MCO, syberyjski czy może norweski lesny?

Moderatorzy: Meri, Kocurowa

marlena901

MCO, syberyjski czy może norweski lesny?

Post autor: marlena901 » pn paź 20, 2014 7:25 am

Jaka rasa według was jest najodpowiedniejsza do domu z innymi zwierzętami i dzieckiem? Mój mąż jest zdecydowanie z MCO :P Czym się różnią między sobą? MCO jest chyba największy, ale syberyjski budową bardzo potężny :) Prosiła bym o radę i wasze zdanie.

Awatar użytkownika
Mesonauta

Post autor: Mesonauta » pn paź 20, 2014 8:13 am

Rasę kota należy dopasować do swojego charakteru i temperamentu a także zwrócić uwagę na to ile czasu mamy aby poświęcić danemu kociakowi. Należy poczytać o tych wymienionych rasach i dobrać kota pod swój tryb życia. Podzwoń po hodowlach i popytaj jeśli masz wątpliwości :)
Ważne aby kupić kota z prawdziwym rodowodem a nie z jakiegoś stowarzyszenia :wink:
Obrazek
Obrazek

aw

Re: MCO, syberyjski czy może norweski lesny?

Post autor: aw » pn paź 20, 2014 9:51 am

marlena901 pisze:Jaka rasa według was jest najodpowiedniejsza do domu z innymi zwierzętami i dzieckiem? Mój mąż jest zdecydowanie z MCO :P Czym się różnią między sobą? MCO jest chyba największy, ale syberyjski budową bardzo potężny :) Prosiła bym o radę i wasze zdanie.
Kot syberyjski jest rozmariami podobny do maine coon, ale jest krótszy i przez to generalnie trochę lżejszy. To kot bardzo żywy i nie wiem czy jest odpowiedni do domu z innymi zwierzętami, tu trzeba zapytać hodowców tej rasy. Ja mam 6 mies córeczkę i rozmawiałem z hodowcami SIB na wystawie czy to dobry pomysł dokupić kotkę syberyjską to mi odradzili. Maine coon ma inny charakter. też jest dosyć żywy, ale nie aż tak. Oba koty wywodzą się od kotów gospodarskich, z tym że jeden jest z USA a drugi z Rosji :-). Myślę że MCO łatwiej się zintegruje z innymi zwierzętami i dziećmi w wieku < 2 lat. Natomiast starsze dzieci będą chyba wolały żywiołowego syberyjczyka.

Generalnie każdy kot jest trochę inny i dobrze jest patrzyć na każda sztukę z osobna a nie tylko na rasę. W jednym miocie są koty o różnych charakterach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia i budowa kota”