Potrzebne zdjęcia MCO

Futrzak w naszym obiektywie

Moderatorzy: Teba, Kocurowa

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » pn sie 19, 2013 18:02 pm

no ale Agata
nie rozumiem

np Meri wstawi mojego kota jako przykład płaskiego czoła
i co?
mam sie obrazić
przecież sama widze że ma plaskie czoło
i inni też widzą

chyba ze wczesniej trzeba konsultowac sie z włascicielem jaka cechę chce sie zaprezentować

no dobra
Meri
możesz
jak znajdziesz jakieś zdjecie u mnie na FB wziaść
ale kota z moim przydomkiem
by własciciele kotów ktore mam z innych domów nie mieli "dyskomfortu"
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » pn sie 19, 2013 18:03 pm

Są gusta i guściki, typy i różne odmieńce, ale każdy hodowca nawet jeżeli gustuje w innym typie to nie może zaprzeczyć, że jakiś kot ma źle osadzone ucho, chociaż jest dobrze, bądź, że nie ma kufy, chociaż wyraźnie wygląda na nabitą. Myślę, że są osobniki, które pewne cechy po prostu posiadają niezależnie od naszego gustu.
tak
wzorzec to wzorzec
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
A_Kostyra
Kontakt:

Post autor: A_Kostyra » pn sie 19, 2013 18:52 pm

O tym właśnie pisze Maju, swoje ze swoim przydomkiem możesz krytykować.
Ale przydomek jest własnością hodowcy, coś mniej więcej jak paten. Dla tego nie każdy może to znieść z godnością, a historia zna przypadki że ludzie się procesowali o mniej błahe sprawy.

Wiem że nie którzy mają w kontraktach to że trzeba dbać o wizerunek kota. Mnie by było przykro np jak by ktoś obsmarował mi kota. Co innego jak słyszę krytykę a co innego jak można ją przeczytać.
Obrazek
psedo rasowy + mandat = rodowodowy
900 zł + 500 zł = 1400zł

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » pn sie 19, 2013 18:57 pm

Moim celem nie jest obrażanie kogokolwiek, chcę po prostu w sposób niestandardowy i bardziej przejrzysty napisać swego rodzaju wzorzec. Jak będzie trzeba to użyję fot tylko mojego Haru, ale on jak i żaden inny kot nie jest doskonały, dlatego poprosiłam o pomoc, aby znaleźć bardziej wyraźne cechy. Potrzebuję dobrej brody....ucho, stop (tyle, że ma garbka na nosie :D), czoło, kufę mogę na swoim pokazać, ale brody nie ma idealnej, nie jest mocno kudłaty, nie jest tak bardzo masywny, poza tym na przykładzie jednego kota ciężko komuś się czegoś więcej nauczyć. Chcę pokazać dobre przykłady, nikogo nie będę obsmarowywać :).
Obrazek

Awatar użytkownika
A_Kostyra
Kontakt:

Post autor: A_Kostyra » pn sie 19, 2013 19:03 pm

No i bardzo dobrze. Ja to bardzo pochwalam dla tego udostępniłam Ci zdjęcia kota, którego możesz opisać zarówno pozytywnie jak i negatywnie i nie obrazi to nikogo
Obrazek
psedo rasowy + mandat = rodowodowy
900 zł + 500 zł = 1400zł

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » pn sie 19, 2013 19:05 pm

Tym bardziej, że nie jestem sędzią, a nawet hodowcą to nie powinnam głośno źle mówić o jakiś kotach, bo bym naprawdę porządnie dostała ;) jak ktoś chce opis swojego kota i nie boi się krytyki to ja zawsze chętnie powiem to co widzę (prywatnie), ale tak jak mówi Agata, nie ma sensu głośno mówić co się myśli, bo często po sądach się wędruje. :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » pn sie 19, 2013 19:23 pm

maja pisze:no ale Agata
nie rozumiem

np Meri wstawi mojego kota jako przykład płaskiego czoła
i co?
mam sie obrazić
przecież sama widze że ma plaskie czoło
i inni też widzą

chyba ze wczesniej trzeba konsultowac sie z włascicielem jaka cechę chce sie zaprezentować

no dobra
Meri
możesz
jak znajdziesz jakieś zdjecie u mnie na FB wziaść
ale kota z moim przydomkiem
by własciciele kotów ktore mam z innych domów nie mieli "dyskomfortu"
zobacz jakie bzdury co niektórzy piszą opisując kociaka przy sprzedaży .... rodziców też
każdy to widzi i co .... przechodzi się nad tym z politowaniem

ale krytyka kota X może spowodować nie potrzebne problemy osobie opisującej więc tu raczej bym uważała - bo to na niej się skupi a rykoszetem oberwie otoczenie

sama zobacz jak niektórzy się zachowują gorzej niż dzieci w piaskownicy .... tej żenady z nazwisk nie muszę wymieniać .... zwoływanie, grupowanie itd .... a niby wszyscy uważają siebie za dorosłe i poważne osoby a fakty temu przeczą .... ale takie mamy kocie środowisko
Obrazek

Awatar użytkownika
CatDog

Post autor: CatDog » pn sie 19, 2013 20:09 pm

Na moich kotach możesz sobie używać.
Ja wiem czego im brak i tego się nie ukryje.

