Maine coon a działka

Tutaj przedstawiamy siebie i nasze mainkuny

Moderatorzy: Teba, Kocurowa

ODPOWIEDZ
snupson

Maine coon a działka

Post autor: snupson » ndz paź 22, 2017 20:38 pm

Witam.
Chciałbym nabyć Maine coona :)
Sprawa wygląda tak że mieszkam poza miastem, na działce w lesie.
Mam pieska ( bardzo przyjazny ) i 3 kotki ( normalne dachowe ).
Czy kiedy kupię sobie maine coona nie będzie tak że będzie chciał mi uciekać, ucieknie i się nie znajdzie?
Wszystkie kotki mają kuwety w domu ale nie korzystają z nich, wolą żeby otwierać im drzwi balkonowe i wychodzić załatwiać się na dwór. Po załatwieniu sprawy wracają bez problemu, śpią z nami itp.
Serdecznie dziękuję za odpowiedź !

Aleksandraaa

Post autor: Aleksandraaa » pn paź 30, 2017 9:56 am

Myślę, że ana początku będziesz musiała go oswoić z nowym terenem, ale wydaje mi się, że powinien się przyzwyczaić i nie powinno z nim być problemów :)
Profesjonalne szkolenia otwarte. Pełen profesjonalizm i atrakcyjne ceny. Zapraszamy.
https://issuu.com/walidacja-metod

OlkaDorobowska94

Post autor: OlkaDorobowska94 » śr gru 27, 2017 12:21 pm

A mi się wydaje to trochę lekkomyślne, że chcesz kupić sobie tak drogiego kota i mieszkać z nim na działce i (o losie) wypuszczać go swobodnie na dwór nieoswojonego. A jak ucieknie? Nie boisz się, że ktoś mógłby go sobie przywłaszczyć? Znam kilka takich osób w moim otoczeniu, które ukradłyby kota bez mrugnięcia okiem, gdyby wiedziały, że jest rasowy. Może gdybyś chciała żeby załatwiał się na dworze kup taką smyczkę http://allezoo.com.pl/obroze-smycze-i-s ... 41834.html i wychodź z nim za każdym razem coraz dalej i dalej, ale tak, żeby wiedział, gdzie ma wrócić.
Prowadzę swoją stronę internetową, zapraszam serdecznie tutaj.

Awatar użytkownika
sunshain
Site Admin

Post autor: sunshain » sob sty 06, 2018 13:04 pm

Ryzykowne.
Ogrodzić posesję tak, aby kot nie wydostał się poza - poszukaj na necie rozwiązań.
Czip i zarejestrowanie w 1 z baz np. safe animal + adresatka do obroży.
Obrazek

Margeretka

Post autor: Margeretka » pn sty 08, 2018 20:06 pm

maine coon to piekny kot.. o ile dobrze wychowany nie bedzie sam uciekal to widze ryzyko ze ktos go poprostu sobie wezmie.. nie czarujmy sie koty tanie nie sa a sa przepiekne, ja bym sie bala.. pozatym z tego co wiem to te koty maja specjalna karme i nie wiem czy polowanie na myszki czy inne zwierzatka wyjdzie mu na dobre, warto tez zaopatrzyc sie w vetaminex na wzbogacenie mineralow i witamin

Dominikk

Post autor: Dominikk » śr mar 14, 2018 13:15 pm

Ja bym się jednak trochę bał że mi ucieknie, albo ktoś sobie go po prostu przywłaszczy.
Miewasz problemy z agresją? Zapraszamy do Nas na spotkanie.
Poradnia leczenia agresji warszawa

wejra

Post autor: wejra » pt mar 16, 2018 17:17 pm

jak widac mozna sobie radzic

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koty i ludzie”