Potrzebne zdjęcia MCO

Futrzak w naszym obiektywie

Moderatorzy: Teba, Kocurowa

Awatar użytkownika
A_Kostyra
Kontakt:

Post autor: A_Kostyra » pn sie 19, 2013 11:00 am

Dla tego ja wybrałam kota za którego nikt się nie obrazi :) jeżeli skrytykujesz :)
Obrazek
psedo rasowy + mandat = rodowodowy
900 zł + 500 zł = 1400zł

Awatar użytkownika
anemar
Kontakt:

Post autor: anemar » pn sie 19, 2013 12:48 pm

Z moich możesz brać na tapete Maje, Coffe moje one a krytyka mnie nie zabije :wink: Nie mam fajnych zdjęć, ale na FB coś się znajdzie

marta-jolka

Post autor: marta-jolka » pn sie 19, 2013 12:56 pm

A_Kostyra pisze:Tylko pamiętajcie że także hodowcy możecie zrobić przekorność czymś takim. Bo wszyscy nagle się zgodzili ale nikt nie myśli o ludziach którzy wypieścili wasze kluseczki jak były małe. Mnie osobiście było by nie przyjemnie gdyby ktoś tak zrobił, za moimi plecami.
Ci co czytali znają moją historię i Rudej - hodowca na pewno się nie obrazi :) ja też mam świadomość, że wygląda tak jak wygląda ( za to ma mnóstwo innych zalet)...jeśli to ma się przysłużyć komuś, będzie się można czegoś nauczyć (bardzo chętnie się nauczę - a najlepiej nauczyc sie na przykładach) to nie mam nic przeciwko temu...Meri zdjęcia nie są profesjonalne, ale wszystko widać, zaraz podeślę

Awatar użytkownika
semyazza

Post autor: semyazza » pn sie 19, 2013 12:56 pm

Ej no bez przesady. Nie sądzę żeby Meri zrobiła to na zasadzie ten kotek jest do niczego a ten jest wspaniały. Nie ma idealnego kota tak samo nie ma idealnego człowieka. Zawsze można się do czegoś przyczepić. A nie wierzę w to, że ta inicjatywa ma na celu sponiewieranie niektórych kotów. Ja tam wiem jak moje wyglądają i co jest ich mocną stroną a co nie i żadna opinia nie zmieni tego, że dla mnie są najpiękniejsze na świecie :D

Awatar użytkownika
CatDog

Post autor: CatDog » pn sie 19, 2013 13:31 pm

Doskonały pomysł.
Aby wilk był syty i owca cała można oceniać tylko zalety przemilczając wady i wszystko będzie jasne.
Oczywiście mam na myśli uniwersalny wzorzec MCO a nie idące w skrajności cechy bo przy dzisiejszym trendzie "wyciągania" wszystkiego co się da (np. długaśne uchy czy brody) stworzymy nową rasę. Dam dobry przykład.
Bardzo proszę Bunia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Funia90

Post autor: Funia90 » pn sie 19, 2013 13:44 pm

Meri, zdjęcia Jaśka i Calci tez możesz wrzucić:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
CatDog

Post autor: CatDog » pn sie 19, 2013 13:57 pm

Myszę już znacie jako mamę Aidy i Aiszy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
A_Kostyra
Kontakt:

Post autor: A_Kostyra » pn sie 19, 2013 14:09 pm

semyazza pisze:Ej no bez przesady. Nie sądzę żeby Meri zrobiła to na zasadzie ten kotek jest do niczego a ten jest wspaniały. Nie ma idealnego kota tak samo nie ma idealnego człowieka. Zawsze można się do czegoś przyczepić. A nie wierzę w to, że ta inicjatywa ma na celu sponiewieranie niektórych kotów. Ja tam wiem jak moje wyglądają i co jest ich mocną stroną a co nie i żadna opinia nie zmieni tego, że dla mnie są najpiękniejsze na świecie :D
na miaukunowie było coś takiego swego czasu jak pralnia niczemu to dobremu nie służyło, a kilku hodowców wręcz było oburzonych.
Nie podejrzewam abym Mery chciał zrobić coś złego, ale boje się że jak nie właściwie dobierze koty to posypią się na nią gromy.
Obrazek
900 zł + 500 zł = 1400zł

Awatar użytkownika
CatDog

Post autor: CatDog » pn sie 19, 2013 14:14 pm

Jasieńko - tata Aidy i Aiszy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
CatDog

