Koty w domu a dywan :D

Różności, które trudno zaklasyfikować

Moderatorzy: Meri, Kocurowa

monikacika90

Post autor: monikacika90 » pn kwie 04, 2016 10:50 am

Ja miałam kiedyś więcej dywanów, teraz mocno zredukowałam ich liczbę w domu. Jednak przy trzech kotach ich utrzymanie jest wymagająca. Bardzo długo stosowałam takie środki jak https://www.naszezoo.pl/pl/p/Spray-neut ... 00-ml/4590, jednak one tylko w części działały i pomagały. Lepiej się dywanów zwyczajnie pozbyć jeśli mamy psocące i zaznaczające teren koty ;)

Tharill

Post autor: Tharill » pt kwie 15, 2016 7:16 am

Od kilkunastu lat w moim domu jest kot i nigdy nie miałam żadnego problemu z dywanami. Moje koty nie załatwiają swoich potrzeb na nich, niezbyt często na nich leżą, bo wolą poleżeć sobie na kanapie. Poza tym nawet jeśli jakiś kot lubi wylegiwać się na dywanie, to przecież wystarczy go codziennie czesać i nie będziecie mieli jego włosów na dywanie.

Ehrmoi

Post autor: Ehrmoi » śr maja 11, 2016 14:50 pm

Ja także nie mam problemu z dywanami. Wystarczy dobry odkurzacz, żeby usunąć sierść.

lolipop

Post autor: lolipop » pn cze 27, 2016 13:56 pm

ja mam taśmę dwustronną pod jednym z dywanów ale to dlatego, że sama się o niego czasem potykam bo się wygiął. Nigdy nie miałam problemu z dywanami może dlatego, że moja poprzednia kotka jak i obecny kot to koty wychodzące na pole. W domu mój obecny kot (tak jak i poprzednia kotka) zazwyczaj śpi, je, wyleguje się albo bawi razem ze mną, ale po zabawie po prostu dywan poprawiam i po kłopocie. Fakt, że muszę często odkurzać, ale jakbym dywanów nie miała to i tak bym musiała z podłogi sierść odkurzać :) może to kwestia tego, że moje koty to zawsze są przybłędy, które są wolnowychodzące i na polu się "wyszumią" a w domu są grzeczniutkie. Albo mam szczęście do takich grzecznych kotów :)
Czy warto kupić materac piankowy – dlaczego materace piankowe są lepsze od sprężynowych? ;)

Cornuki

Post autor: Cornuki » czw lip 14, 2016 10:02 am

Mojego kota jakoś nie ciągnie do drapania dywanu, ale często na nim leży. Mam dobry odkurzacz i dzięki temu nie mam na nim jego sierści, która zresztą jest dość długa.

lukaszdawnik

Re: Koty w domu a dywan :D

Post autor: lukaszdawnik » wt sty 22, 2019 17:31 pm

Cześć. Może i ja coś dorzucę. Jeśli chodzi o dywany to także sobie nie wyobrażam ich nie mieć w domu. Żona kupiła w Carpent Decor http://dywany-lodz.pl i muszę wam powiedzieć, że idealnie pasują do pokoju dzieci.

Misia123

Post autor: Misia123 » śr maja 15, 2019 16:56 pm

ja nie mam dywanów, od czasi do czasu odnawiam tylko podłogi i parkiety kliknij tutaj i jest git. W dywanach jest mnostwo bakterii, kurzu i roztoczy. Najlepsze rozwiązanie to pozbycie się ich z domu.

Mainmoon

Re:

Post autor: Mainmoon » pt cze 07, 2019 15:43 pm

shedoro pisze:
pt paź 11, 2013 17:45 pm
ja juz nie mam dywanow....bo z niewiadomych przyczyn koty wybieraly zawsze i tylko jakis dywanik to puszczania na nim pawia :lol:

ale wczesniej podklejalam tasma dwustronna na rogach
Miałam dokładnie ten sam sposób :D
Zobacz nasze zamki do drzwi, a nie będziesz żałował! Kaprys-med to firma godna zaufania.

prezentsimpl

Post autor: prezentsimpl » śr lip 17, 2019 4:54 am

Moje koty na cale szczęsie nie interesują się dywanem. Niestety gorzej ma kanapa...
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jeden worek”