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » pn sie 19, 2013 21:44 pm

Faktycznie Marysia musi zrobić wzorzec rozważnie, bo hodowcy to bardzo wrażliwa grupa ludzi :wink: . Za dobry opis to nic jej nie spotka złego ale te negatywne cechy to już trzeba barrrrdzo delikatnie. Jakby co to moje przydomkowe można krytykować do woli, ja mam skórę krokodyla, ale te cudze - moje to proszę tylko ładnie :lol: Jak trzeba fotek to podeślę

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » wt sie 20, 2013 19:26 pm

więc jaki to ma sens
taka robota
skąd wziaśc koty do opisu

tam w tym starym linku który podała minojami były koty,niektore beznadziejne ..opisane co mają złe i średnie
ktos je udostepnil (nie pamiętam czy były anonimowo)
i co?
jakos żyja
chyba że tez mieli pretensje :roll: :lol:

naprawde ludzie
nie zachowujmy sie jakby mieli opisywac nas ,czy nasze dzieci
toc to sa koty,a co niektorzy sa hodowcami,wiec troche obiektywnie trzeba podejśc do tego
i pogodzic sie z tym że ma sie koty z "usterkami"
no moze zacząc hodowac lepsze 8--) 8--) :lol: :lol:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » wt sie 20, 2013 19:32 pm

Ale dużo hodowców żyje w przekonaniu iż ich koty są doskonałe, jeżeli napisałabym, że któryś z nich nie jest to mogłabym się życiem pożegnać. Ja już dostałam kilka razy za to że głośno powiedziałam co myślę o danym kocie, teraz jestem pokorniejsza ;).

Sami widzicie na fb, wystawach czy ogłoszeniach jak koty są opisywane, chwalone, ile "ideałów" chodzi po tym świecie, mimo iż to absurdalne, ale z hodowcami nie można rozmawiać o wadach ich kotów, bo czują się urażeni. Wszystkie mają super uszy, kufy, profile, brody, czoła... nie ma co poprawiać, a potem powstaje n-ta hodowla, a właściciel tej hodowli nie ma pojecia jak ma wyglądać DOBRY MCO. :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
maja

Post autor: maja » wt sie 20, 2013 19:57 pm

no tak,tak
racja

więc nie wiem Meri
przemyśl to jeszcze
może spróbuj za kilka lat
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » wt sie 20, 2013 20:04 pm

maja pisze:może spróbuj za kilka lat
To czas się zabrać za stewardowanie, a potem za sędziego, wtedy będe bezpieczna. :toothy10:
Obrazek

nikon

Post autor: nikon » wt sie 20, 2013 20:45 pm

anemar pisze:Faktycznie Marysia musi zrobić wzorzec rozważnie, bo hodowcy to bardzo wrażliwa grupa ludzi :wink: . Za dobry opis to nic jej nie spotka złego ale te negatywne cechy to już trzeba barrrrdzo delikatnie. Jakby co to moje przydomkowe można krytykować do woli, ja mam skórę krokodyla, ale te cudze - moje to proszę tylko ładnie :lol: Jak trzeba fotek to podeślę
:lol:
Rozwazny wzorzec pod hodowcow...

Skoro dziewczyna ma checi na taka robote, to w ogole nie ma o czym dyskutowac tylko jej nalezy pieknie podziekowac i motywowac.
Wzorzec powinien byc obiektywny, nie zas rozwazny czy dopasowany do wymagan odbiorcow...

Wystarczy popatrzec co sie dzieje na wystawach, w PL nie wiem, ale wiem co tu:)

Mafia :D

Awatar użytkownika
Funia90

Post autor: Funia90 » wt sie 20, 2013 21:03 pm

Też uważam, że to dobry pomysł. Myślę, że każdy hodowca/właściciel zdaje sobie sprawę z tego jak kot wygląda, co ma ok a co nie. Nie ma ideałów, ja osobiście bym się nie obraziła bo wiem że Kala ma płasko tu i tam :wink: a Jasiek ma za małą brodę, ale za to jaki profil. Skoro ja to widzę to inni tez z pewnością zauważą i nikt nie powinien się obrażać, za prawdę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mainkun obiektywny”