Post autor: CatDog » pn sie 19, 2013 14:30 pm

A_Kostyra pisze:
semyazza pisze:Ej no bez przesady. Nie sądzę żeby Meri zrobiła to na zasadzie ten kotek jest do niczego a ten jest wspaniały. Nie ma idealnego kota tak samo nie ma idealnego człowieka. Zawsze można się do czegoś przyczepić. A nie wierzę w to, że ta inicjatywa ma na celu sponiewieranie niektórych kotów. Ja tam wiem jak moje wyglądają i co jest ich mocną stroną a co nie i żadna opinia nie zmieni tego, że dla mnie są najpiękniejsze na świecie :D
na miaukunowie było coś takiego swego czasu jak pralnia niczemu to dobremu nie służyło, a kilku hodowców wręcz było oburzonych.
Nie podejrzewam abym Mery chciał zrobić coś złego, ale boje się że jak nie właściwie dobierze koty to posypią się na nią gromy.

Tematem jest ocena kota a nie hodowli :idea: Hodowle i stowarzyszeni mogą ocenić swoje koty na wystawach i w zaciszu domowym urągać sobie na sędziów.
Jeśli ktoś boi się poddać obiektywnej ocenie swoje koty :? to przecież nie zmuszamy :wink:

Awatar użytkownika
semyazza

Post autor: semyazza » pn sie 19, 2013 14:46 pm

CatDog pisze:
A_Kostyra pisze:

Tematem jest ocena kota a nie hodowli :idea: Hodowle i stowarzyszeni mogą ocenić swoje koty na wystawach i w zaciszu domowym urągać sobie na sędziów.
Jeśli ktoś boi się poddać obiektywnej ocenie swoje koty :? to przecież nie zmuszamy :wink:
No więc właśnie :D

Awatar użytkownika
A_Kostyra
Kontakt:

Post autor: A_Kostyra » pn sie 19, 2013 15:46 pm

Ale to nie was spotkają nie przyjemności ze strony hodowców tylko Mery. Więc doradzam wybierać koty z rozwagą.

Sędzia ma prawo oceniać naszego kota, gdyż ma na to odpowiedni papierek, przeszedł szkolenie z zdał egzamin, a Mery może być oskarżona o psucie czyjegoś wizerunku.

Ja nie jestem przeciwko temu pomysłowi, ale nie można robić tego na HURA !!!!!!!!!!! a potem jebut !!!
Obrazek
900 zł + 500 zł = 1400zł

Awatar użytkownika
CatDog

Post autor: CatDog » pn sie 19, 2013 16:30 pm

Już rozważaliśmy oceny sędziów :wink: i ich różnorakie preferencje. Jeden lubi to a drugi tamto :?
Jak rozumiem zamysłem tego tematu jest wskazanie właściwego fenotypu MCO.
Zdecydowanie obiektywnie a nie jaki się komu podoba.
Bardzo chętnie skorzystam z takiej ściągi jeśli będziemy zamieszczać zdjęcia kotów ze wskazaniem prawidłowego wyglądu nosa, oka, brody, ucha itp.
Ja nie zamierzam opiniować bo jestem za cienka w tym temacie ale popatrzę i pouczę się bardzo chętnie.

Awatar użytkownika
semyazza

Post autor: semyazza » pn sie 19, 2013 16:31 pm

My też mamy do tego prawo ;) Żyjemy w wolnym kraju. Każdy kto choćby nawet udostępnia zdjęcie swojego pupila na forum musi liczyć się z tym, że ktoś go oceni. Czasem pozytywnie, ale tego nie wiesz ;)

Awatar użytkownika
Meri

Post autor: Meri » pn sie 19, 2013 16:59 pm

Naprawdę dziękuję za pomoc, oczywiście pomysł jest dość odważny i sama się boję, dlatego koty będę dobierała na prawdę ostrożnie, tak żeby nikt mi potem nie powiedział, że jak śmiałam obrazić czyjegoś kota. Postaram się pokazywać tylko POPRAWNE przykłady, opisując teorią, nie będę dawała króliczych uszu i małego odstępu między uszami bo tak mi się np podoba (chociaż ani trochę :D) tylko podam dobrze osadzone uszy w przyzwoitej długości i opiszę jak to ma wyglądać. Chyba podając pozytywne przykłady nikt mnie nie zabije? Mam nadzieję. :oops:

Są gusta i guściki, typy i różne odmieńce, ale każdy hodowca nawet jeżeli gustuje w innym typie to nie może zaprzeczyć, że jakiś kot ma źle osadzone ucho, chociaż jest dobrze, bądź, że nie ma kufy, chociaż wyraźnie wygląda na nabitą. Myślę, że są osobniki, które pewne cechy po prostu posiadają niezależnie od naszego gustu.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mainkun obiektywny”