Dwa łobuzy -Sativa i Hamlet :)

Tutaj przedstawiamy siebie i nasze mainkuny

Moderatorzy: Teba, Kocurowa

Awatar użytkownika
DolceVita

Post autor: DolceVita » pn sty 24, 2011 9:16 am

Witamy :)
Śliczna kicia :)

Xantis

Post autor: Xantis » pn sty 24, 2011 11:02 am

Bardzo dziękujemy :) Nawet nie wiedziałam , że takie maleństwo może przynieść tyle radości :)

Xantis

Post autor: Xantis » śr sty 26, 2011 23:03 pm

Witam,jesteśmy po wizycie u weterynarza :)Było więcej krzyku niż to wszystko warte :P
Sati kończy się przeziębienie( jeden maluch w hodowli był przeziębiony o to dlatego ) - przez 7 dni ma dostawać STODAL oraz RUTINOSCORBIN (wszystko 2 x dziennie ).
Ogólny stan jest OK. Waży 1.500, temperatura jest ok, skórka, uszki, nosek też w porządku, pazurki do lekkiego podcięcia - jutro będę to robić, choć nie ukrywam, że troszkę się lękam. Za rok mamy zrobić szczepionkę, a w lutym odrobaczanie.Za jakieś 2-3 miesiące czeka nas wypadanie ząbków :) No i z lekkim strachem czekamy również na moment, w którym będziemy mogli zrobić jej ECHO. Nie ukrywam, że trochę się boimy :(
A na razie Sati bryka, skacze, śpi i pochłania ogromne jak na jej posturę ilości jedzonka :) z bólem serca daję jej tylko 3 razy dziennie ( miauczy płaczliwie ), ale jakbym dawała częściej - wszystko by chłonęłą :P

Pozdrawiamy

Awatar użytkownika
ewcia98

Post autor: ewcia98 » śr sty 26, 2011 23:10 pm

Witamy na forum i życzymy zdrówka dla Sati :)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Teba
Moderator
Kontakt:

Post autor: Teba » śr sty 26, 2011 23:22 pm

Może nie doczytałam, ale... czemu takiemu małemu kociakowi wydzielacie jedzenie? Ona teraz bardzo szybko rośnie i potrzebuje do tego dużo energii - zapraszam na ostatnią stronę naszej galerii - zobacz jak gigantyczna jest różnica w wielkości kota w ciągu zaledwie 3 miesięcy...
Obrazek

Xantis

Post autor: Xantis » czw sty 27, 2011 9:34 am

Czyli mam jej dawać więcej?? oczywiście mówimy o mokrym, bo do suchego ma stały dostęp.
Ok, idę w takim razie przejrzeć dokładnie forum, żeby się nie powtarzać :)

Awatar użytkownika
xtas

Post autor: xtas » czw sty 27, 2011 14:52 pm

Chciałem sie przywitać .
Sati jest też moim kotem 8--) .
Teba , ładnie urosły te Twoje kociaki .

ps. Sati zebrało się na przytulanie , to jest nie do opisania , leżymy sobie koło siebie ona mnie leciutko dotyka po twarzy łapkami , przytula swój łepek do mnie i mruczy tak że aż drgania przenoszą się po całym materacu .
Zakochałem się w tym zwierzaku .
Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
Teba
Moderator
Kontakt:

Post autor: Teba » czw sty 27, 2011 17:09 pm

Xantis pisze:Czyli mam jej dawać więcej?? oczywiście mówimy o mokrym, bo do suchego ma stały dostęp.
Aaa to ok. Myślałam, że mowa o suchym :wink: Moje dostają mokre raz dziennie - podobno to właśnie od mokrego odkłada się najwięcej kamienia nazębnego :evil:
Obrazek

Awatar użytkownika
xtas

Post autor: xtas » pn sty 31, 2011 20:00 pm

Jak odbieraliśmy Sati z hodowli to była leciutko przeziębiona . Choróbsko się rozwinęło i od dzisiaj jest na antybiotyku przez następne 3 dni :( . Przez poprzedni tydzień podawaliśmy jej Stodal i Rutinoscorbin . Mam nadzieję że jej szybko przejdzie .
Co najciekawsze nie wygląda na chorego kota , biega, bawi się , wcina jak cholera . Dziś trochę więcej śpi ale to dobrze niech wypoczywa .

Czy to możliwe żeby ona przybrała na wadze prawie 300 g przez tydzień ?

Obrazek

Xantis

Post autor: Xantis » czw lut 10, 2011 22:24 pm

I po drugim antybiotyku... Przez dwa dni może było ok a od jakiegoś czasu znów kichanie( takie konkretne i zapchany nosek) jak stąd do końca świata. Już nie wiem co robić :( Ogólnie bryka sobie i nawet apetyt jej za bardzo nie znikł. Ale np dziś często miauczy i jest taka jakby osłabiona. Dużo śpi i chyba troszkę mniej jje. Oczy jej nie ropieją... Nie chcę jej faszerować już antybiotykami, czy znacie jakieś domowe sposoby na pozbycie się tego cholernego kichania i osłabienia?? Dziś znów wkraczamy ze stodalem i rutinoscorbinem od dwóch dni...

Awatar użytkownika
tita
Kontakt:

Post autor: tita » czw lut 10, 2011 22:29 pm

Biedna :( Teraz wszyscy chorują, nawet kociaki. Jakaś epidemia :?

Xantis

Post autor: Xantis » czw lut 10, 2011 22:35 pm

Co racja to racja, tylko My już nie wiemy co robić - żal nam jej - najgorzej ten zapchany nosek...

Awatar użytkownika
tita
Kontakt:

Post autor: tita » czw lut 10, 2011 22:39 pm

No my to sobie chociaż możemy wysmarkać a ona biedna musi się męczyć. :( Niestety nie wiem co Wam poradzić, może dziewczyny znają jakieś sposoby.

Xantis

Post autor: Xantis » czw lut 10, 2011 22:43 pm

Na to liczę i czekam z niecierpliwością...

Awatar użytkownika
Niebieska
Moderator

Post autor: Niebieska » czw lut 10, 2011 22:48 pm

tita pisze:Biedna :( Teraz wszyscy chorują, nawet kociaki. Jakaś epidemia :?
Masz rację, strasznie dużo tego teraz jest na forum, to jakieś fatum czy co?

Mogę tylko trzymać kciuki za kociaka i życzyć dużo zdrówka, bo niestety też nie znam żadnych sposobów jak mu pomóc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koty i ludzie”