zarejestrowani hodowcy od 1.01.2012 roku muszą podać w treści ogloszenia nazwę hodowli oraz związku lub organizacji, do której należą i muszą się ograniczyć do trzech hodowanych ras. Niezarejestrowany hodowcy są zobowiązani podać oczekiwaną cenę za psa/kota i cena ta nie może przekraczać 300 złotych (jest to kwota wystarczająca na pokrycie kosztów utrzymania, szczepień i badań szczeniąt/kociąt przez pierwsze 2 miesiące). W ogłoszeniu musi być wyraźnie podane czy pies/kot ma szczepienia, książeczkę itd. Z ogłoszenia musi jasno wynikać, że nie jest to sprzedaż w celach komercyjnych. Jeżeli oferowane psy/koty nie są mieszańcami, musi być w ogłoszeniu informacja, czy zwierzę ma rodowód. Niezarejestrowani hodowcy mogą ogłosić tylko jeden miot na sprzedaż zgodnie z zasadami podanymi powyżej i ogłoszenia innych miotów będą usuwane. Zarejestrowane schroniska, fundacje pomocy zwierzętom i inne organizacje mające na celu pomoc zwierzętom muszą podać swoją nazwę i nie mają żadnych dodatkowych ograniczeń."

http://gumtreehelp.com/pl/knowledgebase.php?article=178

powiadomiłam kilka organizacji w tej sprawie
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pseudohodowcy”